:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 7°C
powietrze B. dobre
uroczystości obchody, Inauguracja sezonu kulturalnego 2019/2020 [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 24/11/2019 13:27

Prezentacja Kalendarza Imprez na sezon 2019/2020, podziękowania sponsorom, wręczenie statuetki „Kulturalny Zambrów”, wernisaż wystawy, a także występy grup artystycznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie oraz gwiazdy wieczoru – DeDe Negry. Tak wyglądała Inauguracja Sezonu Kulturalnego w Centrum Kultury w Zambrowie.

Inauguracja Sezonu Kulturalnego 2019/2020 MOK odbyła się wczoraj, 23 listopada w Centrum Kultury w Zambrowie. Udział w imprezie wzięli przedstawiciele władz samorządowych, pracownicy i artyści współpracujący z ośrodkiem, dyrektorzy placówek oświatowych, mecenasi kultury i inni zaproszeni goście.

 

Podczas uroczystości wręczono statuetkę „Kulturalny Zambrów”. Co roku jest ona przyznawana twórcom i animatorom kultury. Tym razem otrzymała ją współpracujaca od 6 lat z MOK Lilia Grygorian – instruktorka zajęć z gimnastyki artystycznej dla dzieci, która 35 lat pracowała w Armenii w szkole sportowej.

 

Wczorajsze spotkanie w Centrum Kultury było także okazją do wręczenia podziękowań osobom i instytucjom, które wspierają Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. Podziękowania podczas gali otrzymali: Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Jach, Starosta Zambrowski Stanisław Ożlański, Przewodniczący Rady Miasta Jacek Olszewski, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski oraz Prezes Banku Spółdzielczego w Zambrowie Zenona Zalewska.

 

Nieodłącznym elementem corocznej Inauguracji Sezonu Kulturalnego jest prezentacja kalendarza imprez kulturalnych MOK. Nowy kalendarz otrzymali wszyscy obecni podczas inauguracji goście.

 

Tegoroczną Inaugurację Sezonu Kulturalnego uświetniły występy grup artystycznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Na scenie zaprezentowali się: Arkadiusz Jarosz (instruktor wszystkich grup tańca nowoczesnego), grupy Taka Paka, Kontrakt i Dzieciaki Talenciaki oraz Klub Tańca Towarzyskiego Star Dance. Publiczność obejrzała ponadto pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu dzieci, a także pokaz mażoretek Enigma.

 

Następnie odbył się recital DeDe Negry, czyli Darii Dombrowskiej. To młoda artystka poruszająca się w stylistyce popowo – klubowej. Podczas koncertu publiczność mogła usłyszeć najbardziej znany przebój piosenkarki - „Halo tu ziemia”, s także przedpremierowo nowy utwór pt. „Alter ego”.

 

Imprezę zakończył wernisaż wystawy „Moda i trendy” autorstwa dyrektor MOK Marty Konopki. To owoc jej pracy podyplomowej związanej z ukończeniem Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Na wystawie można było zobaczyć m.in. kolekcję strojów pod autorską marką Magie Senuell z kolekcji „Dotyk Anioła” oraz rysunki żurnalowe, które tworzą kolekcję.

Reklama

Inauguracja sezonu kulturalnego 2019/2020 [foto] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-24 17:39:17

  Promocja samej siebie za samorządowe pieniądze - ciekawe...

 • gość 2019-11-24 21:30:45

  Niekoniecznie. Galeria służy do tego, by organizować w niej wystawy artystyczne. Była już wystawa haftowanych obrusów, dlaczego nie może być wystawy, że tak powiem, "kolekcji mody" z pracy podyplomowej... a że autorką jest dyrektor placówki, tym bardziej jest to wskazane. Gdzie jak nie w galerii sztuki... :-)

 • gość 2019-11-25 08:02:14

  Gościu z { 2019-11-24 21:30:45} Co masz do haftów były już dłużej ci się zdaje. W naszym mieście jest wiele hafciarek i hafciarzy którzy tworzą tą techniką a nie mieli nigdy swych wystaw dlaczego? No powiedz? Wytłumacz się? A nie Takie docinki! Nie życzymy takich docinek może wybrane techniki plastyczne i pozostałe.My też tworzymy coś co jest historią naszego kraju i jako twórcy tez mamy prawo pokazać swe prace, nie tylko wybrani Z wyrazami szacunku do przedmówców. Akcja Popieram "Polskie rękodzieło".

