:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Ile kosztuje utrzymanie zieleni w Zambrowie

samorząd, kosztuje utrzymanie zieleni Zambrowie - zdjęcie, fotografia

Ponad 410 tys. zł miasto przeznaczy w tym roku na utrzymanie zieleni. Nie za wszystkie trawniki w naszym mieście odpowiada jednak samorząd Miasta.

411 tys. zł – tyle dokładnie w tym roku wyda Urząd Miasta Zambrów na utrzymanie zieleni w mieście. W poprzednich latach budżet na ten cel kształtował się na podobnym poziomie. W ramach zadania do obsłużenia są różne parki na terenie całego miasta, otoczenie Zalewu, ronda oraz trawniki położone na terenach należących do miasta.

Kompleksowym utrzymaniem miejskich terenów zieleni w Zambrowie zajmują się dwie firmy: Zakład Zieleni Jarosław Dłużniewski oraz Handel Artykułami Ogrodniczymi i Usługi Ogrodnicze Waldemar Soczyński. Firmy te wygrały ogłoszone na wiosnę przetargi. Odpowiadają m.in. za bieżące utrzymanie czystości obiektów zielonych, pielęgnację rond, nasadzenia drzew, kwiatów, krzewów, czy koszenie trawników z zagrabianiem i wywozem pokosu.

Do naszej redakcji doszły sygnały od czytelników, że na wiosnę tego roku nie wszędzie zieleń utrzymywana jest jak należy. Mowa tu głównie o trawnikach wzdłuż dróg. Z problemem zgłosiliśmy się do Urzędu Miasta.

- „Trawa jest koszona wszędzie tam, gdzie jest to zaplanowane. Nie ma możliwości, żeby jednego dnia cały nasz teren został skoszony. Prace są wykonywane na bieżąco.” - powiedział nam Michał Skarzyński, który w Urzędzie Miasta odpowiada za nadzór i kontrolę nad zielenią miejską.

Nasz rozmówca zwrócił także uwagę, że utrzymaniem pasów zieleni przy drogach zajmują się różni zarządcy, nie tylko miasto. W przypadku ulic krajowych za koszenie przyległych do nich trawników odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w przypadku dróg powiatowych – Powiatowy Zarząd Dróg, natomiast za pasy zieleni przy drogach miejskich - Urząd Miasta.

Ulicami krajowymi w Zambrowie są m.in.: Aleja Wojska Polskiego, ul. Mazowiecka, ul. Łomżyńska, ul. Kościuszki i ul. Ostrowska.

Ulicami miejskimi w Zambrowie są m.in.: Armii Krajowej, Bema, Chopina, Elektryczna, Grabowska, Handlowa, Kościelna, Ks. H. Kulbata, Ks. M. Krajewskiego, Leśników, Mickiewicza, 71. Pułku Piechoty, Ogrodowa, Piłsudskiego, Podleśna, Poświątne, Pułaskiego, Raginisa, Sitarska, Słoneczna, Sportowa, Targowa, Wodna.

Ulicami powiatowymi w Zambrowie są m.in.: Cmentarna, Fabryczna, M. Konopnickiej, Legionowa, Magazynowa, Papieża Jana Pawła II, Podedwornego, Polowa, Obrońców Zambrowa, Wądołkowska.

Pielęgnacja pasów zieleni przy drogach miejskich nie jest ujęta w zadaniach „utrzymania zieleni miejskiej”, a w zadaniach „bieżącego utrzymania czystości dróg miejskich”, na które w budżecie miasta zagospodarowana jest odrębna pula pieniędzy. Za utrzymanie porządku przy drogach miejskich (w tym koszenie trawy wzdłuż ulic miejskich) odpowiada Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zambrowie.

Polecamy:
:: Tańszy odbiór śmieci dla rodzin wielodzietnych w Gminie Zambrów
:: Uczcili rocznicę zakończenia II Wojny Światowej
:: Upamiętnili ofiary Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej
:: Nowi radni zaprzysiężeni
:: Woda w Zambrowie nadaje się dopicia dopiero po przegotowaniu
:: Nowe twarze w Radzie Miasta
:: Odbiór śmieci będzie tańszy dla małych rodzin [video]


Ile kosztuje utrzymanie zieleni w Zambrowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się