:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Handlowcy ZSA na „Marcowych spotkaniach z nauką” w Białymstoku

Prawie 1600 osób odwiedziło Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku podczas "Marcowych spotkań z nauką" w ramach dni otwartych. Wśród nich byli także uczniowie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.

Uczniowie klas I i II Technikum Handlowego z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie wzięli udział w Marcowych Spotkaniach z Nauką w ramach Dni Otwartych na Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Młodzież miała okazję zwiedzić nowoczesny uniwersytecki kampus oraz uczestniczyć w warsztatach i pokazach.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich pracowała na zajęciach laboratoryjnych, których tematem była „chemia jabłka”. W dwuosobowych zespołach wykonali oni kilka doświadczeń. Badali odczyn soku jabłkowego, wykrywali kwas jabłkowy i askorbinowy w soku jabłkowym, a także wykrywali cukry w soku jabłkowym (próba Molischa i próba Trommera).

Druga grupa wytwarzała naturalne, domowe kosmetyki z olejami „Olejowe smaki”. Efektem ich pracy były myjące żelki, kule do kąpieli i peeling antycellulitowy. Młodzież miała do dyspozycji bezpieczne i w pełni wyposażone stanowiska oraz pomoc ze strony studentów.

Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego
im. Profesora Andrzeja Myrchy. W dziewięciu salach wystawowych na powierzchni 750 m2 uczniowie „Siwej” podziwiali ekspozycje stałe: przyrodę północno-wschodniej Polski, skamieniałości z osadów polodowcowych, rośliny chronione i charakterystyczne Podlasia, faunę mórz podzwrotnikowych, stawonogi tropikalne, przyrodę rejonów polarnych, filogenezę zwierząt tkankowych, ewolucję naczyniowych roślin lądowych, minerały i skały, życie na Ziemi – zarys dziejów oraz hodowle terraryjne. Obejrzeli również dwie ekspozycje czasowe: gabinet Ryszarda Kaczorowskiego - ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie, a także Madagaskar – ginący świat.

Uczniowie ZSA byli pod wrażeniem całego kampusu oraz zorganizowanych zajęć.

Polecamy:
:: Próbny egzamin handlowców z ZSA
:: Zambrowscy nauczyciele nie strajkowali przeciwko reformie
:: Radni miejscy zaskarżą opinię Podlaskiego Kuratora Oświaty [retransmisja]
:: Podchody językowe w „Czerwoniaku”
:: „Szukałeś nas... jesteśmy” [foto]
:: Noc kodowania w zambrowskiej „Trójce”
:: Dzień z ELF-em w zambrowskiej „Czwórce” [foto]
:: „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr, wiosna…”
:: ZSO przywitało wiosnę [foto+video]


Handlowcy ZSA na „Marcowych spotkaniach z nauką” w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się