:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 7°C
powietrze Dobre

Hiszpańska przygoda uczniów zambrowskiej „Czwórki”

edukacja, Hiszpańska przygoda uczniów zambrowskiej „Czwórki” - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 21/03/2019 22:15

Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie od września ubiegłego roku realizuje międzynarodowy projekt z programu Erasmus+ pt. „Bits and Pieces of Culture” (To i owo o kulturze). Od 17 do 23 lutego w miejscowości Motealegre del Castillo w Hiszpanii doszło do pierwszej wymiany uczniowskiej, w której wraz z przedstawicielami szkół z Chorwacji, Cypru, Grecji i Włoch uczestniczyła delegacja zambrowskiej „Czwórki” w składzie: Weronika Fedorowicz (kl. VIIId), Elżbieta Maria Gosk (kl. VIIa) , Aleksandra Grabowska (kl. VIIIa), Klaudia Krajewska (kl. VIIId), Małgorzata Milewska (kl. VIb) i Natalia Miros (kl. VIIIa) oraz dwoje opiekunów - dyrektor szkoły Ryszard Świderski i koordynator projektu Barbara Głuszcz. Poniżej wypowiedzi uczestniczek lutowego wyjazdu:

 

Małgorzata Milewska: „Wylecieliśmy z Polski w niedzielę, 17 lutego i po ponad czterech godzinach lotu wylądowaliśmy wreszcie w Madrycie. Po zakwaterowaniu w hotelu, całą grupą wybraliśmy się na spacer po mieście, aby nie tracić cennego czasu na poznanie hiszpańskiej stolicy.  W poniedziałek, z udziałem już wszystkich delegacji, odbyła się bardzo interesująca wycieczka z przewodnikiem po Madrycie, a następnie wyruszyliśmy w długą podróż do miasteczka, w którym mieliśmy mieszkać - Motealegre del Castillo. Przez cały tydzień odbywały się tam bardzo ciekawe zajęcia. Na samym początku zorganizowano nam grę miejską, dzięki której poznaliśmy uroki Motealegre del Castillo.  W czasie wizyty mieliśmy okazję wziąć udział w  warsztatach gotowania tradycyjnych potraw. Pracowaliśmy w międzynarodowych grupach pod okiem naszych nauczycieli. Wszystkie dania wyszły nam znakomicie. Przepisy umieściliśmy w naszej książce kucharskiej pisanej wspólnie online. Prezentowaliśmy także zwyczaje karnawałowe naszych krajów oraz uczestniczyliśmy  w warsztatach tworzenia tradycyjnych masek karnawałowych. Poznaliśmy hiszpańskie gry i zabawy ruchowe, a także rywalizowaliśmy w rozwiązywaniu quizów online. Oprócz tego opracowaliśmy wspólnie pytania do naszej projektowej gry planszowej. Mieliśmy również zaszczyt poznać samego Burmistrza goszczącego nas miasta. Jeden dzień poświęciliśmy na wycieczkę do Cuenca, najpiękniejszego miasta w Kastylii La Manchy, wpisanego na listę światowego dziedzictwa  UNESCO. Cała wyprawa przebiegła w cudownej atmosferze. Rodziny, u których mieszkaliśmy, były bardzo życzliwe i opiekuńcze. Byliśmy traktowani jak ich członkowie. Bardzo podobała mi się piesza wycieczka, którą wspólnie zorganizowali nasi gospodarze. Była to okazja do lepszego zapoznania się dzieci uczestniczących w projekcie, do zawarcia międzynarodowych przyjaźni. Po dotarciu na miejsce zorganizowaliśmy piknik i cieszyliśmy się piękną pogodą. „Nasze rodziny” przygotowały nam też imprezę pożegnalną, na której tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Moim zdaniem ten wyjazd wiele mi dał. Nauczył mnie lepszej komunikacji i pewności siebie w posługiwaniu się językiem angielskim w życiu codziennym. Poznałam kultury innych krajów oraz ich zwyczaje i święta. Zobaczyłam również wiele wspaniałych miejsc oraz przede wszystkim poznałam wspaniałych ludzi, których nigdy nie zapomnę."  

