:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 16°C
powietrze Dobre

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne powstanie w gminie Rutki [retransmisja sesji]

Rada Gminy Rutki radni, Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne powstanie gminie Rutki [retransmisja sesji] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 17/09/2019 14:23

Po raz ósmy w obecnej kadencji radni Gminy Rutki obradowali w sali konferencyjnej budynku urzędu. 14 radnych pochyliło się nad 6 projektami uchwał.

 

VIII sesja Rady Gminy Rutki odbyła się 12 września w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rutkach. W obradach udział wzięło 14 radnych.

 

Po przyjęciu porządku obrad obecnej sesji oraz protokołu z poprzednich obrad, radni wysłuchali sprawozdania z działalności wójta w okresie międzysesyjnym. Wójt Gminy Rutki Dariusz Modzelewski mówił m.in. o podpisanej umowie na oświetlenie ulicy Cmentarnej czy przekazanych wojewodzie protokołach suszowych. Wójt informował też o wyłonieniu wykonawców na remonty dróg gminnych: w obrębie miejscowości Grądy-Woniecko i Pruszki Wielkie – Mieczki. Mówił także o zakończeniu budowy chodnika na ulicy Polowej w Rutkach-Kossakach.

 

Wójt poinformował ponadto o problemie z wykonawcą remontu drogi prowadzącej z Ożar w kierunku łąk. Zszedł on bowiem z placu budowy. Gmina jest na etapie wymiany z firmą korespondencji.

 

- „Wykonawca chciałby, żebym ja zrezygnował z inspektora nadzoru i on daje gwarancję na pięć lat. Nie, my inspektora nadzoru wyłoniliśmy po to, żeby pilnował naszych interesów, by zgodnie ze specyfikacją danego przetargu została wybudowana ta droga. Mnie nie interesuje pięć lat gwarancji. Ja chciałbym, żeby ta droga służyła nam przez wiele lat.(…) Nie pozwolę na to, żeby zmieniono warunki przetargu.” - mówił wójt Dariusz Modzelewski.

 

Wójt podkreślił, że bardzo ważnym wydarzeniem dla gminy był zakup nowego samochodu pożarniczego dla OSP Rutki. Pojazd kosztował 798 tys. zł. To pierwszy tak poważny zakup w historii tej jednostki. Samochód niedawno został sprowadzony z Bielska-Białej.

 

- „Jest u nas już w garażu. W tej chwili uzbrajamy go w niezbędne instalacje, które będą potrzebne do ratownictwa i gaszenia pożarów. Jestem z tego niezmiernie dumny. Kwota dofinansowania jaką udało nam się uzyskać to 520 tys. zł.” - mówił wójt Modzelewski.

 

Następnie radni przeszli do głosowania nad projektami uchwał. Jedna z nich dotyczyła utworzenia spółki komunalnej pod nazwą „Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jak podkreślał wójt, jest to decyzja bardzo strategiczna dla całej gminy. Taka firma ma być odpowiedzialna za zaopatrzenie mieszkańców w wodę, odbiór ścieków, wywóz nieczystości czy drobne inwestycje drogowe.

 

- „Uważam, że taki zakład powinien w tej gminie powstać. Po roku mojej pracy przekonałem się, że jest lobby jakieś śmieciowe, które opanowało rynek wywozu odpadów komunalnych z gmin i które dyktują nam takie ceny, gdzie Gmina musi reagować. My nie możemy się zgodzić na każdą cenę, jaką ktoś nam narzuci.” - mówił radnym i sołtysom Wójt Gminy Rutki.

 

Głos w tym punkcie zabrał m.in. prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej z sąsiedniej gminy Szumowo Witold Zadroga. Namawiał on do utworzenia takiej spółki. Jak mówił, byłaby ona bardzo pomocna przy zaspokajaniu podstawowych potrzeb mieszkańców gminy. Wskazywał też o ekonomiczne korzyści. Porównał przy tym ceny za wodę i odbiór śmieci w gminach Rutki i Szumowo.

 

Ostatecznie uchwała dotycząca utworzenia spółki komunalnej została przyjęta przy 13 głosach za i 1 przeciw.

