:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 24°C
powietrze Dobre
Rada Gminy Szumowo radni, sesja Gminy Szumowo [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 21/12/2018 15:59

Radni z terenu gminy Szumowo obradowali dzisiaj po raz trzeci w nowej kadencji. Podczas sesji przyjęto 9 uchwał, w tym dotyczące zmian w budżecie Gminy oraz diet radnych.

 

III sesja Rady Gminy Szumowo miała miejsce dzisiaj, 21 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach udział wzięło 15 radnych.

 

Po przyjęciu porządku obrad, radni wysłuchali sprawozdania Wójta Gminy Szumowo z jego pracy w okresie międzysesyjnym. Jarosław Cukierman mówił m.in. o opóźnieniach w realizacji stacji uzdatniania wody w Srebrnym Borku, planach zagospodarowania przestrzennego na terenie gminy, cen wywozu nieczystości oraz odśnieżania dróg gminnych.

 

Podczas dzisiejszej sesji radni podjęli uchwały dotyczące budżetu Gminy na 2018 rok m.in. w związku ze zmianami w planowanych za ten rok realizacji stacji uzdatniania wody w Srebrnym Borku czy uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w Szumowie oraz wpływami podatkowymi. Kolejne ustalenia dotyczyły zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2018 – 2029 wynikające m.in. z wcześniejszych ustaleń dot. budżetu Gminy na 2018 rok oraz z zawężenia okresu do 2021 roku. Ponadto radni pochylili się nad planami prac Rady Gminy Szumowo, Komisji rewizyjnej, Komisji skarg, wniosków i petycji oraz Komisji finansów na 2019 rok.

 

Poza tym podczas dzisiejszych obrad radni podwyższyli kryterium dochodowe uprawniające do przyznania pomocy w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności oraz przyjęli Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Szumowo na 2019 rok.

 

Ostatnia przyjęta dziś uchwała dotyczyła wysokości diet radnych Rady Gminy Szumowo. W nowej kadencji radni otrzymają miesięczne zryczałtowane wynagrodzenie z tytułu diet w wysokości:

- 1500 zł przewodniczący Rady Gminy Szumowo (nie więcej jednak niż 1342 zł, czyli 50% maksymalnej wysokości diety określonej przepisami prawa),

- 950 zł wiceprzewodniczący Rady Gminy Szumowo,

- 800 zł przewodniczący komisji stałej,

- 750 zł zastępca przewodniczącego komisji stałej,

- 700 zł pozostali radni.

Uchwała została przyjęta 12 głosami „za”, 1 radny się wstrzymał od głosu, natomiast 2 było „przeciw”.

 

Poniżej link do retransmisji III sesji Rady Gminy Szumowo:

             

Reklama

III sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-12-21 21:33:58

  A za co te podwyżki diet? Już się napracowali? Drogi nieodśnieżone, bałagan ze śmieciami ale diety podnieśli...zwykłe świństwo i wstyd !

 • l - niezalogowany 2018-12-22 01:12:18

  " Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Szumowo na 2019 rok. "

  Szanowny Panie Wójcie, drodzy Państwo Radni :

  Jako emerytowany pracownik socjalny pragnę zwrócić Państwa szczególną uwagę na pomijany często problem, którego na pierwszy rzut oka nie widać. W Państwa strategii i planie rozwoju gopsu na rok 2019 zabrakło miejsca na przemoc psychiczną.

  Zgodnie z prawem polskim znęcanie się, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, jest przestępstwem.

  przemoc psychiczna – bezustanna krytyka, groźby, nieuzasadnione oskarżenia, poniżanie, upokarzanie, wyzwiska, drwiny, izolacja od społeczeństwa, wzbudzanie lęku, podsłuchiwanie, kontrolowanie, wmawianie winy, zakazy wychodzenia z domu, nękanie, dręczenie, nadużywanie zaufania, kłamanie, manipulacja, agresja słowna;

  przemoc ekonomiczna – uzależnienie ekonomiczne ofiary względem sprawcy, zabieranie wynagrodzenia, zakaz pracy zarobkowej, ścisła kontrola wydatków, zmuszanie do zobowiązań finansowych, niszczenie mienia.  Zgodnie z art. 207 Kodeksu karnego – kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.  Stosowanie siły fizycznej nie jest warunkiem koniecznym dla bytu tego przestępstwa. Długotrwałe znęcanie się psychiczne nad członkami rodziny uzasadnia pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności za przestępstwo znęcania się.

  Z poważaniem,
  Ludmiła S.

 • gość 2018-12-22 01:14:01

  |radni podwyższyli kryterium dochodowe uprawniające do przyznania pomocy w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności "

  kto dostarcza do gminy zywnosc ??

