:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

Interpelacje radnych: Eugeniusz Kaczyński

interpelacje radnych, Interpelacje radnych Eugeniusz Kaczyński - zdjęcie, fotografia

Dziś, w ramach cyklu "Interpelacje radnych", zamieszczamy trzy interpelacje radnego Rady Powiatu Zambrowskiego Eugeniusza Kaczyńskiego, które w ostatnim czasie złożył w Starostwie Powiatowym.

Radny Rady Powiatu Eugeniusz Kaczyński przekazał do wiadomości czytelników Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org swoje trzy interpelacje. Wszystkie te pisma trafiły do Biura Rady Powiatu 9 lutego.

W pierwszej interpelacji radny Kaczyński pyta, ile osób związanych z utrzymaniem dróg powiatowych pracuje obecnie w Starostwie oraz „dlaczego nie łata się małych wyrw masą asfaltową, np. na nieremontowanej części ul. Magazynowej”.

W kolejnym piśmie, skierowanym do Przewodniczącego Rady Powiatu Józefa Dąbrowskiego, radny Eugeniusz Kaczyński przypomniał, że Członkowie Zarządu z rządzącej w Powiecie koalicji składali wniosek do budżetu na rok 2018, w którym uwzględniono m.in. remont ul. Sadowej.

- „Ci radni głosowali za budżetem, gdzie nie uwzględniono tego wniosku i remontu w najbliższych latach nie będzie. Obecnie po miesiącu od przyjęcia budżetu występujecie o zmianę budżetu, gdyż trzeba zwiększyć wydatki na drogi w gminie Szumowo.” - czytamy dalej w interpelacji.

Radny złożył więc zapytanie, czy na wiosennej sesji Zarząd i radni, którzy ujęli w swoim wniosku potrzebę remontu ul. Sadowej, znajdą środki na realizację tego zadania.

W trzeciej interpelacji radny Kaczyński poruszył kwestie wydatków Powiatu na promocję. Pyta jednocześnie, kto jest odpowiedzialny za dostarczanie mieszkańcom powiatu gazetki samorządowej, którą, jak stwierdził dokumentując to fotografią, można znaleźć „ze śmieciami w lesie”.

Pisma radnego Eugeniusza Kaczyńskiego dostarczone do naszej redakcji prezentujemy poniżej oraz dołączamy do artykułu jako załączniki PDF.

Przypomnijmy, że w ramach cyklu interpelacje radnych każdy radny Miasta, Powiatu, czy którejkolwiek z gmin wiejskich (Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo) może zaprezentować swoje stanowisko w różnych ważnych sprawach społecznych oraz pokazać opinii publicznej treść interpelacji, które składa jako radny w czasie sesji Rady Miasta, Powiatu, czy Gminy. Czekamy na interpelacje rzeczowe, merytoryczne, pokazujące ważny problem społeczny, który dzięki interpelacji może być rozwiązany. Nie interesują nas osobiste antypatie pomiędzy radnymi, czy ugrupowaniami politycznymi, które poza sprowokowaniem kłótni, nie pomagają w rozwiązaniu żadnych spraw społecznych.

Każdy radny, jeżeli tylko chce, aby jego wyborcy dowiedzieli się, co robi i jakie inicjatywy podejmuje, może nadesłać do naszej Redakcji drogą elektroniczną lub w dowolny inny sposób (wydrukowane lub napisane odręcznie) swoje interpelacje, które następnie opublikujemy w Aktualnościach Lokalnych Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org, w kategorii „interpelacje radnych”. Interpelacje radni miejscy, powiatowi i gminni mogą dostarczać mailowo na adres [email protected], listownie lub osobiście do naszej Redakcji (Redakcja Portalu www.zambrow.org, al. Woj. Pol. 27A lokal 7, 18-300 Zambrów).

Warunkiem opublikowania interpelacji jest czytelne podpisanie imieniem, nazwiskiem i podanie nazwy rady oraz zgoda na opublikowanie interpelacji z zastrzeżeniem, że odpowiedzialność za treść dostarczanych i publikowanych interpelacji spoczywa na radnym. Najlepiej aby interpelacja miała formę pisma, które już zostało złożone w biurze rady lub sekretariacie urzędu, z pieczątką potwierdzającą złożenie pisma.

Polecamy:
:: Duże różnice zużycia wody między wodomierzem głównym a sumą wodomierzy mieszkaniowych? Interpelacja Klubu Radny PiS
:: Czy zostanie opracowany program zniżek dla Zasłużonych Honorowych Krwiodawców?
:: Interpelacje radnych: Anna Chętnik ws. stanu bezpieczeństwa w mieście
:: Radna Chętnik wyjaśnia swoje długie milczenie
:: Odpowiedź spółki PGK na interpelację radnej Anny Chętnik
:: Interpelacje radnych: przedsiębiorcy z ul. Kościuszki zostaną zwolnieni z podatku od nieruchomości?
:: Czy prezes PGK używa służbowe auto do celów prywatnych? Interpelacje radnych
:: Interpelacje radnych: ul. Kazimierza i Jerzego Żebrowskich zamiast ul. Podedwornego?
:: Interpelacje radnych: Zbigniew Jach ws. szpitalnego laboratorium
:: Radni PiS: odpady szklane powinny być odbierane częściej
:: Będzie darmowa komunikacja we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny
:: Radni PiS: darmowa komunikacja we Wszystkich Świętych i Zaduszki?
:: Interpelacje radnych: Eugeniusz Kaczyński pyta o ul. Magazynową i oszczędności Powiatu
:: „Obrona partyjnego kolegi świadczy o politycznym zaangażowaniu” - odpowiedź radnego Jacha na pismo starosty
:: Interpelacje radnych: starosta odpowiada na pismo radnego Zbigniewa Jacha
:: Radny Zbigniew Jach: „Wiem, że toczy się postępowanie w sprawie spowodowania przez Pana wypadku”
:: Powiat przystąpił do reformy edukacji w swoich szkołach [retransmisja]
:: Interpelacje radnych: Brak publicznej poradni diabetologicznej w mieście
:: Interpelacje radnych: radna Edyta Marchelska-Groszfeld ws. cennika pływalni
:: Radny Kaźmierczak: zdesperowani mieszkańcy liczą na pomoc!

Interpelacje radnych: Eugeniusz Kaczyński komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org