:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Harcerze z „Grota” zachęcają do oddawania krwi. Akcja już jutro!

wydarzenia, Harcerze „Grota” zachęcają oddawania Akcja jutro! - zdjęcie, fotografia

Po raz kolejny do Zambrowa przyjedzie ambulatorium, w którym będzie można oddać krew. Ten niezwykły surowiec może uratować życie niejednej osobie. Akcję organizują zambrowscy harcerze oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Harcerze z 3ZDH „Grota” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku serdecznie zapraszają mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w akcji honorowego oddania krwi. Akcja odbędzie się w niedzielę, 11 lutego w godz. 8:30-14:00 przed kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. 

W akcji krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Chcąc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Przed oddaniem krwi każdy zostanie zbadany przez lekarza.

Każdy potencjalny krwiodawca powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po lekkostrawnym, niskokalorycznym posiłku. Dzień wcześniej należy spożyć około 1,5 litra płynów. Nie można spożywać alkoholu w okresie krótszym niż 24 godziny przed oddaniem krwi. 

- „W domu parafialnym będą czekać harcerze i harcerki ze słodkościami takimi jak nasze słynne babeczki. Będą państwo mogli także napić się kawy, herbaty lub gorącej czekolady.” - zaprasza ks. pwd. Łukasz Rybiński, pomysłodawca akcji.

Pamiętajmy, że tego typu akcje są bardzo potrzebne. Krew jest ciągle niezbędna dla osób, które straciły ją w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, po oparzeniach i urazach. Potrzebują jej także pacjenci z chorobami nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii. Dla tych właśnie osób organizowane są akcje honorowego oddawania krwi.

Polecamy:
:: W czwartki oddasz honorowo krew w Zambrowie
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto]
:: Niespełna 13 litrów krwi oddali zambrowianie
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto]
:: „SpoKREWnieni służbą” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym [foto]
:: W czwartki oddasz honorowo krew w Zambrowie
:: „Czerwonokrzyska Gwiazdka” Szkolnego Koła PCK z Pęchratki Polskiej
:: Święto krwiodawców w Wysokiem Mazowieckiem
:: RCKiK: krew pilnie potrzebna!
:: Zambrowianie oddawali krew w ramach MotoSerca [foto+video]
:: Wychowankowie Bursy ponownie oddali krew [foto]
:: Akcja honorowego krwiodawstwa zakończona sukcesem
:: Zambrowianie oddali 18 litrów krwi
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video]

Harcerze z „Grota” zachęcają do oddawania krwi. Akcja już jutro! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org