:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C słabe opady deszczu

Gmina Szumowo zakończyła tegoroczne inwestycje drogowe

inwestycje, Gmina Szumowo zakończyła tegoroczne inwestycje drogowe - zdjęcie, fotografia

Przyglądamy się zakończonym inwestycjom z zakresu drogownictwa na terenie gminy Szumowo, przewidzianym do realizacji w 2017 roku.

Jak w każdej gminie, jednymi z najbardziej widocznych i zarazem najbardziej kosztownych inwestycji infrastrukturalnych jest budowa i remonty dróg. Nie inaczej jest w gminie Szumowo.

Pierwszą zakończoną w tym roku inwestycją drogową tego samorządu była przebudowa ulicy Leśnej w Szumowie. Od użytku oddano ją 13 kwietnia, czyli dwa miesiące przed umownym terminem. Zakres prac obejmował tam wykonanie nakładki na istniejącej nawierzchni bitumicznej, wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, a także remont przepustów, wykonanie nawierzchni chodników i zjazdów z kostki betonowej oraz wykonanie zjazdów żwirowych. Przebudowę drogi sfinansowano wyłącznie z gminnego budżetu, a całkowity koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 497 tys. zł.

W gminie Szumowo najkosztowniejsze okazały się w tym roku roboty drogowe, polegające na remoncie nawierzchni bitumicznych dróg gminnych położonych w miejscowościach Żabikowo Prywatne i Pęchratka Polska. Długość nowych nawierzchni o grubości około 7 cm wyniósł 3 km. Roboty zakończyły się 22 września, a ich koszt to prawie 700 tys. zł.

Kolejną inwestycją wykonaną na terenie gminy Szumowo, która ma znacząco poprawić bezpieczeństwo użytkowników drogi oraz estetykę miejscowości, była budowa chodnika w Wyszomierzu Wielkim. Całkowita wartość tego zadania wyniosła 315 tys. zł. Koszty całej inwestycji poniosła Gmina Szumowo, jednak jej wkład gotówkowy opiewał w tym przypadku tylko na kwotę 98 tys. zł. Pozostała część pieniędzy pochodzi z kasy Powiatu Zambrowskiego. To wynik porozumienia między zarządem powiatu i wójtem gminy, dotyczącego przejęcia obowiązku zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie gminy Szumowo w latach 2016-2018.

Łączna długość zbudowanych i wyremontowanych dróg na terenie gminy Szumowo w tym roku wyniosła około 4 km, a wartość wszystkich zadań inwestycyjnych - 1 mln 196 tys. 478 zł.

Polecamy:
:: Będzie świątecznie
:: Już niebawem będzie można ponownie popływać! Znamy datę otwarcia pływalni! [foto+video]
:: Remont nawierzchni drogi osiedlowej zakończony [foto]
:: Cieplej w zambrowskiej „Czwórce” [foto]
:: Nowoczesna sala koncertowa powstanie przy szkole muzycznej [foto]
:: Teren dworca PKS idzie pod młotek [foto]
:: W Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze powstaje hala produkcyjna
:: Kolejne utrudnienia w ruchu na osiedlu Północ [foto]
:: Zadośćuczynienie za drogi asfalt na obwodnicy Zambrowa
:: Nowe place zabaw w gminie Szumowo [foto]
:: Zaglądamy na plac budowy przedszkola i stołówki [foto]
:: Nowe miejsca parkingowe na osiedlu „Północ” [foto]
:: Odnowiona świetlica w Ładach Polnych. Kosztowała ponad milion złotych
:: ZSM wyremontuje drogę osiedlową [foto]
:: Kiedy znów będzie można popływać?
:: Remont Grunwaldzkiej z poślizgiem [foto]


Gmina Szumowo zakończyła tegoroczne inwestycje drogowe komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org