                                                              

Elżbieta Gosk: „Wymiana uczniowska w Hiszpanii była jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Kultury innych krajów potrafią być naprawdę niesamowite. Poznałam mnóstwo kochanych ludzi. Najbardziej podobał mi się czas spędzony w międzynarodowych grupach, gdy mogłam bardziej zintegrować się z uczniami ze szkół partnerskich. Działania, które podejmowaliśmy podczas zajęć w szkole, były bardzo ciekawe i kreatywne. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tak niecodziennym przedsięwzięciu.”

 

Natalia Miros: „Wymiana uczniowska do Hiszpanii była ogromnym doświadczeniem, nie tylko językowym. Poznałam tradycje hiszpańskie oraz zasmakowałam jedzenia z tamtejszego regionu. Jeden z najciekawszych warsztatów poświęcony był gotowaniu międzynarodowych  potraw. Bardzo podobała mi się wycieczka do Cuenca, miasta wpisanego na listę światowego UNESCO. Nawiązałam głębokie przyjaźnie z tamtejszymi dziećmi i mam nadzieję, że jeszcze się kiedyś spotkamy.”

 

Klaudia Krajewska: „Wyjazd do Hiszpanii był świetną przygodą! Poznałam tam wiele wspaniałych osób, z którymi mam dalej kontakt. Rodzina, u której miałam okazję przebywać, była bardzo miła i pomocna, starali się pomóc mi, jak tylko mogli. Podczas wyjazdu poznaliśmy zwyczaje karnawałowe krajów partnerskich, a potrawy, które gotowaliśmy były przepyszne. Moim zdaniem warto brać udział w takich projektach, ponieważ nie tylko podszkolimy język angielski, ale także poznamy wspaniałe osoby i przeżyjemy niezapomniane chwile.”

 

Weronika Fedorowicz: „Wymiana do Hiszpanii była najlepszym wyjazdem, na jakim byłam. Poznałam tam przemiłe osoby, z którymi nadal utrzymuję kontakt, a z niektórymi spotkam się na wymianie w maju w Zambrowie. Najbardziej podobał mi się czas spędzony z uczniami z innych krajów i naszymi rodzinami na pikniku. Zawsze będę wspominać ten wyjazd z uśmiechem. Jestem dumna z tego, że udało mi się tam pojechać i przeżyć tak cudowne chwile.

 

Aleksandra Grabowska: „W ciągu tego tygodnia nauczyłam się wielu rzeczy, m. in. pracy w grupie. Moimi ulubionymi aktywnościami było robienie karnawałowych masek, gotowanie regionalnych potraw i wycieczka do miejscowości Cuenca. Po zajęciach w szkole ciekawie spędzałam czas z rodziną. Pożegnanie było trudne, ale pociesza mnie myśl, że niektóre osoby zobaczę już w maju w Zambrowie. Zawarte znajomości postaram się utrzymać jak najdłużej.”

 

Wypowiedzi uczniów zebrała Barbara Głuszcz.

Reklama

Hiszpańska przygoda uczniów zambrowskiej „Czwórki” komentarze opinie

 • gość 2019-03-22 08:08:43

  Refleksja uczennicy klasy szóstej Małgosi genialna!!!!!....................
  "Wylecieliśmy z Polski" - to jest bombowe określenie dla takiego zjawiska ---- wylecieć z Polski to zupełnie jak z orbity, jak z armaty, jak z czegoś - ci widać czym jest, gdy się z tego wyleci!....... Dalej "wybraliśmy się na spacer po mieście, aby nie tracić cennego czasu na poznanie hiszpańskiej stolicy" Brawo!!!!! Poznawanie czegokolwiek w jakikolwiek inny sposób niż na własne oczy to strata cennego czasu! I o tym każda grupa rówieśnicza wie - najlepiej i najprawdziwiej poznaje się wyruszając na spacer po tym czymś ! .................Po tym bombowym wylocie z Polski i spacerze, już dalej wszystko toczy się normalnie! czyli po polsku - poznawanie, okazje, prezentacja, przyjaźnie etc. etc... Super!!!

