:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C słabe opady deszczu

I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki!

edukacja, maluchy starszaki bezpieczne przedszkolaki! - zdjęcie, fotografia
  • Przedszkolaki na placu przy Komendzie Policji w Zambrowie
    Przedszkolaki na placu...
  • Przedszkolaki oglądają samochód policyjny
    Przedszkolaki oglądają...

W roku szkolnym 2004/05 we wszystkich przedszkolach w naszym mieście, w grupach dzieci sześcioletnich i pięcioletnich realizowany był program „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” opracowany przez pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Głównym celem programu jest ograniczenie ilości wypadków oraz innych zagrożeń z udziałem dzieci. Treści realizowane w ramach programu „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” obejmują następujące bloki tematyczne: „Bezpieczny-niebezpieczny”, „Mój przyjaciel policjant”, „Uczę się zasad ruchu drogowego”, „Obcy-niebezpieczny” oraz dodatkowo „Zły dotyk”. Adresatami przedsięwzięcia są przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym, rodzice, opiekunowie oraz kadra pedagogiczna.

Na zakończenie realizacji programu, w dniu 20 kwietnia 2005 r. w naszym mieście odbył się happening, w którym uczestniczyły dzieci pięcioletnie i sześcioletnie z wszystkich zambrowskich przedszkoli. Kolorowy, rozśpiewany korowód, w asyście policjantów przemaszerował ulicami miasta. Na transparentach, balonach pojawiły się hasła dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze. Punktem docelowym było spotkanie na placu Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, gdzie dzieci raz jeszcze spotkały się z policjantami i obejrzały specjalistyczne pojazdy policyjne.

Dzieci, nauczyciele złożyli podziękowania pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie za owocną współpracę i zaangażowanie przy realizacji programu „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”.

Nauczyciele realizujący program szczególne podziękowania składają: Komendantowi Powiatowej Policji w Zambrowie mł. insp. Krzysztofowi Radomskiemu, Naczelnikowi Sekcji Prewencji nadk. Dariuszowi Wiaksa, Naczelnikowi Sekcji Ruchu Drogowego podisp. Tadeuszowi Wróblewskiemu a także mł. asp. Wojciechowi Rogowskiemu, sierż. sztab. Ireneuszowi Buczkowskiemu oraz sierż. Joannie Matwiejuk.

I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org