 • Anonim - niezalogowany 2019-11-25 09:33:54

  Rozumiem że nie wszyscy zostali zaproszeni? Dowiaduję się o tym wydarzeniu dopiero teraz, a na stronie internetowej MOK była cisza, jak również na portalach zambrowskich - żadnych zapowiedzi w tym temacie. Mimo że niebyło mnie w sobotę w Zambrowie, chętnie bym zrezygnował z wizyty w Białymstoku i przyszedł na galę gdybym został zaproszony, oczywiście nikt nie musi mi oficjalnie ze sceny dziękować bo i tego nie potrzebuję. Mój wkład w kulturę Zambrowa jest co prawda jeszcze marginalny / znikomy, wypadało by mnie jednak zaprosić choćby ze zwykłej ludzkiej życzliwości, na zachętę że mimo trudności w coś się angażuję. Czuję się oburzony taką ignorancją i brakiem - no właśnie - kultury. Nie będę więc na siłę się angażował, oraz niepotrzebnie produkował bo i po co, skoro moja ...skromna bo skromna ale jednak "promocja" kultury spotyka się z takim a nie innym odzewem. Nie wiedzą może państwo kto to pisze, choć może nie trudno się domyśleć.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-25 19:43:52

  Ta piosenkarka nie za często ona się pojawia ? Najpierw Dni Zambrowa , potem Pożegnanie Lata a teraz inaguracja sezonu kulturalnego. To wygląda tak jak TVP męczy Roksanę Węgiel czy Marylę Rodowicz itp. m.in. na imprezę sylwestrową czy festiwal.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-25 19:48:31

  Z innej beczki - 24 listopada miał się odbyć spektakl pod tytułem "Przychodzi baba do lekarza" czy jak inaczej tytuł brzmi i na stronie mok pisze że spektakl został przesunięty aż na 22 maja 2020 roku. Żadnej informacji na portalu że spektakl przesunięty. To jak mok traktuje bądź ignoruje w przekazywaniu informacji jest paranoją. Nie wiem czy teraz jest czas na zmianę dyrektora mok-u , bo jakiś jest bezsens totalnych ciał tak go określić.

 • Anonim - niezalogowany 2019-11-25 22:09:45

  Po części zgadzam się z przedmówcą. Uważam że miejskie portale internetowe powinny pozostawać w pełnej współpracy z MOK, wówczas rozwinęła by się właściwa promocja wydarzeń kulturalnych poprzez opisy, obszerne reportarze z wydarzeń, oraz inną bardziej rutynową działalność inrormacyjną (zapowiedzi). Dobrą rzeczą było by aby spektakle, koncerty, oraz inne wydarzenia były zapowiadane z wyprzedzeniem około 3-5 dniowym, wraz z dokładnym opisem wydarzenia, oraz krótką notką na temat repertuaru, spis utworów itd. ...Jeśli chodzi o Panią Dyrektor to z całym szacunkiem jestem za jej dalszym kierownictwem i życzę jej wielu sukcesów, niemniej mam nadzieję że weźmie pod uwagę pewne sprawy i udoskonali funkcjonowanie ośrodka, zwłaszcza jego przestrzeń informacyjną która kuleje pod wieloma względami. ...Wspomnę też o tym, że każda osoba która w jakikolwiek sposób, lepiej lub gorzej, promuje kulturę (wydarzenia związane także z MOK) nie powinna być pomijana, a przeciwnie - tym bardziej wspierana i motywowana do dalszych takich działań, zwłaszcza młodzi ludzie którzy wykazują chęć wpółpracy na takiej płaszczyźnie, często z własnej niewymuszonej inicjatywy. Dlatego wielkim nietaktem ze strony zarządu MOK, okazał się brak zaproszenia na baź co bądź ważne wydarzenie, związane z prezentacją oferty kuturalej dla niektórych nowych w tych kręgach osób, ale pragnących aktywniej uczestniczyć w życiu kulturalnym. Stąd mój wcześniejszy wpis. A dlaczego o tym piszę? Dlatego, ponieważ wspomniany nietakt oraz zignorowanie pewnych osób były dla mnie na tyle bulwersujące, że zdecydowałem się o tym napisać by zwrócić uwagę, że nie należy zamykać kręgu miłośników-odbiorców kultury jedynie dla znanych sobie osób, a poszerzać go dalej wzbogacając o nowych (młodych) ludzi, dla dobra ogółu. Słowem: warto więc szerzyć dobro i piękno jakim jest sztuka, ale nie zamykać się w kręgu wzajemnej adoracji...gotując się tylko we własnym sosie.