 • gość 2019-03-23 10:29:06

  A zdanie Eli G. wpiszę sobie do kajetu z sentencjami : "Kultury innych krajów potrafią być naprawdę niesamowite.".... Wspaniałe spostrzeżenie, aż jednocześnie zamarzyło mi się, aby i nasza polska kultura potrafiła być tak samo - niesamowita, taka niespotykana, jedyna w swoim rodzaju.... Jest nadzieja, że to nowe pokolenie, integrujące się ze światem, sprosta zapotrzebowaniom kulturowym świata na takie właśnie naprawdę niesamowite kultury.

 • gość 2019-03-23 13:02:02

  Kiedy moje pokolenie było w Waszym wieku, mało komu śnił się taki sen o podróży poza zamknięte granice naszego kraju. Ale dzięki pielgrzymce warszawskiej do Częstochowy mogliśmy na własne oczy zobaczyć młodzież hiszpańską ... u nas... w Polsce. Siąpił deszczyk, był zimny sierpniowy ranek, staliśmy jak kurczaczki zbici w gromadkę, a oni, cała grupa, roztańczeni, rozśpiewani - aż miło popatrzeć, aż cieplej się robiło. Śpiewali swój hiszpański przebój, który wtedy dzięki zespołowi Los Lobos królował na listach całego świata: "Por ti seré, por ti seré, por ti seré.

  Yo no soy Marinero,
  Yo no soy Marinero,
  Soy Capitan, soy Capitan, soy Capitan.

  Bamba Bamba Bamba Bamba
  Bamba Bamba Bam " Też niezapomniane i chwile, i wrażenie.....

 • Gość - niezalogowany 2019-03-23 17:26:34

  A ja do swojego „kajetu z sentencjami” wpiszę sobie „staliśmy jak kurczaczki zbici w gromadkę”.

 • gość 2019-03-23 18:14:00

  Tak było, dlatego to sformułowanie :"wylecieliśmy z Polski" bardzo mi się spodobało. Nie miałam niestety możliwości wylatywania stąd!, ale miałam okazję odwrotną - przylecieliśmy do Polski - już w normalnych , czyli bez granic, czasach i z tym że nie z Barcelony, a z Londynu - przylecieliśmy tu z wielką ulgą i szczęśliwi, że nareszcie u siebie, bo już szczęki bolały od tego memłania po angielsku.....

 • gość 2019-03-24 15:58:05

  Te biedne dzieci nawet plecaka nie potrafią założyć poprawnie...

 • gość 2019-03-24 18:09:48

  A czym jest plecak wobec tylu przeżyć? Niczym. Poza tym nie ma czegoś takiego jak poprawne zakładanie plecaka - każdy może zakładać, jak chce,

 • Gość - niezalogowany 2019-03-25 13:06:22

  W dzisiejszych czasach ludzie nie mogą znieść, że ktoś osiągnął sukces w życiu. Nie wiem czy Pan/Pani zdaje sobie sprawę, że w takich miejscach jest niesamowicie dużo złodziei i dziewczynki nosiły plecaki żeby nie zostać okradzione. W porównaniu do Pani/Pana wykazały się inteligencją, a osobę pisząca takie głupoty na forum i demoralizowanie uczennic to w związku z tymi mądrościami ,kajetami i złotymi myślami, to jego inteligencja sięga dna.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-25 13:54:25

  Zadziwiające jest to, że w ludziach jest tyle nienawiści. Ludzie są zazdrośni że dziewczyny dobrze się bawiły.

 • gość 2019-03-25 18:19:05

  Pewnie tak, Współczuję, że wróciliście do tej zapyziałej Polski, w której wyrażenie swojego zdania to "sięganie dna" . - zdaniem jakiejś zakompleksionej małej i podłej człowieczynki.

 • gość 2019-03-25 18:21:19

  Znam uczniów szkoły numer 4, ktorzy wyjechali stąd, z tej budy! i są szczęśliwi ucząc się w takich miejscach, gdzie dzieci w pełni mogą się rozwijać, za nic nie chcieliby tu wrócić do tych zakompleksieńców! od ynteligencji i den!

