:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Gminy Szumowo radni, sesja Gminy Szumowo [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
21/12/2018 15:59

Radni z terenu gminy Szumowo obradowali dzisiaj po raz trzeci w nowej kadencji. Podczas sesji przyjęto 9 uchwał, w tym dotyczące zmian w budżecie Gminy oraz diet radnych.

 

III sesja Rady Gminy Szumowo miała miejsce dzisiaj, 21 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach udział wzięło 15 radnych.

 

Po przyjęciu porządku obrad, radni wysłuchali sprawozdania Wójta Gminy Szumowo z jego pracy w okresie międzysesyjnym. Jarosław Cukierman mówił m.in. o opóźnieniach w realizacji stacji uzdatniania wody w Srebrnym Borku, planach zagospodarowania przestrzennego na terenie gminy, cen wywozu nieczystości oraz odśnieżania dróg gminnych.

 

Podczas dzisiejszej sesji radni podjęli uchwały dotyczące budżetu Gminy na 2018 rok m.in. w związku ze zmianami w planowanych za ten rok realizacji stacji uzdatniania wody w Srebrnym Borku czy uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w Szumowie oraz wpływami podatkowymi. Kolejne ustalenia dotyczyły zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2018 – 2029 wynikające m.in. z wcześniejszych ustaleń dot. budżetu Gminy na 2018 rok oraz z zawężenia okresu do 2021 roku. Ponadto radni pochylili się nad planami prac Rady Gminy Szumowo, Komisji rewizyjnej, Komisji skarg, wniosków i petycji oraz Komisji finansów na 2019 rok.

 

Poza tym podczas dzisiejszych obrad radni podwyższyli kryterium dochodowe uprawniające do przyznania pomocy w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności oraz przyjęli Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Szumowo na 2019 rok.

 

Ostatnia przyjęta dziś uchwała dotyczyła wysokości diet radnych Rady Gminy Szumowo. W nowej kadencji radni otrzymają miesięczne zryczałtowane wynagrodzenie z tytułu diet w wysokości:

- 1500 zł przewodniczący Rady Gminy Szumowo (nie więcej jednak niż 1342 zł, czyli 50% maksymalnej wysokości diety określonej przepisami prawa),

- 950 zł wiceprzewodniczący Rady Gminy Szumowo,

- 800 zł przewodniczący komisji stałej,

- 750 zł zastępca przewodniczącego komisji stałej,

- 700 zł pozostali radni.

Uchwała została przyjęta 12 głosami „za”, 1 radny się wstrzymał od głosu, natomiast 2 było „przeciw”.

 

Poniżej link do retransmisji III sesji Rady Gminy Szumowo:

             

Reklama

III sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-12-21 21:33:58

  A za co te podwyżki diet? Już się napracowali? Drogi nieodśnieżone, bałagan ze śmieciami ale diety podnieśli...zwykłe świństwo i wstyd !

 • l - niezalogowany 2018-12-22 01:12:18

  " Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Szumowo na 2019 rok. " Szanowny Panie Wójcie, drodzy Państwo Radni : Jako emerytowany pracownik socjalny pragnę zwrócić Państwa szczególną uwagę na pomijany często problem, którego na pierwszy rzut oka nie widać. W Państwa strategii i planie rozwoju gopsu na rok 2019 zabrakło miejsca na przemoc psychiczną. Zgodnie z prawem polskim znęcanie się, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, jest przestępstwem. przemoc psychiczna – bezustanna krytyka, groźby, nieuzasadnione oskarżenia, poniżanie, upokarzanie, wyzwiska, drwiny, izolacja od społeczeństwa, wzbudzanie lęku, podsłuchiwanie, kontrolowanie, wmawianie winy, zakazy wychodzenia z domu, nękanie, dręczenie, nadużywanie zaufania, kłamanie, manipulacja, agresja słowna; przemoc ekonomiczna – uzależnienie ekonomiczne ofiary względem sprawcy, zabieranie wynagrodzenia, zakaz pracy zarobkowej, ścisła kontrola wydatków, zmuszanie do zobowiązań finansowych, niszczenie mienia. Zgodnie z art. 207 Kodeksu karnego – kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Stosowanie siły fizycznej nie jest warunkiem koniecznym dla bytu tego przestępstwa. Długotrwałe znęcanie się psychiczne nad członkami rodziny uzasadnia pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności za przestępstwo znęcania się. Z poważaniem, Ludmiła S.

