:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C bezchmurnie

Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” [foto]

pożary i straż, Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” [foto] - zdjęcie, fotografia

18 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Zambrów rywalizowało w eliminacjach gminnych XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Najlepsi awansowali do szczebla powiatowego.

Uczniowie podstawówek z terenu gminy Zambrów wzięli dziś udział w gminnym etapie XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarnej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tym roku eliminacje odbyły się w Szkole Podstawowej w Starym Laskowcu. W turnieju wzięło udział 18 osób. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: mł. bryg. Adam Wysmułek, Daniel Gadomski oraz Joanna Mioduszewska.

Każdy z uczestników zgłoszony do eliminacji musiał rozwiązać przygotowany test, składający się z 40 pytań. Na rozwiązanie testu przewidziano 45 minut. Pytania nie należały do najłatwiejszych. Uczniowie musieli m.in. znać symbol SH-25, wiedzieć jakiej klasy pożary można gasić pianą, a nawet wiedzieć, ile jednostek OSP z terenu gminy Zambrów jest zarejestrowanych w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Wśród pytań pojawiły się również zagadnienia dotyczące działania gaśnic, a także okoliczności wprowadzania zakazu wstępu do lasów.

Po napisaniu testu młodzież miała okazję z bliska zobaczyć i dotknąć sprzęt gaśniczy będący na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu. Dzieci oglądały wóz bojowy i jego wyposażenie.

Po zliczeniu punktów z testów okazało się, że do wyłonienia zwycięzców potrzebna będzie dogrywka. Zgodnie z regulaminem była nią część ustna. W dogrywce wzięło udział sześciu uczniów. Musieli oni odpowiedzieć na dwa wylosowane przez siebie pytania.

Ostatecznie zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych w gminie Zambrów zostali:
:: I miejsce – Zuzanna Jastrzębska – SP Stare Zakrzewo
:: II miejsce – Jakub Olszewski – SP Stary Skarżyn
:: III miejsce – Wiktoria Baczewska – SP Stare Zakrzewo

Nagrody laureatom oraz uczestnikom konkursu wręczył Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos. Najlepsza trójka będzie reprezentowała gminę Zambrów w etapie powiatowym, który odbędzie się 5 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Polecamy:
:: Czujność sąsiadów i szybka interwencja strażaków być może zapobiegły tragedii
:: Gdy tafla lodu pęka... [foto+video]
:: III Otwarte Mistrzostwa Gminy Zambrów w Tenisie Stołowym [foto]
:: Ponad tysiąc wyjazdów zambrowskich strażaków w 2016 roku
:: Uratowani od zaczadzenia
:: OSP w Starym Laskowcu podsumowała ubiegły rok
:: Strażacy ze Zbrzeźnicy podsumowali miniony rok
:: Wyciek paliwa na DK8 [foto]
:: Trwa pożar hali przemysłowej [foto+video]


Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się