 • gość 2019-03-25 18:38:16

  Wypraszam sobie! Co się Panu/Pani nie podobało w moich wypowiedziach na temat napisanych przez uczniów wrażeń z wycieczki? W czym Pan/Pani widzi demoralizację???? Nie życzę sobie takich uwag, żadna demoralizacja nie była moją intencją. Proszę się liczyć ze słowami, bo to Pan/Pani demoralizuje! Jestem zszokowana, że w ogóle ktoś tak obrzydliwie potrafi hejtować!!!

 • gość 2019-03-25 18:40:03

  I to w komentarzach pod artykułem o młodzieży szkolnej. Niecne i chamskie zachowanie. Hejterskie. Wstyd. Jestem pewna, że to nikt z nauczycieli, do takiego chamstwa na pewno żadna szanująca osoba by się nie posunęła.

 • gość 2019-03-25 18:40:33

  Trolli nie brakuje łażą wszędzie.

 • gość 2019-03-25 18:41:37

  Nie karmić trolla, Napisał i już się nie odezwie :)

 • gość 2019-03-25 19:09:40

  Dziewczyny piszcie! Macie świetny styl! I nie zrażajcie się głupolami, ktore jedyne co potrafią napisać, to "inteligencja sięgnęła dna" Widocznie sięgają dna i tylko na tym się znają. Czubki od siedmiu boleści. Nie przejmujcie się nimi, istnieją gorsi, na szczęście tu nie przyłażą Gargamele :) !!!

 • gość 2019-03-25 19:11:17

  Może i nie odezwie się już, ale tak paskudnie nasmrodził , że okno muszę otworzyć, co za cielak namolny.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-25 20:49:30

  Gratulacje dziewczyny! Może wyjazd do Hiszpanii nie jest niesamowicie wygórowaną rzeczą ale napewno jakimś wyróżnieniem a co najważniejsze- z pewnością niesie ze sobą mnóstwo wspomnien.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-25 21:07:56

  Bardzo śmieszne jest to, że komentarze tego typu piszą zrażeni rodzice, których dzieci jedyne co wynoszą ze szkoły to jedynki i brak manier. Gdybyście tak edukowali swoje dzieci jak pouczacie i wyrażacie swoje zdania, z całą pewnością byłoby inaczej. Bo jak może być, że uczeń jest na konkursie międzynarodowym i napisał złe zdanie!! Tragedia!! Uważam, że to po prostu Pani/Pan traktuje się za idealistę, każdy popełnia błędy ale chyba zazdrość pańska nie zna granic. Jednak zachowaniem dojrzałym jest krytykowanie szkoły podstawowe.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-25 21:35:00

  RYJJJJJ!!!!!!

 • gość 2019-03-26 05:29:28

  Bardzo śmieszne, że rodzice... Doprawdy? A jeśli komentarze napisał ktoś z delegatury?? w ramach np. monitorowania dostosowywania bazy lokalowej do wymagań określonych przepisami prawa?? Albo z Kuratorium? .... A może z Ministerstwa ktoś zaciągnął żurawia??? Sądząc po słowie "kajet" ktoś starszej daty??? Co wtedy? Nadal śmieszne? Czy już wtedy - śmieszne nie będzie, a Szanowny Pan/Pani zmieni ton nadętej gęsi w skomlenie kopniętego szczeniaczka??? Jeśli ów ktoś stanie przed Panem/Panią i poprosi o wytłumaczenie się z napisanego hejtu? i trollowania? Mam nadzieje, że merytorycznie przygotuje się Pan/Pani do wypowiedzi, jeśli jest Pan/Pani pracownikiem szkoły, z której większość uczniów zrażonych rodziców umie jedynie "ryj!!!!!!!!!!!!" napisać i "zamknij mordę!!!!" ... Miłego dnia.

