:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Gminy Szumowo radni, sesja Gminy Szumowo [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
21/12/2018 15:59

Radni z terenu gminy Szumowo obradowali dzisiaj po raz trzeci w nowej kadencji. Podczas sesji przyjęto 9 uchwał, w tym dotyczące zmian w budżecie Gminy oraz diet radnych.

 

III sesja Rady Gminy Szumowo miała miejsce dzisiaj, 21 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach udział wzięło 15 radnych.

 

Po przyjęciu porządku obrad, radni wysłuchali sprawozdania Wójta Gminy Szumowo z jego pracy w okresie międzysesyjnym. Jarosław Cukierman mówił m.in. o opóźnieniach w realizacji stacji uzdatniania wody w Srebrnym Borku, planach zagospodarowania przestrzennego na terenie gminy, cen wywozu nieczystości oraz odśnieżania dróg gminnych.

 

Podczas dzisiejszej sesji radni podjęli uchwały dotyczące budżetu Gminy na 2018 rok m.in. w związku ze zmianami w planowanych za ten rok realizacji stacji uzdatniania wody w Srebrnym Borku czy uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w Szumowie oraz wpływami podatkowymi. Kolejne ustalenia dotyczyły zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2018 – 2029 wynikające m.in. z wcześniejszych ustaleń dot. budżetu Gminy na 2018 rok oraz z zawężenia okresu do 2021 roku. Ponadto radni pochylili się nad planami prac Rady Gminy Szumowo, Komisji rewizyjnej, Komisji skarg, wniosków i petycji oraz Komisji finansów na 2019 rok.

 

Poza tym podczas dzisiejszych obrad radni podwyższyli kryterium dochodowe uprawniające do przyznania pomocy w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności oraz przyjęli Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Szumowo na 2019 rok.

 

Ostatnia przyjęta dziś uchwała dotyczyła wysokości diet radnych Rady Gminy Szumowo. W nowej kadencji radni otrzymają miesięczne zryczałtowane wynagrodzenie z tytułu diet w wysokości:

- 1500 zł przewodniczący Rady Gminy Szumowo (nie więcej jednak niż 1342 zł, czyli 50% maksymalnej wysokości diety określonej przepisami prawa),

- 950 zł wiceprzewodniczący Rady Gminy Szumowo,

- 800 zł przewodniczący komisji stałej,

- 750 zł zastępca przewodniczącego komisji stałej,

- 700 zł pozostali radni.

Uchwała została przyjęta 12 głosami „za”, 1 radny się wstrzymał od głosu, natomiast 2 było „przeciw”.

 

Poniżej link do retransmisji III sesji Rady Gminy Szumowo:

             

Reklama

III sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-12-21 21:33:58

  A za co te podwyżki diet? Już się napracowali? Drogi nieodśnieżone, bałagan ze śmieciami ale diety podnieśli...zwykłe świństwo i wstyd !

 • l - niezalogowany 2018-12-22 01:12:18

  " Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Szumowo na 2019 rok. " Szanowny Panie Wójcie, drodzy Państwo Radni : Jako emerytowany pracownik socjalny pragnę zwrócić Państwa szczególną uwagę na pomijany często problem, którego na pierwszy rzut oka nie widać. W Państwa strategii i planie rozwoju gopsu na rok 2019 zabrakło miejsca na przemoc psychiczną. Zgodnie z prawem polskim znęcanie się, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, jest przestępstwem. przemoc psychiczna – bezustanna krytyka, groźby, nieuzasadnione oskarżenia, poniżanie, upokarzanie, wyzwiska, drwiny, izolacja od społeczeństwa, wzbudzanie lęku, podsłuchiwanie, kontrolowanie, wmawianie winy, zakazy wychodzenia z domu, nękanie, dręczenie, nadużywanie zaufania, kłamanie, manipulacja, agresja słowna; przemoc ekonomiczna – uzależnienie ekonomiczne ofiary względem sprawcy, zabieranie wynagrodzenia, zakaz pracy zarobkowej, ścisła kontrola wydatków, zmuszanie do zobowiązań finansowych, niszczenie mienia. Zgodnie z art. 207 Kodeksu karnego – kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Stosowanie siły fizycznej nie jest warunkiem koniecznym dla bytu tego przestępstwa. Długotrwałe znęcanie się psychiczne nad członkami rodziny uzasadnia pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności za przestępstwo znęcania się. Z poważaniem, Ludmiła S.

 • gość 2018-12-22 01:14:01

  |radni podwyższyli kryterium dochodowe uprawniające do przyznania pomocy w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności " kto dostarcza do gminy zywnosc ??

