:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Gimnazjaliści zmierzą się z egzaminem gimnazjalnym. Życzymy powodzenia!

edukacja, Gimnazjaliści zmierzą egzaminem gimnazjalnym Życzymy powodzenia! - zdjęcie, fotografia

Rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. Dzisiaj pierwszy etap - część humanistyczna. Jutro matematyka i przyroda, a w piątek język obcy. W związku z wprowadzoną reformą oświatową będą to jedne z ostatnich egzaminów gimnazjalnych. Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia!

Od dziś przez trzy dni około 350 tys. uczniów klas III gimnazjów w całej Polsce będzie pisać najważniejszy egzamin przed zakończeniem szkoły. W placówkach oświatowych z powiatu zambrowskiego do egzaminu przystąpi dziś 404 gimnazjalistów.

O godzinie 9.00 uczniowie rozpoczną egzamin z wiedzy humanistycznej. Jako pierwszy czeka ich blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie mają 60 minut (uczniowie z przedłużonym czasem - 80 minut). Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpią do bloku zadań z języka polskiego. W tym przypadku na rozwiązanie będą mieli 90 minut (135 minut).

Jutro o 9.00 gimnazjaliści rozpoczną pisanie egzaminu z przedmiotów przyrodniczych, a o godz. 11.00 - z matematyki. W piątek natomiast zmierzą się z egzaminem z języka obcego nowożytnego (godz. 9.00 - poziom podstawowy, godz. 11.00 - poziom rozszerzony). Wszystkie części egzaminu zaczynają się w tym samym czasie w całym kraju. Udział w egzaminie gimnazjalnym jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów klas III. Każdy uczeń, który nie podejdzie do egzaminu, nie będzie mógł ukończyć gimnazjum, a więc będzie musiał powtórzyć trzecią klasę oraz podejść do egzaminu za rok.

Uczniowie, którzy z przyczyn losowych bądź zdrowotnych nie przystąpią do egzaminu gimnazjalnego w tym tygodniu, będą mogli go zdawać w dodatkowym terminie: część humanistyczną - 1 czerwca, część matematyczno-przyrodniczą – 2 czerwca i z języka obcego – 5 czerwca.

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 16 czerwca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (23 czerwca br.).

Warto dodać, że będzie to jeden z ostatnich egzaminów gimnazjalnych. Zgodnie z wprowadzoną reformą edukacji od roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie się wygaszanie gimnazjów, czyli nie będzie prowadzony nabór do pierwszych klas gimnazjalnych. Uczniowie obecnie uczący się w VI klasie szkoły podstawowej we wrześniu zamiast rozpoczynać naukę w gimnazjum przejdą do VII klasy szkoły podstawowej.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów klas III gimnazjów. Powodzenia!

Polecamy:
:: 404 uczniów w naszym powiecie zmierzy się z egzaminem gimnazjalnym
:: Handlowcy ZSA na „Marcowych spotkaniach z nauką” w Białymstoku
:: Próbny egzamin handlowców z ZSA
:: Zambrowscy nauczyciele nie strajkowali przeciwko reformie
:: Radni miejscy zaskarżą opinię Podlaskiego Kuratora Oświaty [retransmisja]
:: Podchody językowe w „Czerwoniaku”
:: „Szukałeś nas... jesteśmy” [foto]
:: Noc kodowania w zambrowskiej „Trójce”
:: Dzień z ELF-em w zambrowskiej „Czwórce” [foto]
:: „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr, wiosna…”
:: ZSO przywitało wiosnę [foto+video]


Gimnazjaliści zmierzą się z egzaminem gimnazjalnym. Życzymy powodzenia! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się