:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Inauguracja sezonu kulturalnego 2016/2017 [foto]

kultura, Inauguracja sezonu kulturalnego 2016/2017 [foto] - zdjęcie, fotografia

Prezentacja Kalendarza Imprez na sezon 2016/2017, podziękowania sponsorom i mecenasom kultury, wręczanie statuetki "Kulturalny Zambrów" oraz stypendium "Szlifujemy talenty", występy grup artystycznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie, a także koncerty zespołów WDK i FaPki. Tak wyglądała Inauguracja Sezonu Kulturalnego w Centrum Kultury w Zambrowie.

Inauguracja Sezonu Kulturalnego 2016/2017 MOK odbyła się dziś, 20 listopada w Centrum Kultury w Zambrowie. Udział w imprezie wzięli przedstawiciele władz samorządowych, pracownicy i artyści współpracujący z ośrodkiem, dyrektorzy placówek oświatowych, mecenasi kultury i inni zaproszeni goście.

- „W minionym sezonie kulturalnym ogromną popularnością cieszyły się imprezy plenerowe. Bawiliście się państwo także na koncertach kameralnych, estradowych i kabaretach, które odbywały na w sali widowiskowo-kinowej. Oglądaliście państwo premiery filmowe, spektakle teatralne. Od listopada 2015 roku do końca października 2016 roku zambrowskie Centrum Kultury gościło łącznie 118 tys. 872 osoby. Liczba ta stanowi wynik odwiedzin zambrowskiego kina, sali widowiskowo-kinowej, kawiarni Cafe Muza, galerii Labirynt, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie, Regionalnej Izby Historycznej, Uniwersytetu III Wieku i zajęć form stałych.” - mówiła dyrektor MOK Marta Konopka.

Podczas uroczystości po raz drugi w historii Inauguracji Sezonu Kulturalnego zostały wręczone stypendia dyrektora MOK „Szlifujemy talenty”. W tym roku otrzymały je zambrowskie zespoły muzyczne: WDK i FaPki. W czasie dzisiejszej imprezy wręczono także statuetkę „Kulturalny Zambrów”. Co roku jest ona przyznawana twórcom i animatorom kultury. W tym roku otrzymał ją pracownik MOK Stanisław Młyński. Tworzy on muzykę i w tym roku jego utwór, na stronie wytwórni Spinning Record, walczy o podpisanie kontraktu na wydanie singla z poważną holenderską agencją muzyczną.

Dzisiejsze spotkanie w Centrum Kultury było także okazją do wręczenia podziękowań osobom i instytucjom, które wspierają Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. Podziękowania podczas gali otrzymali: Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Korzeniowski, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski oraz Prezes Banku Spółdzielczego w Zambrowie Zenona Zalewska.

Dyrektor MOK poinformowała także zgromadzonych, że ośrodek po raz pierwszy wydał płytę pt. „Plus Luz Dźwięki z Zambrowa”, która promuje młodych twórców wywodzących się z naszego miasta. Pierwszą płytę otrzymał burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

Nieodłącznym elementem corocznej Inauguracji Sezonu Kulturalnego jest prezentacja kalendarza imprez kulturalnych MOK. Nowy kalendarz otrzymali wszyscy obecni podczas inauguracji goście. Nasi czytelnicy będą mogli się z nim niebawem zapoznać w Aktualnościach.

Dzisiejszą uroczystość uświetniły występy grup artystycznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Na scenie zaprezentowali się: Arkadiusz Jarosz (instruktor wszystkich grup tańca nowoczesnego), grupy Taka Paka i Kontrakt oraz Klub Tańca Towarzyskiego Star Dance. Publiczność obejrzała ponadto pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu dzieci, a także pokaz mażoretek Enigma. Tę część gali w sali widowiskowo-kinowej zakończyły koncerty zespołów WDK i FaPki.

Wszyscy goście mogli ponadto obejrzeć poplenerową wystawę pt. „Zambrów w sztuce”. W galerii Labirynt wyeksponowanych zostało ponad 80 prac, przedstawiających różne części naszego miasta. Wśród prezentowanych dzieł znajdują się obrazy olejne, akrylowe, akwarele oraz pastele suche i olejne, które powstały w ramach pleneru zorganizowanego przez MOK w ubiegłe wakacje. Warto dodać, że wystawa będzie czynna do końca grudnia.

Niebawem zamieścimy skrót video z dzisiejszej uroczystości.

Polecamy:
:: Śpiewali Bogu i Ojczyźnie [foto]
:: „Teatr przy stoliku” w Zambrowie [foto]
:: Kolejne spotkanie z psychologią w MBP [foto]
:: „O służącej, która pokochała kupca”
:: Wieczór z muzyką Chopina w Cafe Muza [foto]
:: „Czarnobylska Modlitwa. Kronika Przyszłości” [foto]
:: Nowe wiersze Janusza Kuleszy
:: Sylwia Zientek gościła w Zambrowie [foto]

Inauguracja sezonu kulturalnego 2016/2017 [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się