 

Następnie radni przyjęli pięć uchwał w sprawie:

 • zmian w budżecie Gminy Rutki na 2019 rok,
 • zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Rutki na lata 2019-2022,
 • udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Zambrowskiemu,
 • stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum w Rutkach,
 • regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Gminę Rutki.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji VIII sesji Rady Gminy Rutki:

Reklama

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne powstanie w gminie Rutki [retransmisja sesji] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-17 15:35:00

  Cyt: jestem uczciwym wujtem. Padłem. To jak taki dobry to powiedz jakim cudem zatrudniles fachowca z gradow woniecko tego co był prezesem spółdzielni mieszkaniowej i wydymaj pegerusow na gruby hajs . Jakimi kategoriami się kierowales przyjmujac go na nasz garnuszek ,czy były to wyroki sądowe? Co już spółka wam w bańkach się urodzila? Już 500 zeta za posiedzenie dla rady spółki? 300 tyś rocznie to 30 tyś miesięcznie to niezła kasa do uprania. Brawo.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-17 15:37:36

  Z barszczem nie mogą się uporać ,a spółki wiedzą jak i komu zrobić.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-17 15:41:40

  Dobrze ,Dobrze robi. Na gradach w czynach społecznych robią, a to mi się podoba ,bo inaczej im straże pożarne w głowach lub inne wymysły Pawlaka, a tak to kosiarka i po trawie w koło. Czasem ktoś wyjdzie i zdjęcie pochwalne cyknie .

 • Gość - niezalogowany 2019-09-17 16:14:12

  Ja też tego nie zrozumiałem. Jest 300 tyś rocznie na cele a po założeniu spółki i opłaceniu PREZESA i reszty DARMOZJADOW z tych 300 tyś zostanie się Dużo mniej i gdzie tu byznes .

 • Gość - niezalogowany 2019-09-18 06:11:55

  Kto tam w gradach w czynie spolecznym robi??
  Jacewicz dzieci wezmie i trawe kosza. Nikt po za tym. Sie kuzwa uczepili wszyscy tych strazy a co to kogo obchodzi. A jak przyjdzie jakas pomoc strazy to juz tego nie widza tylko komentują

 • Gość - niezalogowany 2019-09-18 09:26:32

  No wlasnie. Getto . Dzieci koszą trawę. Najlepszy był Stasiek sołtys,On robotą nieschanbil się bo brał osadzonych a i zarobił na tym. Adam obiecał straz i trzeba go wspierać w tych postanowieniach,na radzie powinien pokazać tych 400 głosów które zebraliśmy I niech wójt się ustosunkuje do tego.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-18 11:59:52

  O kim wy mówicie??? Na radnego wybiera się kogoś kto ma pojęcie, jest dorozwiniety, niema upośledzenia intelektualnego, conajmiej szkole jakoś. O kim wy piszecie????!!!kogo daliście na reprezentanta.???? Wstyd.

 • gość 2019-09-20 06:38:21

  Co wy tylko o Grądach , a jak w Kalinówce krowy srają na drogę to wszystko ok tak,a Rutki i inne wioski to są święte , ogarnij się wieśniaku jeden z drugim .

 • gość 2019-09-20 06:41:37

  Zabrać wieśniakom dotacje to pozdychają , kozery je.....ne.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-20 10:59:34

  Problem z tym że na tych dotacjach im niezbyt lekko. Kredyt goni kredyt ,ciągnik i i przyczepy tak wielkie że drogi nie wytrzymują ale zadnego z nich na riwierze tureckiej nie zobaczysz bo kredyty.zadluzeni po uszy.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-21 15:40:49

  Czyli koryto plus się utworzyło. Zobaczycie kto będzie prezesem i w radzie. Ha ha ha.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-22 08:27:53

  Znam po polscevtyle spółek gminnych i każda ledwie zipie i z sądów nie wychodzi.

 • gość 2019-09-22 09:11:31

  Dajmy może szanse , zobaczymy jak to będzie

 • gość 2019-09-22 13:49:06

  Ledwo zipią bo nie są nastawione na zyski i pewno tak ma być. Na pewno tej spółce z Rutek też będzie ciężko. Za dwa trzy lata będziemy rozliczać wójta i radę z tej decyzji.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-23 16:23:21

  Rozliczyć to możecie sobie muchę w sławojce
  jak ja ubijecie.

