:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 9°C
powietrze B. dobre
inwestycje, Fundusz Dróg Samorządowych Jakie inwestycje otrzymały wsparcie - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 06/09/2019 16:32

Jest ostateczna lista dróg zatwierdzonych do remontu i przebudowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W naszym regionie we wrześniu zatwierdzonych zostało 11 wniosków.

 

Jak powiedział w środę na briefingu prasowym wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, premier zatwierdził pełną listę zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 r. przez Podlaski Urząd Wojewódzki. Na liście znalazło się 90 zadań powiatowych i 302 gminnych (w tym 200 na liście podstawowej i 102 na rezerwowej). Podlaskie samorządy otrzymają dotacje w wysokości 332,5 mln zł.

 

Dotacje na inwestycje drogowe w ramach Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały Powiat Zambrowski oraz, gminy Zambrów, Szumowo, Rutki i Kołaki Kościelne.

 

I tak dzięki wsparciu z FDR możliwa będzie przebudowa drogi powiatowej nr 2008B na odcinku 1910 m na terenie wsi Mężenin i Górskie Ponikły-Stok. Koszt zadania to 1 mln 836 tys. zł. Wsparcie otrzymał także inny wniosek Powiatu Zambrowskiego dla zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2015B – ulica Kardynala Stefana Wyszyńskiego w Zambrowie”. Koszt tego projektu to 3 mln 516 tys. zł. Powiat dostał też wsparcie na przebudowę drogi powiatowej nr 1938B w miejscowościach Szeliki Leśnica, Podłatki Duże i Łubnice Krusze. Zadanie to opiewa na kwotę 1 mln 243 tys. zł

 

W gminie Rutki dofinansowanie otrzymały również trzy inwestycje. Pierwsza, opiewająca na kwotę 2 mln 150 tys. 242 zł 25 gr, zakłada przebudowę drogi Nowe Zalesie – Mężenin. Druga, której koszt szacuje się na 1 mln 295 tys. 262 zł 50 gr, dotyczy przebudowy drogi w miejscowości Świątki-Wiercice. Trzecim i zarazem najtańszym zadaniem, wartym 489 tys. 661 zł 57 gr, ujętym do dofinansowania z FDS, jest remont drogi w obrębie miejscowości Grądy-Woniecko.

 

W gminie Zambrów dzięki dofinansowaniu możliwe będzie wykonanie przebudowy drogi Tabędz – Krajewo – Ćwikły. Całkowity koszt tego zadania to 2 mln 979 tys. 200 zł 26 gr. Drugim zadaniem tego samorządu, które zostanie zrealizowane dzięki pozyskanemu dofinansowaniu, jest rozbudowa drogi w miejscowości Śledzie, któej koszt oszacowano na 886 tys. 978 zł 09 gr.

 

Gmina Kołaki Kościelne otrzymała wsparcie również na dwa zadania. Dzięki dotacji z FDS przebudowana zostanie droga w miejscowości Rębiszewo-Zegadły. Koszt tej inwestycji to 977 tys. 944 zł 94 gr. Drugim zadaniem zaplanowanym przez tę gminę jest przebudowa drogi w miejscowości Gosie Duże, której wartość to 426 tys. 902 zł 54 gr.

 

Z kolei gmina Szumowo otrzymała wsparcie na jedną, ale kosztowną inwestycję. Mowa o przebudowie i rozbudowie drogi Srebrna – Kalinowo – Ostrożne. Wartość tego zadania to 3 mln 274 tys. 236 zł 92 gr.

 

Wszystkie złożone przez samorządy wnioski otrzymały dofinansowania w wysokości od 50 do 70%.

 

W załączniku do tego artykułu zamieszczamy pełne listy zadań gminnych i powiatowych w województwie podlaskim zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Reklama

Fundusz Dróg Samorządowych. Jakie inwestycje otrzymały wsparcie? komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-06 20:36:37

  A co się dzieje z droga która jest robiona na Zbrzeznicy ? Czy tylko mi się wydaje czy termin odbioru już minął? Czyżby coś poszło nie tak? Który odważny radny zainteresuje się tematem ?

 • gość 2019-09-07 05:05:18

  A w mroczkach wójt obiecywał w poprzedniej kadencji że droga będzie zrobiona w 2016 a już mamy 2019 i do tej pory droga nie jest zrobiona

 • Gość - niezalogowany 2019-09-07 07:18:15

  Z tego co mi wiadomo to termin drogi w Zbrzeźnicy został wydłużony prawie o dwa miesiące ponieważ umowa o dofinansowanie z Urzędem Marszalkowskim zostala podpisana prawie 2 miesiące później niż to było w zapytaniu ofertowym więc tym samym wykonawca nie rozpoczął prac w terminie jaki był ujęty w zapytaniu ofertowym poniewaz Gmina nie miala umowy i środków na rozpoczęcie zadania. Więc proste i logiczne że termin musiał się przesunąć. Tak mi tłumaczył nasz radny