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 12:01:12

  Podwyższenie jest formalnością ba już z samej treści programu wynika że pomoc przysługuje do 150% kryterium dochodowego. Wszystkie gminy takie uchwały podejmują. A żywność każdy kupuje sam.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 14:33:49

  Oddajcie diety na caritas albo owsiaka.zero razy pietnascie rowna się zero.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 17:12:36

  Kogoś zazdrość wzięła .Radnych wybierają ludzie ale nie do śmierci jest ta kadencja

 • gość 2018-12-23 12:24:23

  Zadrog będąc prezesem spółki w Ostromi Maz. zadłużył spółkę na 1,5 miliona ( miał plan na śmieci ) za co został wywalony z funkcji prezesa, a tu jak widać robi to samo . ZGK Szumowo od 4 lat ma same straty a tu jeszcze taki manewr robią z odbiorem śmieci. 150.000 zł (to nie pieniądze na pojemniki bo za tą kwotę to 1/3 sprawy załatwi) to pieniądze na pokrycie strat Spółki a przede wszystkim na utrzymanie płynności finansowej. BRAWO !!! ......Szanowni RADNI obudzcie się !!!

 • Gość - niezalogowany 2018-12-24 10:14:08

  Ja jestem za tym żeby radni mieli 5 tyś za posiedzenie .

 • gość 2018-12-24 22:47:39

  no cóż , przykre ale mądrością to nie tryskasz .

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI 2000L l 2500L. ZBIORNIKI STANDARDOWO..


Zobacz ogłoszenie

Działka budowlana 1553m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1553m2 położona w Czyżewie obręb Złote Jabłko. Nieruchomość zgodnie z..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu: 784..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 290 w Gosiach Małych od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest wymagane..


Zobacz ogłoszenie

Dom 200m2, działka 2511m2, gm.

Dom o powierzchni użytkowej 200m2 ( powierzchnia zabudowy 105m2) położony we wsi Gunie-Ostrów, gmina Kołaki Kościelne. Budynek mieszkalny w całości..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na wiosnę

Pożyczka na wiosnę na korzystnych warunkach! Bez BIK, Bez sprawdzania historii kredytowej, Bez zaświadczeń. Teraz nawet 20 000 zł! Możliwa spłata w..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Rower CANNONDALE

Sprzedam rower aluminiowy CANNONDALE, Koła 26", oświetlenie, licznik. Osprzęt SHIMANO, Stan bdb


Zobacz ogłoszenie

Segment 160m2, ul. Jantarowa

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Segment handlowo-usługowo-mieszkalny o powierzchni całkowitej 160m2 położony w Zambrowie przy..


Zobacz ogłoszenie

Montaż kamer, alarmów,

Zambrów, Łomża, Białystok i okolice Oferujemy: - montaż kamer - montaż alarmów - montaż wideodomofonów - montaż automatów do bram - montaż..


Zobacz ogłoszenie

taras balkon schody kamienny

Posadzki żywiczne,garaż ,kotłownia,magazyn,biuro,dom ,mieszkanie,tarasy,balkony,schody - 100 zł Łomża Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej..


Zobacz ogłoszenie

DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES!

ZAPRASZAMY DO SALONU NC+ NA OFERTY W ZWIĄZKU Z 1. DNIEM WIOSNY!!!! DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES! TYLKO W SALONIE PREMIUM W GALERII BEM W ZAMBROWIE!..


Zobacz ogłoszenie

poszukuję opiekunki/niani do

Szukam dziewczyny/kobiety do opieki nad 1,5 rocznym dzieckiem. Odpowiedzialnej, sumiennej z odpowiednim podejściem do dzieci. Osoby, które chciałby..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

AGREGATY PODORYWKOWE, BRONY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL PRODUKUJĄCEJ MASZYNY BARDZO WYSOKIEJ JAKOŚCI. W SPRZEDAŻY M.IN AGREGATY..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy kierowce

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę na dowozy w lokalu gastronomicznym. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji zapraszamy do naszego lokalu..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal użytkowo-handlowy 58m2 w Zambrowie przy ulicy Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń użytkowych i ubikacji. Może być..


Zobacz ogłoszenie

MASZYNY ROLNICZE, DOSTĘPNE NA

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, RÓŻNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, ROZKŁADANE HYDRAULICZNIE, NA CZTERECH RZĘDACH ZĘBÓW. MALOWANE I..


Zobacz ogłoszenie

Dodatkowa praca z dyskretnym

Hej! Chciałabyś spróbować jakby to było być super potajemną masażystką? Interesują mnie regularne spotkania i wspiercie na każdym spotkaniu. Rodzaj..


Zobacz ogłoszenie

Kierowca C+E na 1/2 etatu

Szukam kierowcy który chce dorobić weekendy lub w różne dni od poniedziałku do piątku , zestaw chłodniczy , szczegóły pod tel 518627490


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Praca biurowa

Szukam pracy biurowej. Pracuje obecnie jako pomoc księgowej,w trakcie studiów podyplomowych kadry i płace.


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszym panem

Praca dla milej i uczciwej pani z podstawowa znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Praca przy produkcji kołder.

Przyjmę osoby do pracy przy produkcji kołder. Nie potrzebna umiejętność szycia. Tylko osoby ze zdolnościami manualnymi. Osoby energiczne i..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcji -

Zambrowska Fabryka Okien szuka pracowników do pracy przy linii montażowej. Praca w centrum Zambrowa; II zmianowy system pracy; 8 h..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę na staż

Przyjmę na staż w charakterze sprzedawcy w sklepie, przy ul. Raginisa 4.


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"