:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  7°C bezchmurnie

Grupa Ratownicza Nadzieja rusza w Zambrowie

społeczeństwo, Grupa Ratownicza Nadzieja rusza Zambrowie - zdjęcie, fotografia

Grupa Ratownicza Nadzieja Odział Zambrów prowadzi nabór dzieci i młodzieży do sekcji kandydackiej oraz osób pełnoletnich do sekcji ratowniczej. Spotkanie organizacyjne w ostatnią sobotę stycznia.

Grupa Ratownicza Nadzieja jest statutową jednostką organizacyjną Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom "Nadzieja" w Łomży, która niesie pomoc osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Jako społeczna jednostka ratunkowa na podstawie zawartych porozumień współpracuje z Krajowym Systemem Ratowniczo – Gaśniczym, z Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji w Warszawie oraz właściwymi komendami wojewódzkimi na obszarze północno – wschodniej Polski.

Pomysł powołania Grupy Ratowniczej przy Stowarzyszeniu „Nadzieja” na czele z ks. Radosławem Kubełem pojawił się w 2001 roku. Wokół ks. Radosława zaczęła gromadzić się nie tylko młodzież żądna wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ale również lekarze, ratownicy medyczni wpierający inicjatywę merytorycznie, prowadzący później wykłady i ćwiczenia praktyczne. Wspaniała idea zaowocowała oficjalnym powołaniem 18 października 2008 roku Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, która obecnie dysponuje specjalistycznym sprzętem do ratownictwa medycznego, w tym sprzętem szkoleniowym, do ratownictwa wodnego, własnymi środkami transportu oraz w pełni nowoczesnymi ambulansami, dronem poszukiwawczym i własną bazą lokalową.

Grupa Ratownicza to przede wszystkim wspaniali ludzie, najwyższej klasy specjaliści - praktycy: ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze, psycholodzy, strażacy, funkcjonariusze policji, wojska i służby więziennej. Konsultantem medycznym Grupy jest prof. Jerzy Robert Ładny, który służy wsparciem merytorycznym, gwarantując najwyższą jakość realizowanych zadań. Dziś Grupę Ratowniczą dzięki zespołowi o najwyższych kwalifikacjach i imponującym zapleczu specjalistycznego sprzętu można uznać za lidera w zakresie szkoleń z pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego w Polsce.

W tym roku Grupa Ratownicza Nadzieja otwiera swój oddział również w Zambrowie. Obecnie prowadzony jest nabór dzieci i młodzieży do sekcji kandydackiej i osób dorosłych do sekcji ratowniczej. W ostatnią sobotę stycznia (27.01.) o godzinie 12:00 w salkach przy parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!Grupa Ratownicza Nadzieja rusza w Zambrowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org