:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C słabe opady deszczu

Impresje hiszpańskie w Centrum Kultury [foto]

kultura_, Impresje hiszpańskie Centrum Kultury [foto] - zdjęcie, fotografia

Zambrowscy melomani mieli dzisiaj niezwykłą okazję do posłuchania odtwórczyni roli Nel z "W pustyni i w puszczy". Pianistka - Monika Rosca wystąpiła w duecie z Markiem Dumiczem w koncercie zatytułowanym "Impresje hiszpańskie na skrzypce i fortepian".

Koncert pt. „Impresje hiszpańskie na skrzypce i fortepian” z cyklu „W krainie muzyki klasycznej” odbył się dzisiaj w kawiarni Cafe Muza w Centrum Kultury w Zambrowie. Przed bardzo nieliczną zambrowską publicznością razem ze skrzypkiem Markiem Dumiczem wystąpiła wybitna polska pianistka Monika Rosca.

Duet wykonał znane utwory hiszpańskich kompozytorów m.in. „Tango” I. Albeniza, „Romans andaluzyjski” i „Gipsy airs” P. Sarasate’a, „Taniec ognia” z baletu „El Amor Brujo” i „Taniec hiszpański” M. Falla czy „Lament dziewczyny i słowika” Granadosa.

Koncert niestety nie cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. Na to wydarzenie przyszło zaledwie siedem osób.

Warto dodać, że duet występował już w Centrum Kultury w Zambrowie pod koniec listopada ubiegłego roku. Motywem przewodnim koncertu były wtedy impresje francuskie (FOTORELACJA).Monika Rosca
Jako kilkuletnia dziewczynka stworzyła niezapomnianą kreację w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”, odtwarzając rolę Nel. Do dziś jest kojarzona z tą postacią. Ukończyła z wyróżnieniem łódzką Akademię Muzyczną w 1985 r. i została asystentką, a następnie adiunktem w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych m.in. Konkursu im. Karola Szymanowskiego w Łodzi, Konkursu Mozartowskiego w Łodzi , konkursu Rina Sala Gallo we Włoszech, konkursu athenaeum w Grecji, konkursu Miłosza Magina w Paryżu, czy konkursu „Musique-Esperance” w Bergerac, w wyniku którego została m.in. zaproszona do występu w siedzibie UNICEF w Paryżu. Grała na międzynarodowych festiwalach w Dusznikach, Antoninie, Łodzi, Bordeaux i Bergerac we Francji, w Miami w USA, w Tiranie w Albanii. Była stypendystką Towarzystwa im. F. Chopina. Koncertowała w krajach Europy, a w ostatnich latach również Azji oraz w USA, Australii i Nowej Zelandii. Od kilku lat współpracuje z Krzysztofem Woźniczko w duecie, jak i w większych składach kameralnych (kwintecie fortepianowym).


Marek Dumicz
Polski skrzypek, kameralista i pedagog międzynarodowego formatu. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Założyciel i przez 11 lat prymariusz zespołu Szymanowski Quartet. Wielokrotny laureat konkursów i prestiżowych nagród, m.in. Konkursu Skrzypcowego w Warszawie, Międzynarodowego Konkursu „Brzewski Memorial Prize” w Łańcucie, ”Classica Nova” in Memoriam Dimitri Shostakovich w Hanowerze, Premio Vittorio Gui we Florencji, Nagrody Ministerstwa Dolnosksońskiego za muzyczną działalność kulturalną, Chamber Music Competition w Melbourne, Chamber Music Competition & Festa w Osace, Nagrody Towarzystwa im. Karola Szymanowskiego w Warszawie za konsekwentne promowanie muzyki kompozytora na estradach świata. Współpracował z wielkimi autorytetami, m.in. z Isaaakiem Sternem, Hatto Beyerle, Dario de Rosą, Walterem Levinem. W latach 2001-2004 zostaje objęty programem BBC Radio 3 „New Generation Artists”.Od 2000 do 2008 roku wykłada w hanowerskiej Hochschule für Musik, gdzie angażuje się w edukację oraz wspieranie młodych zespołów kameralnych. Zapraszany jest zarówno jako nauczyciel na kursy, kameralista na światowej rangi festiwale, jak również solista koncertujący m.in. z Jünge Philharmonie Köln, Alma Strings, Warszawska Orkiestrą Kameralną Morpheus Ensemble oraz zespołami w Meksyku, gdzie w latach 2008-2010 pełni funkcje koncertmistrza- solisty Opery Jalisco i wykładowcy w szkole dla osieroconych dzieci. Wśród jego partnerów muzycznych znaleźli się m.in. Hilliard Ensemble, Lawrene Power, Eiji Oue, Magnus Lindberg, Luiza Borac, Mario Brunello. Artysta ma na koncie występy w najbardziej renomowanych salach koncertowych świata, m.in. w Carnegie Hall, Auditorium du Louvre, Concertgebouw Amsterdam, Izumi Hall Osaka, Konzerthaus Berlin, Melbourne Concert Hall, Musikverein Wien, Stockholm Grünewald Hall, Wigmor Hall. W dorobku posiada płyty wydane przez cenione wytwórnie nagraniowe, takie jak BBC Records, Produccion Blau, Avie Records.

Polecamy:
:: „Babciu, Dziadku to dla Ciebie” [foto]
:: Koncert solistów w zambrowskiej szkole muzycznej [foto]
:: Wieczór Kolęd w Cafe Muza [foto]
:: Kolędy rozbrzmiały w Centrum Kultury [foto]
:: Wkrótce 5-lecie zambrowskiego DKK
:: Inauguracja sezonu kulturalnego 2016/2017 [foto]

Impresje hiszpańskie w Centrum Kultury [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org