:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Gimnazjaliści napisali testy z matematyki i nauk przyrodniczych [foto+arkusze]

edukacja, Gimnazjaliści napisali testy matematyki przyrodniczych [foto+arkusze] - zdjęcie, fotografia

Uczniowie najstarszych klas gimnazjalnych zakończyli drugą część egzaminu - z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Jutro czeka ich jeszcze test językowy.

Uczniowie klas III napisali dzisiaj drugą część egzaminu gimnazjalnego, która obejmowała fizykę, biologię, chemię, geografię i matematykę. Egzamin, podobnie jak wczoraj, podzielony był na dwie części.

W pierwszej, która rozpoczęła się o godz. 9:00 i trwała 60 minut, znalazły się zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. Były i wzory węglowodorów i pytania o fotosyntezę. Uczniowie rozwiązywali zadanie z czajnikiem elektrycznym i o chińskim bankomacie, który wypłaca sztabki złota. Ciekawie wygląda także zadanie z geografii i pytanie, w jakich częściach Polski rozwinęła się m.in. produkcja koksu.

Po godzinnej przerwie, gimnazjaliści przystąpili do bloku zadań z matematyki. Na jego rozwiązanie mieli 90 minut. W tym przypadku uczniowie mieli do rozwiązania 23 zadania. Musieli też m.in. wyliczyć średnią prędkość, z jaką jechał rowerzysta. Był rachunek prawdopodobieństwa o piłkach w dwóch kolorach umieszczonych w dwóch koszach. Trzeba było obliczyć, czy bardziej prawdopodobne było wylosowanie piłki czarnej z kosza numer jeden, czy z kosza numer dwa. Pojawiło się ponadto zagadnienie nawiązujące do egzaminu gimnazjalnego. Przystąpiło do niego o 60 chłopców więcej niż dziewcząt, podany był też odsetek chłopców wśród uczniów piszących egzamin. Trzeba było wyliczyć, ile dziewcząt wzięło udział w egzaminie.

- „Część przyrodnicza nie była taka łatwa jak się spodziewałam. Według mnie najtrudniejsze były zadania z chemii. Na szczęście część matematyczna okazała się łatwiejsza. Mimo wszystko jestem zadowolona.” - powiedziała nam Gabriela Majchrzak, uczennica Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie.

Przypominamy, że wczoraj gimnazjaliści napisali dwa testy z części humanistycznej. Jutro natomiast zmierzą się z egzaminem z języka obcego nowożytnego (godz. 9:00 - poziom podstawowy, godz. 11:00 - poziom rozszerzony).

W tym roku najważniejszy egzamin przed zakończeniem szkoły w całej Polsce pisze około 350 tys. uczniów klas III gimnazjów. W placówkach powiatu zambrowskiego do egzaminu przystępuje natomiast 404 gimnazjalistów.

Prace uczniów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 16 czerwca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (23 czerwca br.).

Poniżej w formie plików PDF załączamy dzisiejsze arkusze z matematyki i nauk przyrodniczych udostępnione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Polecamy:
:: Gimnazjaliści po pierwszym dniu egzaminów [foto+arkusze]
:: Gimnazjaliści zmierzą się z egzaminem gimnazjalnym. Życzymy powodzenia!
:: 404 uczniów w naszym powiecie zmierzy się z egzaminem gimnazjalnym
:: Handlowcy ZSA na „Marcowych spotkaniach z nauką” w Białymstoku
:: Próbny egzamin handlowców z ZSA
:: Zambrowscy nauczyciele nie strajkowali przeciwko reformie
:: Radni miejscy zaskarżą opinię Podlaskiego Kuratora Oświaty [retransmisja]
:: Podchody językowe w „Czerwoniaku”

Gimnazjaliści napisali testy z matematyki i nauk przyrodniczych [foto+arkusze] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org