:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  12°C rozproszone chmury

Harmonogram odbiorów odpadów komunalnych w Zambrowie

samorząd, Harmonogram odbiorów odpadów komunalnych Zambrowie - zdjęcie, fotografia

Poniżej zamieszczamy harmonogram odbiorów odpadów komunalnych z obszaru naszego miasta z terenów objętych Systemem Gospodarowania Odpadami Komunalnymi.

Poniżej przedstawiamy harmonogram odbioru odpadów komunalnych oraz wielkogabarytowych z terenu naszego miasta w 2018 roku z nieruchomości objętych Systemem Gospodarowania Odpadami Komunalnymi.

Budownictwo jednorodzinne:

strefa I – ulice: Żytnia, Podleśna, Sosnowa, Bema, Kosseckiego, Pułaskiego, Świerkowa, Podedwornego, M. Konopnickiej,  Orzeszkowej, Prusa, Żeromskiego, Sienkiewicza,  Obwodowa, Słowackiego, Zielona, Słoneczna,  Wądołkowska, Chopina,  Moniuszki, Ogrodowa, Stokrotki,  Krótka, Lipowa, Paderewskiego,  Piłsudskiego,  Sportowa, Wiśniowa,  Białostocka,  Wyszyńskiego, Sadowa,  Papieża Jana Pawła II:

:: styczeń – 2 + popiół, 16 + szkło, 30
:: luty – 13 + popiół, 27
:: marzec – 13 + popiół, 27 + szkło i wielkogabarytowe
:: kwiecień – 10 + popiół, 24
:: maj – 8, 22 + szkło
:: czerwiec – 5, 19 + wielkogabarytowe
:: lipiec – 3, 17 + szkło, 31
:: sierpień – 14, 28
:: wrzesień – 11, 25 + szkło i wielkogabarytowe
:: październik – 9 + popiół, 23
:: listopad – 6 + popiół, 20 + szkło
:: grudzień – 4 + popiół, 18 + wielkogabarytowe

strefa II – aleja Wojska Polskiego, Brzozowa, Nadrzeczna, Łomżyńska,  Wilsona,  Plac  Sikorskiego, Willowa,  Wodna,  Świętokrzyska,  Kościuszki,  Poświątne, Piaskowa,  Ustronna, Zaciszna,  Polna,  Rolnicza,  Grabowska, Handlowa, Jantarowa, Wąska, Raginisa, Przykoszarowa, Pogodna, Ostrowska, Młynowa, Łanowa, Polowa, Elektryczna, Mickiewicza,  Legionowa, Kościelna,  Ofiar  Katynia,  Fabryczna, Poligonowa, Mazowiecka,  Sitarska, Strzelnicza, Knapika, Targowa, Łąkowa, Ks. Krajewskiego, Wiejska, Armii Krajowej, Obrońców Zambrowa, Milenijna, Cmentarna, Kulbata, Wolska, Kolejowa, Leśników, Grunwaldzka, Magazynowa, 71 Pułku Piechoty:

:: styczeń – 3 + popiół, 17 + szkło, 31
:: luty – 14 + popiół, 28
:: marzec – 14 + popiół, 28 + szkło i wielkogabarytowe
:: kwiecień – 11 + popiół, 25
:: maj – 9, 23 + szkło
:: czerwiec – 6, 20 + wielkogabarytowe
:: lipiec – 4, 18 + szkło
:: sierpień – 1, 16, 29
:: wrzesień – 12, 26 + szkło i wielkogabarytowe
:: październik – 10 + popiół, 24
:: listopad – 7 + popiół, 21 + szkło
:: grudzień – 5 + popiół, 19 + wielkogabarytowe

Budownictwo wielorodzinne:

Odpady odbierane są minimum dwa razy w tygodniu, z częstotliwością zapewniającą nie przepełnianie się pojemników i nie wysypywanie się odpadów na ziemię.
Zgodnie ze stanem obecnym, aby nie dopuścić do przepełnienia pojemników odpady będą odbierane:

a) zmieszane
:: z 7 boksów – codziennie,
:: z 27 boksów – 3 razy w tygodniu,
:: z pozostałych 42 boksów – 2 razy w tygodniu

b) papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, biodegradowalne – 2-3 razy w tygodniu.Przypomnijmy, że aktualne zasady gospodarowania odpadami weszły w życie 1 lipca 2013 roku. Od tamtej pory „rachunki” za śmieci musimy płacić gminom/miastom.

W Zambrowie ostatecznie ustalono, że rodziny za odbiór śmieci płacą od powierzchni mieszkania czy domu, z tym że stawka jest zróżnicowana, w zależności od ilości osób w gospodarstwie domowym oraz tego, czy śmieci zbieramy selektywnie czy nie.

I tak osoby mieszkające samotnie za śmieci segregowane płacą 16 gr/m2 mieszkania, rodziny 2-osobowe - 32 gr/m2, natomiast gospodarstwa liczące 3 i więcej osób - 39 gr/m2. Za niesegregowanie śmieci obowiązują wyższe stawki. Osoba samotna płacić musi 23 gr/m2 nieruchomości, rodzina dwuosobowa - 46 gr/m2, a rodziny trzyosobowe i większe - 58 gr/m2. Stawki naliczane są do 100 m2 mieszkania lub domu. Niestety, wzrost kosztów funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi będzie wiązał się prawdopodobnie ze wzrostem tych stawek. Temat ten pojawi się prawdopodobnie na najbliższej sesji Rady Miasta. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Polecamy:
:: Kto zajmie się odbiorem odpadów komunalnych w gminie Rutki?
:: PGK wywiezie śmieci z Zambrowa. Należy spodziewać się podwyżek opłat
:: Przetarg na śmieci w Zambrowie. Drogo
:: Ruszył przetarg na odbiór odpadów komunalnych w mieście

Harmonogram odbiorów odpadów komunalnych w Zambrowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się