:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C bezchmurnie

Interpelacja radnej Chętnik: „nie otrzymałam oczekiwanej odpowiedzi a wymijające informacje

interpelacje radnych, Interpelacja radnej Chętnik „nie otrzymałam oczekiwanej odpowiedzi wymijające informacje - zdjęcie, fotografia

Dziś w ramach cyklu "Interpelacje radnych" zamieszczamy interpelację radnej niezależnej Anny Chętnik, którą złożyła 30 stycznia w Urzędzie Miasta Zambrów. Pismo dotyczy ponownej prośby o udzielenie informacji na temat prywatnego korzystania ze służbowego samochodu przez prezesa PGK Sp. z o.o. w Zambrowie.

Radna Miasta Zambrów Anna Chętnik przekazała do wiadomości czytelników Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org interpelację złożoną przed wtorkową XXXV sesją Rady. Adresatem pisma jest Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.

Przypominamy, że 28 listopada radna niezależna Anna Chętnik złożyła pierwszą interpelacje dotyczącą prywatnego korzystania ze służbowego samochodu przez prezesa PGK Sp. z o.o. w Zambrowie. Pismo to wywołało wiele dyskusji zarówno wśród mieszkańców, jak i radnych miejskich. Niespełna miesiąc później radna otrzymała odpowiedź udzieloną przez Przewodniczącego Rady Nadzorczej PGK Sp. z o.o. Zdaniem radnej pismo to nie zawierało oczekiwanej odpowiedzi, tylko wymijające informacje. W związku z tym radna w miniony wtorek, 30 stycznia złożyła kolejną interpelację, w której prosi o udzielenie informacji na temat polskich i zagranicznych wyjazdów na szkolenia.

- „Spółki komunalne są formą działalności gmin skierowaną na zaspokojenie potrzeb wspólnoty samorządowej, w której nadzór właścicielski pełni burmistrz. Zwracam się do pana burmistrza, w związku z odpowiedzią Przewodniczącego Rady Nadzorczej PGK Sp. z o.o. na moją interpelację z dnia 28 .11.2017 r., w której nie otrzymałam oczekiwanej odpowiedzi a wymijające informacje, o przedstawienie pisemnego zestawienia wyjazdów na szkolenia w Polsce i za granicę od roku 2012. Proszę o podanie terminów i kosztów wyjazdów, ilość osób wyjeżdżających na szkolenie oraz tematykę szkoleń.” - czytamy w interpelacji radnej Anny Chętnik.

Anna Chętnik w swoim piśmie ponownie zwraca się z prośbą o informację, czy w umowie z Radą Nadzorczą na świadczenie usług zarządzania na czas pełnienia funkcji prezesa zostały określone zasady korzystania z samochodu służbowego w celach prywatnych opisane w szczegółowym regulaminie uwzględniającym również odpowiedzialność materialną, czas trwania umowy, finansowanie korzystania z samochodu, bieżące koszty eksploatacji samochodu, zasady korzystania osób trzecich (w domyśle żona, najbliższa rodzina) oraz tryb zakończenia umowy.

- „Informacje zawarte w odpowiedzi nie wykazują czy faktycznie została zawarta umowa do korzystania z auta służbowego do celów prywatnych, czy jest prowadzona ewidencja przebiegu pojazdu.” - pisze radna Chętnik.

Interpelację radnej Anny Chętnik prezentujemy poniżej oraz dołączamy do artykułu jako załącznik PDF.

Przypomnijmy, że w ramach cyklu interpelacje radnych każdy radny Miasta, Powiatu, czy którejkolwiek z gmin wiejskich (Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo) może zaprezentować swoje stanowisko w różnych ważnych sprawach społecznych oraz pokazać opinii publicznej treść interpelacji, które składa jako radny w czasie sesji Rady Miasta, Powiatu, czy Gminy. Czekamy na interpelacje rzeczowe, merytoryczne, pokazujące ważny problem społeczny, który dzięki interpelacji może być rozwiązany. Nie interesują nas osobiste antypatie pomiędzy radnymi, czy ugrupowaniami politycznymi, które poza sprowokowaniem kłótni, nie pomagają w rozwiązaniu żadnych spraw społecznych.

Każdy radny, jeżeli tylko chce, aby jego wyborcy dowiedzieli się co robi i jakie inicjatywy podejmuje, może nadesłać do naszej Redakcji drogą elektroniczną lub w dowolny inny sposób (wydrukowane lub napisane odręcznie) swoje interpelacje, które następnie opublikujemy w Aktualnościach Lokalnych Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org, w kategorii „interpelacje radnych”. Interpelacje radni miejscy, powiatowi i gminni mogą dostarczać mailowo na adres [email protected]g, listownie lub osobiście do naszej Redakcji (Redakcja Portalu www.zambrow.org, al. Woj. Pol. 27A lokal 7, 18-300 Zambrów).

Warunkiem opublikowania interpelacji jest czytelne podpisanie imieniem, nazwiskiem i podanie nazwy rady oraz zgoda na opublikowanie interpelacji z zastrzeżeniem, że odpowiedzialność za treść dostarczanych i publikowanych interpelacji spoczywa na radnym. Najlepiej aby interpelacja miała formę pisma, które już zostało złożone w biurze rady lub sekretariacie urzędu, z pieczątką potwierdzającą złożenie pisma.

Polecamy:
:: Interpelacje radnych: Anna Chętnik ws. stanu bezpieczeństwa w mieście
:: Radna Chętnik wyjaśnia swoje długie milczenie
:: Odpowiedź spółki PGK na interpelację radnej Anny Chętnik
:: Interpelacje radnych: przedsiębiorcy z ul. Kościuszki zostaną zwolnieni z podatku od nieruchomości?
:: Czy prezes PGK używa służbowe auto do celów prywatnych? Interpelacje radnych
:: Interpelacje radnych: ul. Kazimierza i Jerzego Żebrowskich zamiast ul. Podedwornego?
:: Interpelacje radnych: Zbigniew Jach ws. szpitalnego laboratorium
:: Radni PiS: odpady szklane powinny być odbierane częściej
:: Będzie darmowa komunikacja we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny
:: Radni PiS: darmowa komunikacja we Wszystkich Świętych i Zaduszki?
:: Interpelacje radnych: Eugeniusz Kaczyński pyta o ul. Magazynową i oszczędności Powiatu
:: „Obrona partyjnego kolegi świadczy o politycznym zaangażowaniu” - odpowiedź radnego Jacha na pismo starosty
:: Interpelacje radnych: starosta odpowiada na pismo radnego Zbigniewa Jacha
:: Radny Zbigniew Jach: „Wiem, że toczy się postępowanie w sprawie spowodowania przez Pana wypadku”
:: Powiat przystąpił do reformy edukacji w swoich szkołach [retransmisja]
:: Interpelacje radnych: Brak publicznej poradni diabetologicznej w mieście
:: Interpelacje radnych: radna Edyta Marchelska-Groszfeld ws. cennika pływalni
:: Radny Kaźmierczak: zdesperowani mieszkańcy liczą na pomoc!
:: Mieszkańcy Zambrowa bez okulisty
:: Radny Rokicki odniósł się do odpowiedzi starosty
:: Interpelacje radnych: starosta ws. kwot inwestowanych w gminie Szumowo
:: Interpelacje radnych: Gmina Szumowo niedoinwestowana przez Powiat?
:: Interpelacje radnych: Anna Chętnik ws. stanu bezpieczeństwa w mieście


Interpelacja radnej Chętnik: „nie otrzymałam oczekiwanej odpowiedzi a wymijające informacje komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org