 • gość 2019-03-26 05:30:40

  *nadzieję

 • gość 2019-03-26 05:49:52

  A może Pan/Pani jesteś z Ministerstwa Finansów i taka nietypową metodą badasz podłoże łożonych na oświatę kosztów?? W miarę narastania tej gdybalskiej fantazji - nasuwa się przypuszczenie - że może to ktoś z ambasady, a chociażby radca ds. kulturalnych sam Pan Santiago Manuel Sierra González del Castillo wysłał tu kogoś, by poszerzyć swą wiedzę nt. szeroko pojętego spektrum odniesień ... ??

 • gość 2019-03-26 07:30:12

  Tak./ To jest dobry trop, zważywszy, że osoby zorientowane w sytuacji w ogóle nie zabierają głosu./ Słowem - nie wystawiają swoich szanownych głów na ewentualne konsekwencje./

 • gość 2019-03-26 14:32:17

  nie ma to jak nigdy nigdzie nie wyjechać a innym żałować normalnie chorzy ludzie z was . Jak macie hejtować t o najpierw przemyślcie czy to będzie komukolwiek potrzebne a nie już wyjechali za granice za db naukę i już ten pieprzony hejt

 • gość 2019-03-26 15:35:20

  Pełne zawiści "polskie" komentarze pełne "polskich" kompleksów. "Po polsku". Obs..ać, zaszczuć, zmielić zantagonizować... Tylko, czy ten ktoś wredny ma jakąkolwiek satysfakcję? Ulżyło w dźwiganiu marnego żywota? Uczestnikom projektu gratuluję wyjazdu i doświadczeń, wspomnień, które zostaną w tych ludziach do końca ich dni. Amen

 • gość 2019-03-26 15:55:13

  Skończcie z tym trollowaniem , hejterzy!

 • gość 2019-03-26 17:45:49

  widać że osoba pisząca uwagę na temat plecaków nie była chyba w żadnym większym mieście i nikt nie pozwolił jej dowiedzieć się że na różnego rodzaju wycieczkach które odbywają się w zaludnionych miejscach czają się złodzieje i dlatego nosi się tak plecaki
  polecam najpierw wiedzieć coś na ten temat zanim kolejny raz postanowisz napisać jakąś głupotę ;)

 • Gość - niezalogowany 2019-03-26 18:38:47

  Z Łaski swojej zapytam jakim prawem macie czelność nadawać mi miano hejtera? W sytuacji, jakiej z moich słów wynikało, że ludzie są zazdrośni a interpretacja tych słów, przez Panią/Pana jest bezczelna! Pańskie słowa, które zostały napisane o tym kim Pani/Pan mogłaby/mógłby być, to zadziwiające, że nie pojawiło się słowo Polonistą/Polonistką bo z całym szacunkiem o to przecież chodziło o wyśmianie słów młodej uczennicy oraz wyrażenie na ten temat krytyki i poprawianie jej. Zauważam również, że w tym co zostało opublikowane, pojawiło się obrażanie tudzież nastraszanie mojej osoby. Z całego serca zachęcam do opanowania swojej niepohamowanej agresji i polepszenia kultury osobistej, bo obecna jaką Pani/Pan obdarowuje innych ludzi w sytuacji, której próbując ich pouczać dopuszcza się zniesławiania ich imienia, staje się niemiłe do czytania.

 • Uuu - niezalogowany 2019-03-26 20:51:13

  Siedzą stare pierdziele w domu i jedyne co potrafią to pisać głupoty pełne bledow ortograficznych i to w dodatku anonimowo. Wyjdzcie z cienia, no proszę i powiedzcie tym dzieciaczkom, że nie zasłużyły na wyjazd. Dupa piecze i tyle.

 • gość 2019-03-27 05:17:28

  Proszę nie dyskryminować ludzi starych. Może ktoś jakieś wnioski sobie wyciągnie z tego, wszystkiego - co tu zostało napisane? To, że obrzucamy się takim słownictwem - świadczy tylko o ciężkim życiu, jakie każdy ma za sobą. Należy przeprosić Pana/Panią że z Jego/Jej łaski takim szambem Go/Ją obrzuciliśmy! Co czynię niniejszym i pozostałych zachęcam do tego samego. Miłego dna!

 • gość 2019-03-27 09:06:18

  Nie kumam? Obrzucać Go/Ją szambem czy przeprosinami?