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 12:01:12

  Podwyższenie jest formalnością ba już z samej treści programu wynika że pomoc przysługuje do 150% kryterium dochodowego. Wszystkie gminy takie uchwały podejmują. A żywność każdy kupuje sam.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 14:33:49

  Oddajcie diety na caritas albo owsiaka.zero razy pietnascie rowna się zero.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 17:12:36

  Kogoś zazdrość wzięła .Radnych wybierają ludzie ale nie do śmierci jest ta kadencja

 • gość 2018-12-23 12:24:23

  Zadrog będąc prezesem spółki w Ostromi Maz. zadłużył spółkę na 1,5 miliona ( miał plan na śmieci ) za co został wywalony z funkcji prezesa, a tu jak widać robi to samo . ZGK Szumowo od 4 lat ma same straty a tu jeszcze taki manewr robią z odbiorem śmieci.
  150.000 zł (to nie pieniądze na pojemniki bo za tą kwotę to 1/3 sprawy załatwi) to pieniądze na pokrycie strat Spółki a przede wszystkim na utrzymanie płynności finansowej. BRAWO !!!
  ......Szanowni RADNI obudzcie się !!!

 • Gość - niezalogowany 2018-12-24 10:14:08

  Ja jestem za tym żeby radni mieli 5 tyś za posiedzenie .

 • gość 2018-12-24 22:47:39

  no cóż , przykre ale mądrością to nie tryskasz .

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Przyjmiemy do pracy kierowcę

Przyjmiemy do pracy kierowcę na dowozy pizzy. Po więcej informacji prosimy zgłaszać się do naszego lokalu przy ul.Świętokrzyskiej 6 w Zambrowie (na..


Sprzedam budynek mieszkalno

Sprzedam dom o powierzchni 265m2 położony w atrakcyjnej części Zambrowa (w pobliżu: miejski stadion, Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr. 5,..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11m2. Przedpokój, 2 pokoje, kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej. Po więcej informacji..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Praca w lokalu

Przyjmiemy osobę chętną do pracy w lokalu gastronomicznym. Po więcej informacji prosimy zgłaszać się osobiście w naszym lokalu przy..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Dom 120m2, ul.Wilsona, działka

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni 120m2 położony przy ul. Wilsona w Zambrowie. Budynek mieszkalny parterowy z..


Przydomowe oczyszczalnie

Jesteśmy producentem oferowanych przez nas przydomowych oczyszczalni ścieków. Posiadamy szeroki wybór oczyszczalni i ich systemów dostosowanych do..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11 m2.Przedpokój, 2 pokoje ,kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej 6, klatka od Grunwaldzkiej...


Sprzedam mieszkanie PJP II

Sprzedam mieszkanie na ul. Papieża Jana Pawła II 4 na parterze 49m.Mieszkanie po remoncie kapitalnym, ocieplone, sufity podwieszane w całym..


Działka 1,70 ha w Krajewie

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 FOLIA DO SŁOMY 500 i 750 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ -..


RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE PLASTIKÓW https://www.facebook.com/autospabaczewski/ https://autospa-baczewski.pl/ Tel. 531-057-551


Chrysler 300 C wersja

Witam! Sprzedam tak jak w opisie Chrysler 300C 3.0 CRD. wersja europejska, wspaniała alternatywa dla BMW 5, Audi A6 czy mercedes klasa E. Auto w..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Stół wibracyjny

Sprzedam stół wibracyjny np. do wyrobu elementów betonowych.


Praca przy wykończeniach

Poszukuje ekip wykończeniowych 2-3 os. do kompleksowych oraz częściowych wykończeń wnętrz mieszkań na terenie Warszawy Wymagania: własne sprzęt..


Pranie dywanów, tapicerki

WITAM ! Chciałbym zaprosić Państwa do skorzystania z naszych usług mających na celu zachowanie wymaganego standardu czystości w Państwa..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Sprzedam mieszkanie na 3

Sprzedam mieszkanie na 3 piętrze, 2 – pokojowe 34m2 plus piwnica Po kapitalnym remoncie, wymieniona instalacja: elektryczna, wodna, kanalizacyjna,..


Mieszkanie 56,20m2, parter, 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Szukam pracownika do korekcji

Szukam pracownika do korekcji racic dla bydła. Staż pracy nie jest wymagany, możliwość przyuczenia. Atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Zapraszam do..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Honda cbr 900 lift

Witam sprzedam honde cbr 900rr lift.1998r. wiecej informacji udziele tel. POZDRAWIAM


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


NOWOCZESNE MIESZKANIE 3

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"