:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Hej kolęda, kolęda w SP3 [foto]

edukacja, kolęda kolęda [foto] - zdjęcie, fotografia

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia zagościła w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie, gdzie zorganizowano uroczyste kolędowanie.

Kultywując tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, dziś w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie odbyło się kolędowanie. Przygotowały je nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej wraz z uczniami.

Na uroczystość zaproszona została społeczność szkolna oraz rodzice uczniów klas I-III. W trakcie akademii na scenie kolejno pojawiali się uczniowie, którzy śpiewali przed publicznością kolędy. Rozbrzmiewały nastrojowe teksty, takie jak: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna panna”, „Lulajże Jezuniu”, „Cicha Noc”, „Jezus malusieńki”, czy „Do szopy hej pasterze”. Niektóre świąteczne utwory uczniowie „Trójki” wykonywali nawet na instrumentach – skrzypcach i akordeonie.

Różnorodne wykonania kolęd przypominających zbliżający się świąteczny czas zachęcały uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnego śpiewania. Na uroczystości panowała radosna i podniosła atmosfera. Warto dodać, że oprócz występów wokalnych były też recytacje wierszy, pokaz tańca, a nawet bożonarodzeniowy quiz dla rodziców. Całość dopełnił oryginalny wystrój sali.

Główną ideą akademii było kultywowanie polskiej tradycji wspólnego kolędowania, ale przede wszystkim była to doskonała okazja do spotkania się i integracji wśród społeczności klas I-III.

Polecamy:
:: Sukces nauczycielki z Szumowa
:: Rozmawiali o prawach dziecka nienarodzonego w ZSA [foto]
:: Realizacja projektu „Powiat Zambrowski zapobiega uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży” zakończona [foto]
:: „Słoiczki szczęścia” w SP4
:: O pierwszej pomocy w ZSO [foto]
:: Mikołajkowe spotkania w „Piątce” [foto]
:: Święty Mikołaj zawitał do „Biedronek” [foto]
:: Warsztaty bożonarodzeniowe w MP6
:: Dzień wolontariusza w ZSO [foto]
:: Spotkanie autorskie z Beatą Ciecierską w „Trójce”
:: XII Jesienny Zlot Harcerski w Rosochatem Kościelnem [foto]

Hej kolęda, kolęda w SP3 [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org