 • gość 2019-03-27 09:22:52

  Taką umiejętność posługiwania się lapsusami niektórzy wypracowują sobie przez długie lata praktykowania w mediach! A tu - w młodszych klasach szkoły podstawowej - zdolniejsze dzieci mają te zdolność wrodzoną. Dorośli mogą uznać to za błąd i wymusić na dziecku poprawę błędu. Moim zdaniem dziecko ma prawo być uświadomione - jak jego wypowiedź może być odebrana i w jaki sposób komentarze mogą zostać przez kogoś zmanipulowane (zdaje się, że wiem, kto za tą nadętą manipulacją stoi!) ... i samo zadecydować, czy takie zdanie pozostawić takim, jakie jest: np. "Kultury innych krajów potrafią być naprawdę niesamowite." - w odbiorze to którego zdania kultura ulega personifikacji , staje się kimś, kto coś potrafi, potrafi być niesamowity - i jest to bardzo duży wyraz i szacunku do kultury i jej intuicyjnego rozumienia, czy takie zdanie poprawić na np. "Kultury innych krajów potrafią wzbudzić w nas uczucie niesamowitego zachwytu " lub coś w tym rodzaju .... Uczeń ma prawo wyboru dokonać sam: być poprawnym i nie narażać się na manipulacje starych cwaniaków - ( a takim jest ten Komentator!) albo pozostać przy swoim i znosić ciężary z tym związane...

 • gość 2019-03-27 10:22:55

  " Cyberprzemoc charakteryzuje się wysoką anonimowością sprawcy oraz „znaczną siłą rażenia". Jest szczególnie groźna, gdy jest kierowana w stosunku do małoletnich. Ponadto nie dotyczy tylko bezpośrednio ofiary, ale wpływa na całą grupę, w której funkcjonuje osoba poddana cyberprzemocy."..... Ktoś bezczelnie wykorzystał moje komentarze na temat wypowiedzi uczniowskich i sugeruje, że miały na celu ośmieszyć kogokolwiek! Taka sugestia jest chamska i bezczelna i takiego postępowania w sieci pełno - Wykorzystanie czyjegoś wysiłku do własnego celu, do zadania komuś ciosu! Mam nadzieję, że osoba, która to zrobiła, opamięta się i poprzestanie na tym nieuczciwym manewrze, nie będzie brnąć dalej! uważam to za wyjątkowo perfidną formę cyberprzemocy. Chociaż dla dobra i bezpieczeństwa dzieci w sieci - dobrze byłoby jednak, gdyby ktoś z kręgu osób profesjonalnie zajmujących się taką przemocą - przyjrzał się temu zjawisku wnikliwiej! Komentarze anonimowego użytkownika skierowane przeciwko mnie - a jestem starszą osobą - odebrałam jako godzące we mnie, ale to mnie akurat nie poruszyło, jak sam fakt, że za pomocą moich wypowiedzi ktoś chce własny cel osiągnąć - uderzyć w dzieci i w szkołę!!!!!!!

 • gość 2019-03-27 10:25:15

  "
  W tym kontekście polecamy Państwa uwadze konkurs pn. Uczeń bezpieczny w sieci, który odbędzie się w okresie od 17 kwietnia do 30 listopada 2019 r.

  Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 29 marca 2019 r."

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przyjmę kierowcę c+e

Zatrudnię kierowcę z kategorią C+E, jazda z naczepą firanką po Polsce. telefon: 666 328 277


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


WĘGIEL, BRYKIET, PELLET

SKŁAD OPAŁU W WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, * PELLET DRZEWNY EN PLUS A1 CERTYFIKOWANY * PELLET PREMIUM CERTYFIKOWANY *..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Naprawa kominów- rurowanie,

Witam, oferuję państwu profesjonalne, fachowe i rzetelne usługi w zakresie: - rurowania kominów- naprawa kominów - kuchnie kaflowe - piecokominki -..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Usługi remontowe

Witam prowadzę firmę remontową ,posiadam wieloletnie doświadczenie przy wykończeniach wnetrz .Profesjonalnie wykonam wszelkie prace związane z..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"