:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Gaz wydobywał się w pracowni „Czerwoniaka”

Rozszczelnienie instalacji butli gazowej podłączonej do kuchenki było przyczyną wydobywania się gazu w jednej z sal Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie. Przybyli na miejsce strażacy oraz pracownicy pogotowia gazowego przewietrzyli i zabezpieczyli pomieszczenie.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie odebrał dzisiaj zgłoszenie o wydobywaniu się gazu w jednym z pomieszczeń znajdujących się w budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie. Na miejsce udały się dwa zastępy zambrowskiej straży, a także wezwane wcześniej pogotowie gazowe.

Jak informuje nas dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Zambrowie kpt. Łukasz Chankowski, na miejscu okazało się, że doszło do rozszczelnienia instalacji butli gazowej, która była podłączona do kuchenki, w związku z czym zaczął wydobywać się gaz. Pracowników gazowni wykryli delikatne stężenie gazu. Pomieszczenie zostało od razu przewietrzone. Po przeprowadzonym ponownie badaniu przez zambrowskich strażaków wskaźniki nie wykazały już występowania gazu w powietrzu.

- „Była wyczuwalna woń gazu i z tego względu dyrektor wezwał straż i pogotowie gazowe. (…) Zagrożenie nie było na tyle duże, w związku z tym nie było potrzeby przeprowadzania ewakuacji szkoły. Pomieszczenie zostało sprawdzone, przewietrzone, natomiast butla została zabezpieczona.” - powiedział nam kpt. Łukasz Chankowski.

Dyrekcja szkoły poinformowała nas, że niebawem kuchenki gazowe obsługiwane w placówce zostaną zastąpione urządzeniami z palnikami elektrycznymi. Z pewnością zapobiegnie to podobnej sytuacji, jaka miała miejsce dzisiaj.

Polecamy:
:: Służby ratunkowe ćwiczyły na zamarzniętym zalewie [foto+video]
:: Pijany doprowadził do kolizji
:: Zastępca komendanta łomżyńskiej policji zostanie przeniesiony do Zambrowa na stanowisko... naczelnika?
:: Strażacy z gminy Rutki niepokonani w piłce nożnej [foto+video]
:: Ukradła kartę płatniczą i wypłaciła sobie pieniądze
:: Strażacy z gminy Rutki niepokonani w piłce nożnej [foto+video]
:: Kolizja na DK63
:: Nietrzeźwy leżał tuż przy rzece. Wyciągnęli go policjanci
:: Dachowanie dwóch osobówek [foto]
:: Zaginęła 17-letnia mieszkanka Zambrowa
:: Jednostka ze Zbrzeźnicy wzbogaciła się o nowy sprzęt
:: Pożar w zajezdni PKS-u [foto+video]
:: 25 wypadków, 432 kolizje, 47 nietrzeźwych kierowców i 4 tys. mandatów
:: Uwaga kierowcy! Wskutek wypadku droga zablokowana [foto]
:: Strażacy ochotnicy ze Starego Laskowca podsumowali miniony rok

Gaz wydobywał się w pracowni „Czerwoniaka” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org