 • Gość - niezalogowany 2019-09-07 08:36:42

  No to w takim razie wszystko gra

 • Gość - niezalogowany 2019-09-07 10:57:43

  Jacek trzyma reke na pulsie baby ustawil z kola gospodyń to i bitum ustawi

 • Andrzej wsiur - niezalogowany 2019-09-07 18:26:10

  Pany zróbta mi dojazd do Cieciorki bo musze miec

 • gość 2019-09-07 21:57:03

  Termin ukończenia drogi Zambrów - Wygoda to na początku był koniec sierpnia 2019 r., potem zmieniony na koniec listopada 2019 r.
  Potem termin oddania został zmieniony na koniec sierpnia 2020 roku. Ale do tej chwili nie widać, żeby ktoś zaczął jakiekolwiek prace na tym odcinku. I raczej termin nie zostanie utrzymany.
  A co to za radny, komu On wciska ciemnotę, termin się przesunął o dwa miesiące, czy raczej o rok, a może o dwa lata?
  Przyczyna pewnie taka sama jak na Via Baltica.
  Odcinek Węzeł Kolno (Kisielnica) - Stawiski i odcinek Stawiski - Szczuczyn.
  Umowy podpisane na koniec sierpnia 2018 r. ZRID powinien być wydany po 5 miesiącach tj. koniec stycznia 2019 r. i powinny ruszyć prace budowlane.
  Na odcinek Stawiski - Szczuczyn ZRID wydany na koniec sierpnia 2019 r., a wiec 7 m-cy opóźnienia. Na drugi ma być wydany we wrześniu.
  Przyczyny opóźnień mogą być tylko dwie:
  1. Brak pieniędzy w budżecie ( 500+ i inny socjal na kupno wyborców).
  2. " Fachowość " pracowników wojewody (Wojewoda jest z nadania PIS - u, a On zapewne dobrał sobie " odpowiednich " pracowników.


 • Krzysztof - niezalogowany 2019-09-08 08:32:56

  Za PO nawet tej drogi w planach by nie bylo ...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Profesjonalna renowacja felg

Zajmuję się profesjonalną renowacją felg samochodowych i motocyklowych od ponad 10 lat. Kompleksowa usługa zawiera: *piaskowanie lub szkiełkowanie,..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Firma zatrudni majstra,

Przedsiębiorstwo Budowlane Szeliga Sp. z o.o. zatrudni majstra, inżyniera budowy na powstającym budynku mieszkalnym w Zambrowie przy ul. Papieża..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje osoby na stanowisko - pomocnik kucharza sushi. Oferujemy atrakcyjne zarobki, ciekawą pracę w młodym i..


Rozbiórki, wyburzenia wzamian

Rozbiórki, wyburzenia wzamian za materiał betonowy tel. 694 131 501


Mieszkanie 55,60m2, 3-pokoje,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 55,60m2 położone na I piętrze w bloku przy Alei Wojska Polskiego w..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Audi A4 B8

Audi a4 b8 2009r. 2.0 TDI 143km. Wiecej informacji telefonicznie.500.852.652.


Na kat.B, B+E

M. 39 l Szukam pracy jako kierowca


Zaginął pies . Okolica

Zaginął pies . Okolica cmentarza parafii Św. Józefa. Dzieci bardzo tęsknią . Proszę o informację.


Automatyka do Bram Automat do

Automatyka do bram jest swoistym sercem całego systemu (można ją porównać do procesora w komputerze). To właśnie ona steruje całą instalacją i..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Kierowca na dowozy Pizzy

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę do dowozu Pizzy. Praca w młodym zespole. Miła atmosfera. Więcej informacji pod nr telefonu 604 461 261. Lub w..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Kanapa + 2 fotele

Sprzedam komfortową kanapę rozkładaną (z pojemnikiem na pościel) z dwoma wygodnymi fotelami w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry ekogroszku: - wartość opałowa 26 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% - zawartość siarki ok 0,5% - uziarnienie 5-25 mm Pakowane w worki 25kg*40..


Peugeot 208 1.4 HDI * Duża

Opis: Sprzedam Peugeot 208 1.4 HDI z 2015 roku. Auto zarejestrowane z aktualne OC i PT. Świeżo po wymianie oleju, filtrów oraz klocków hamulcowych...


PRACA NA STAŁE

Zatrudnimy na stałe na stanowisku kasjerka/kelnerka w pizzerii Perfetto w Zambrowie. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 537 887 222..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Zaginęły dwa psy

Zaginęły dwa psy w miejscowości Wola Zambrowska, ostatnio widziane 09.11 przy ulicy Myśliwskiej w Woli. Biały półroczny piesek i jego mama.


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Regał

Sprzedam regał składający się z pięciu segmentów w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu mebli - odbiór własny. Proszę o kontakt tylko..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Węgiel kamienny orzech

Parametry: -wartość opałowa ok 23-25MJ/kg -granulacja 40-70 mm - zawartość popiołu ok.10% Pakowany w worki 25 kg*40 sztuk na palecie bezzwrotnej...


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. Mam parę pytań do Ciebie. Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"