 • gość 2019-09-23 22:10:31

  Pan poseł znowu przed wyborami obiecuje gruszki na wierzbie . Poczyta pan sobie ustawę dotyczącą dróg szybkiego ruchu i niech pan nie mydli oczu że w Rutkach będzie zjazd i wjazd. nie będzie bo GDDKiA działa na podstawie tej ustawy. Co do gospodarki komunalnej to myślę że też to jest nie do końca tak jak mówią co do ceny wody kanalizacji i śmieci. Porównywanie Rutek do Szumowa jest mało trafione bo w Szumowie niema kanalizacji. Co do śmieci to troszkę zetrwa zanim nasza gospodarka komunalna będzie mogła nimi się zajmować. Ustawa o zamówieniach publicznych wyraźnie mówi od jakiej ceny mamy ogłaszać przetargi. cena śmieci będzie zależeć od ceny jaka jest na wadze na wysypisku. Będzie zarząd , prezes, pracownicy i my wszyscy będziemy im płacić. Czy stać naszą gminę . Jak ktoś mówi że będziemy mniej płacić to proszę o szczegółowe wyliczenia. a nie stwierdzenie że będzie taniej.

 • gość 2019-09-23 22:13:54

  I jeszcze fonia jest fatalna sołtysów prawie nie słychać.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-24 06:06:43

  kolega z gradow tyle lat był prezesem i pegerusy ni spostrzegi się że są okradani,to teraz w gminie za nasze pieniądze tam siedzą i przydumują jak tu koryto powiększyć. Rozumiem ze Teresa zostawiła zasobną w kasę gminę ale to nie powód żeby zaraz ja wydać.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-24 12:16:34

  Niech się układają i kroją ciemnotę. Ciemnotę musi mieć narzędzie pracy w ręku i robic a nie nosa wtykac .

 • Gość - niezalogowany 2019-09-24 18:09:43

  Totalny brak elit ,inteligencji. Wszysko ze wsi ,bez szkol a jak już to mierną szkolą za swiniaka i to za komuny. Czyli ham z ha ma ,i w takim środowisku autorytet liczony jest poprzez wyrok sądowy a nie tytuł naukowy. Pewnie co po niektórzy co słuchali sesji to nierozumieli co oni mówią. Po jakiemu oni się wyslawiaja że to jest jeden bełkot . Chcąc zapytać tych "radnych" za czym głosowali to niebyliby w stanie odpowiedzieć.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-25 10:29:10

  Pan poseł jechal jechal tuż obok i zajechał, a i kilkanaście lat temu coś koło rurek robił i on zna rutki tylko zapraszać to trzeba . I h.j powiedział . Ktoś to wyżej napisał ham z ha ma.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Bardzo dobrej jakości ekogroszek o parametrach: - wartość opałowa 26-28 MJ/kg -siarka 0,50% - popiół do 5%- części lotne >35%. Warunki transportu..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,od 1000zł do 20000zł.Auta bez..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Sprzedam wkład bagażnika

Sprzedam styropianowy wkład bagażnika samochodu TIGUAN (bez koła zapasowego)


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Sprzedawca - branża budowlana

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


Sprzedam na części motorower

Sprzedam na części zarejestrowany motorower Romet Ogar z silnikiem Jawki. Jeśli chcesz aby młodemu kierowcy leciał zniżki na ubezpieczenie auta to..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Naprawa i regeneracja

Borowo - Naprawa i regeneracja alternatorów i rozruszników, Dorota Sasinowska Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników...


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Sprzedawca stacji Lotos Kołaki

Stacja paliw Lotos w Kołaki Kościelne Gosie Małe 29a od 25.10.2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Mieszkanie 2-pokojowe, parter,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 36,90m2 położone na parterze w bloku przy 71 Pułku Piechoty. Lokal..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Mieszkanie 24,34m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 24,34m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. Grunwaldzkiej w..


Sprzedam Volkswagena LT

Sprzedam Volkswagena LT 28 2,5 D z 1999 r. Auto w bardzo dobrym stanie , doinwestowane . Samochód pracował w hurtowni i zaopatrywał apteki w leki ...


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


regały sklepowe

sprzedam regały sklepowe 19sztuk, 215x80x30 wys/szer/gleb/ cena za sztukę 150 zł


Mieszkanie do wynajęcia

Wynajmę mieszkanie (dwa pokoje) umeblowane. Na ul. Grunwaldzkiej


Usługi koparka volvo 160

Oferuję usługi koparką kołową volvo 160 - wykopy - niwelacja terenu - młot wyburzeniowy - rozbiórki i wyburzenia budynków w zamian za materiał..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Producent mebli na wymiar Murawski Furniture m.in kuchnie, szafy, garderoby, meble do samodzielnego składania. Odwiedź naszą stronę..


Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja paliw Lotos w Zambrowie ul.Mazowiecka 2a od 01.11,2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"