 • gość 2019-11-26 16:34:15

  weź [usunięte] jeszcze napisz kilka razy , ze cię mają w poważaniu. sali miguel żondzi

 • gość 2019-11-26 17:11:25

  Co masz do tego anonima, jeśli cię to drażni to nie czytaj i zajmij się sobą. Wyraził swoje zdanie że został pominięty. Wrażliwy, to o tym napisał a tobie nic do tego. Pewnie akurat nie mieli kontaktu do niego, zgubili albo coś, dlatego go nie zaprosili. Przykre ale czasami tak bywa, że kogoś można powinąć nawet z takiego błahego powodu.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca w lokalu

Przyjmiemy do pracy dwie osoby w Pizzerii Perfetto do pracy na kuchni oraz do wypieku pizzy (doświadczenie nie jest wymagane - wszystkiego..


Działka rolno-budowlana 1,70

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


ARDOM – solidne okna, drzwi,

Okna - PCV, aluminiowe, drewniane, dachowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, bramy garażowe, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, moskitiery, parapety..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Nasze ośrodki: Łomża, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Czyżew , Jedwabne..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry: -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu ok 6% -granulacja 8mm-25mm -zawartość siarki 0,45% Transport HDS lub winda.Warunki..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Usługi Minikoparką

Kompleksowe Usługi Minikoparką Szybko i solidnie. Polecam i Zapraszam. tel. 728 349 576


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Krowa wysokocielna

Sprzedam krowy mleczne ponieważ likwiduję gospodarstwo


Zgubiono prawo jazdy, nagroda

Zgubiono prawo jazdy. Nagroda gwarantowana 517315233


VW PASSAT B6

Sprzedam ładnego, bardzo bogato wyposażonego Passata B6 z grudnia 2007roku z rewelacyjną automatyczną skrzynią biegów DSG. Samochód regularnie..


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE CENY..


Wynajmę mieszkanie na Raginisa

Witam serdecznie. Poszukuję do wynajęcia mieszkanie max dwu pokojowe na osiedlu Raginisa. (nie parter) Czym się wyróżniam jako dobry lokator: +..


Działka 8230m2, Głębocz

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat zambrowski...


Zaginął pies . Nagroda za

Szukamy zaginionego psa . Naroda!!!!!


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi poszukuje osób na stanowisko pomocnik kucharza sushi. Od kandydata wymagamy chęci do pracy, pozytywnego nastawienia oraz..


Sprzedam Skode Fabie 1.2TSI

Sprzedam Skode Fabie 1.2 TSI 86km, rok produkcji 2014 przebieg 110000, klimatyzacja, elektryczne szyby. Stan idealny, silnik dynamiczny, bardzo małe..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Pranie tapicerki meblowej i

Oferuję -pranie tapicerki (samochodowej,meblowej,itp...) -pranie dywanów i wykładzin. -czyszczenie różnego typu:kanap,wypoczynków,krzeseł itp....


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"