:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Grupa Ratownicza „Nadzieja” nie próżnuje

edukacja, Grupa Ratownicza „Nadzieja” próżnuje - zdjęcie, fotografia
 • Grupa Ratownicza „Nadzieja” nie próżnuje
  Grupa Ratownicza ̶...
 • Grupa Ratownicza „Nadzieja” nie próżnuje
  Grupa Ratownicza ̶...
 • Grupa Ratownicza „Nadzieja” nie próżnuje
  Grupa Ratownicza ̶...
 • Grupa Ratownicza „Nadzieja” nie próżnuje
  Grupa Ratownicza ̶...

Członkowie Grupy Ratowniczej "Nadzieja" w Zambrowie cały czas podnoszą swoje kwalifikacje. We wtorek w Białymstoku uczestniczyli w szkoleniu i ćwiczeniach z metod poszukiwawczych osób zaginionych, a dziś w Goniądzu biorą udział w wojewódzkich manewrach poszukiwawczych.

Ratownicy z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” w Zambrowie wzięli we wtorek, 17 kwietnia udział w szkoleniu i ćwiczeniach z metod poszukiwawczych osób zaginionych. Wydarzenie odbyło się w Białymstoku.

Zajęcia skierowane dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku rozpoczęto od wykładu teoretycznego, który odbył się w sali wykładowej KMP w Białymstoku. Następnie uczestnicy szkolenia udali się do kompleksu leśnego w Kleosinie na zajęcia praktyczne. Trzydziestu funkcjonariuszy przez cały dzień przyswajało wiedzę niezbędną w zorganizowanych działaniach poszukiwawczych. Uczestnicy uczyli się między innymi innowacyjnych metod poszukiwawczych, współpracy z poszukiwaczami, obsługi trakerów GPS, czy pierwszej pomocy.

Oprócz tego w terenie zaprezentowane zostało jedno z kilku w Polsce Mobilne Centrum Poszukiwań zabudowane na samochodzie mercedes sprinter, należącym do Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. W części praktycznej w strugach deszczu wszyscy poznali pracę w kompleksie leśnym.

Warto nadmienić że nowo powstały oddział Grupy Ratowniczej „Nadzieja” w Zambrowie zrzesza już ponad 30 ratowników, posiada samochód operacyjny marki toyota oraz czynnie bierze udział przy zabezpieczeniach różnego rodzaju imprez. Dziś wolontariusze grupy wezmą udział w wojewódzkich manewrach poszukiwawczych, które odbędą się w Goniądzu, jutro ratownicy z „Nadziei” udzielą pokazu pierwszej pomocy medycznej przy terenach zielonych nad zalewem, natomiast w sobotę będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników oraz kibiców na meczu Olimpii Zambrów z Widzewem Łódź.

Ciągle można wstąpić w szeregi Grupy Ratowniczej „Nadzieja” w Zambrowie. Wystarczy przyjść na spotkanie, które odbywa się w każdą niedzielę o godz. 10:00 w bazie grupy, która mieści się w salkach parafialnych przy kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

Polecamy:
:: Policja poszukuje zaginionego 42-latka
:: Sprawcy pobicia zatrzymani
:: Samochód dostawczy przewrócił się na „ósemce” [foto]
:: Śmiertelny wypadek nieopodal Osowca. Droga całkowicie zablokowana [foto] - aktualizacja
:: Zaginiony Piotr Żochowski
:: Zambrowska policja poszukuje sprawcy kradzieży
:: Oszuści w Zambrowie. Proponowali perfumy i okradli mieszkanie
:: Kolizja na AWP [foto]
:: To były bezpieczne święta!
:: Pożar samochodu na DK8. Droga zablokowana [aktualizacja]


Grupa Ratownicza „Nadzieja” nie próżnuje komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się