:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

II Powiatowy Przegląd Młodzieżowych Grup Teatralnych zakończony

kultura, Powiatowy Przegląd Młodzieżowych Teatralnych zakończony - zdjęcie, fotografia

Patryk Frołow po raz kolejny został okrzyknięty najlepszym aktorem podczas Powiatowego Przeglądu Młodzieżowych Grup Teatralnych.

Wczoraj (6. kwietnia) w Bursie Szkolnej nr 1 po raz drugi odbył się Powiatowy Przegląd Młodzieżowych Grup Teatralnych. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Starosta Powiatu Zambrowskiego Stanisław Rykaczewski.

Przegląd adresowany był do wszystkich szkolnych grup teatralnych z terenu powiatu zambrowskiego. W tegorocznej edycji przeglądu udział wzięło 5 grup teatralnych: "As" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Długoborzu pod opieką Anny Krystowskiej i Iwony Pietkiewicz z przedstawieniem pt. "W kuchni", grupa "Miracle" z Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie pod opieką Bożeny Krupińskiej - "Mały Książe", "Abrakadabra" z Gimnazjum w Rutkach pod opieką Danuty Krzewskiej - "Żegnaj Izoldo - na wojnę wyruszam" oraz "Romeo i Julia, czyli ucz się kochanie", grupa "Szansik" ze Stowarzyszenia na rzecz Edukacji, Rehabilitacji, Wsparcia Społecznego i Samorządności "Szansa" pod opieką Elżbiety Bagińskiej - "Kabaretowe wibracje" oraz kabaret "Blef" ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie pod opieką Zbigniewa Katarzyńskiego i Wiesława Saniewskiego - "Migawki z Podlasia". W sumie na scenie wystąpiło 51 młodych aktorów.

Po występach wszystkich grup teatralnych odbyło się głosowanie na najlepszego aktora. Głosy oddawali wszyscy widzowie i na karteczkach wrzucali do specjalnej urny. Z urny wyjęto 34 głosy. Komisja w składzie Marzena Cieplinska - przewodniczący, Anna Krystowska, Bożena Krupinska, Danuta Krzewska, Elżbieta Bagińska oraz Zbigniew Katarzyński po przeliczeniu głosów ogłosiła wyniki. Najlepszym aktorem (13 głosów) został Patryk Frołow z "Szansika". Patryk otrzymał z rąk starosty zambrowskiego pamiątkową statuetkę.

Warto dodać, po wczorajszym przeglądzie żaden uczestnik nie odszedł z kwitkiem. Zarząd Powiatu Zambrowskiego dla wszystkich młodych aktorów sprezentował drobne upominki w postaci koszulek, notesów oraz publikacji o powiecie zambrowskim.

Po zakończeniu przeglądu i rozdaniu nagród młodzi aktorzy wzorem lat ubiegłych wzięli udział w warsztatach aktorskich, które poprowadził aktor Teatru Lalki i Aktora w Łomży Tomasz Rynkowski. Uczniowie podczas zajęć ćwiczyli dykcję, ruch sceniczny, poznawali elementy teatru lalkowego.

Polecamy:
:: 2009: Aktorzy na scenie w zambrowskiej Bursie
:: Nie tylko lubią słuchać. Świetnie też opowiadają bajki
:: Zambrowski Tydzień Teatru zakończony
:: Wyłoniono Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe

II Powiatowy Przegląd Młodzieżowych Grup Teatralnych zakończony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org