 • gość 2018-12-22 01:14:01

  |radni podwyższyli kryterium dochodowe uprawniające do przyznania pomocy w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności " kto dostarcza do gminy zywnosc ??

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 12:01:12

  Podwyższenie jest formalnością ba już z samej treści programu wynika że pomoc przysługuje do 150% kryterium dochodowego. Wszystkie gminy takie uchwały podejmują. A żywność każdy kupuje sam.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 14:33:49

  Oddajcie diety na caritas albo owsiaka.zero razy pietnascie rowna się zero.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 17:12:36

  Kogoś zazdrość wzięła .Radnych wybierają ludzie ale nie do śmierci jest ta kadencja

 • gość 2018-12-23 12:24:23

  Zadrog będąc prezesem spółki w Ostromi Maz. zadłużył spółkę na 1,5 miliona ( miał plan na śmieci ) za co został wywalony z funkcji prezesa, a tu jak widać robi to samo . ZGK Szumowo od 4 lat ma same straty a tu jeszcze taki manewr robią z odbiorem śmieci. 150.000 zł (to nie pieniądze na pojemniki bo za tą kwotę to 1/3 sprawy załatwi) to pieniądze na pokrycie strat Spółki a przede wszystkim na utrzymanie płynności finansowej. BRAWO !!! ......Szanowni RADNI obudzcie się !!!

 • Gość - niezalogowany 2018-12-24 10:14:08

  Ja jestem za tym żeby radni mieli 5 tyś za posiedzenie .

 • gość 2018-12-24 22:47:39

  no cóż , przykre ale mądrością to nie tryskasz .

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Budynek użytkowy 452m2, Al.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska..


Zobacz ogłoszenie

Dom 140m2, ul. Słoneczna

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, I-piętrowy o powierzchni 140m2 (powierzchnia zabudowy 105,83m2) położony w..


Zobacz ogłoszenie

Volkswagen Passat B5

Sprzedam VW Passata 1.6 B+G 1997 rok OC i BT do 07.2019 Klimatronic, hak , podgrzewane fotele, Butla w miejscu koła zapasowego ważna do 2027 roku...


Zobacz ogłoszenie

Spawanie oraz naprawa tworzyw

Oferujemy spawanie/naprawę: ✔️zderzaków samochodów osobowych i ciężarowych ✔️lamp (dorabiamy uchwyty i uzupełniamy ubytki) ✔️lusterek, atrap ,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 290 w Gosiach Małych od 01.02.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca - pół etatu Doświadczenie nie..


Zobacz ogłoszenie

DZIEŃ OTWARTY - CENTRUM

DZIEŃ OTWARTY! Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, pedagogów, a przede wszystkim DZIECI na dzień otwarty naszego Centrum! Grono..


Zobacz ogłoszenie

Agri Radrol Zambrów ul.

Zajmujemy się sprzedażą maszyn rolniczych używanych pochodzących głównie z krajów Europy Zachodniej i Skandynawii. W ofercie posiadamy również..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalna Kosmetyka

Profesjonalna kosmetyka auta jest niezbędny dla zachowania pięknego wyglądu samochodu przez długie lata. Pozwala również na podniesienie wartości..


Zobacz ogłoszenie

Tania pożyczka bez zaświadczeń

Tania pożyczka do 20 000 zł bez zaświadczeń, nie pytamy o historię kredytową i zaświadczenia. Pieniądze możesz mieć na koncie w 15 minut. Możliwość..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIK NA PALIWO

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie na Kosseckiego 4

Sprzedam mieszkanie(63m2) na pierwszym piętrze w bloku Kosseckiego 4.


Zobacz ogłoszenie

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ KAT. C+E

Zatrudnię kierowcę kat C+E w transporcie międzynarodowym jazda z naczepą typu chłodnia , kierunki Rumunia , Węgry , Bułgaria. Oferuje atrakcyjne..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ KAT. C

Zatrudnię kierowcę z kat. C , transport produktów spożywczych , trasy jednodniowe do 300 km.


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E - codzienne

Firma z Czyżewa zatrudni kierowcę kat. C+E. Codzienne powroty do siedziby firmy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny tel:602-616-444


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta w PP Alior

Aktualnie poszukujemy kandydata do placówki partnerskiej Alior Banku w Zambrowie na stanowisko: Doradca Klienta. Zakres obowiązków: • aktywne..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"