:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?I maluchy i starszaki – to bezpieczne przedszkolaki

edukacja, maluchy starszaki – bezpieczne przedszkolaki - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 26/05/2009 00:00

Pod takim hasłem w Miejskim Przedszkolu nr 6 w Zambrowie odbył się wczoraj konkurs z zakresu bezpieczeństwa. Po konkursie czekały na dzieci atrakcje przygotowane przez strażaków i policjantów.

- „Współczesny świat przynosi nam coraz więcej zagrożeń, na które w dużej mierze narażone są małe dzieci. Ich łatwowierność i naiwność są często przyczyną wielu tragicznych zdarzeń.” – mówią zgodnym chórem nauczycielki Miejskiego Przedszkola nr 6 w Zambrowie: Justyna Marcak, Małgorzata Łada, Jolanta Matys, Wioletta Święcka i Bogusława Żurawska. –„Zatrważające są policyjne statystyki, które mówią o tysiącach dzieci zaginionych, maltretowanych, ulegających wypadkom, oszukanych lub wykorzystywanych. Dlatego niezbędne jest wyrobienie u dzieci odruchu nieufności wobec nieznajomych – obcych, wpajanie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa dzieciom stanowi podstawowe zadanie, przed którym stoją rodzice i nauczyciele.” – mówią nauczycielki.

Chcąc uświadomić dzieciom powagę współczesnych zagrożeń, Miejskie Przedszkole nr 6 w Zambrowie od wielu lat współpracuje z Policją. Jak oceniają wychowawczynie, dotychczasowe spotkania, prelekcje i pokazy, przyczyniły się do skutecznego wzbogacenia wiedzy dzieci i kreowania pozytywnego wizerunku policjanta oraz znaczenia jego pracy dla społeczeństwa.

W ramach programu edukacyjnego „Bezpieczny przedszkolak” w miniony poniedziałek, w Przedszkolu Nr 6 gościli policjanci z Komendy Powiatowej w Zambrowie oraz strażacy z Komendy Państwowej Straży w Zambrowie. Mundurowi sprawili dzieciom olbrzymią frajdę, ponieważ przyjechał z nimi Dobromiś – pluszowy Policjant z Białegostoku.

- „Przedszkolaki chętnie słuchały Dobromisia, jak w bardzo ciekawy sposób opowiadał o naszym bezpieczeństwie. Maluchy zadawały też mnóstwo pytań.” – mówią nauczycielki.

W konkursie pt. „I maluchy i starszaki – to bezpieczne przedszkolaki” tradycyjnie już wzięły udział wszystkie dzieci. Należy przyznać, że maluchy wykazały się dużą wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa w domu i na drodze, umiejętnością zachowania się w sytuacjach trudnych, takich jak spotkanie z nieznajomym – obcym, a także znajomością numerów alarmowych. Reprezentanci poszczególnych grup otrzymali światełka odblaskowe, aby byli widoczni na drodze, a wszystkie dzieci - słodycze.

Po konkursie policjanci i strażacy przygotowali dzieciom kolejne niespodzianki: pokaz tresury i umiejętności psa policyjnego Bartnego, możliwość obejrzenie policyjnego radiowozu i motocykla oraz wozu bojowego straży pożarnej wraz z wyposażeniem.

Na zakończenie poniedziałkowego spotkania dyrektor MP6 Elżbieta Bieńkowska podziękowała gościom za wspaniałe atrakcje. Dzieci natomiast pożegnały policjantów i strażaków okrzykiem: „I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki”.

Za pośrednictwem Zambrowskiego Portalu organizatorki spotkania dziękują policjantom: mł. asp. Dariuszowi Matynka, sierż. Izabeli Nocoń, sierż. Piotrowi Mrozowskiemu, sierż. Monice Dąbrowskiej i asp. Sławomirowi Jasionowskiemu; oraz strażakom: kpt Adamowi Wysmułek, kpt Arturowi Grodzkiemu i Piotrowi Rogowskiemu; za pomoc w zorganizowaniu konkursu i pokazów.

Polecamy:
:: Przygoda z literaturą w Przedszkolu Nr 6
:: Przedszkolaki z Akademii Malucha w "Bajkowym świecie"
:: VIII Festiwal Piosenki Dziecięcej "Śpiewaj z nami" w MP nr 6
:: Przedszkolaki z Zambrowa znów triumfują na szczeblu wojewódzkim
:: Od września w zambrowskich przedszkolach będzie się uczyło 700 dzieci
:: Razem przeciw przemocy wobec dzieci
:: I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki - konkurs recytatorski
:: I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki!

Reklama

I maluchy i starszaki – to bezpieczne przedszkolaki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Montaż klimatyzacji w domach,

Nasza firma klimapodlasie.pl oferuje montaż klimatyzacji odpowiedniej do metrażu Twojego pomieszczenia. Szybka realizacja. Do 10 lat gwarancji...


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI DO OBÓR-

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WIATRAKÓW, WENTYLATORÓW DO OBÓR, NISKIE CENY, DUŻA ILOŚĆ!!! NOWA DOSTAWA!!!


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

WĘGIEL BRYKIET PELLET

Skład opału w Wiśniewie k/Zambrowa oferuje: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH * BRYKIET DRZEWNY KOSTKA, WAŁEK * PELLET DRZEWNY DIN PLUS A1 * PELLET DRZEWNY..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam nowe dwupokojowe

Mam do sprzedania idealne, nowe, wykończone pod klucz 2-pokojowe mieszkanie w Zambrowie przy ul. Pułaskiego, na drugim piętrze. Główne atuty..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"