:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 8°C
powietrze B. dobre
inwestycje, Fundusz Dróg Samorządowych Jakie inwestycje otrzymały wsparcie - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 06/09/2019 16:32

Jest ostateczna lista dróg zatwierdzonych do remontu i przebudowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W naszym regionie we wrześniu zatwierdzonych zostało 11 wniosków.

 

Jak powiedział w środę na briefingu prasowym wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, premier zatwierdził pełną listę zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 r. przez Podlaski Urząd Wojewódzki. Na liście znalazło się 90 zadań powiatowych i 302 gminnych (w tym 200 na liście podstawowej i 102 na rezerwowej). Podlaskie samorządy otrzymają dotacje w wysokości 332,5 mln zł.

 

Dotacje na inwestycje drogowe w ramach Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały Powiat Zambrowski oraz, gminy Zambrów, Szumowo, Rutki i Kołaki Kościelne.

 

I tak dzięki wsparciu z FDR możliwa będzie przebudowa drogi powiatowej nr 2008B na odcinku 1910 m na terenie wsi Mężenin i Górskie Ponikły-Stok. Koszt zadania to 1 mln 836 tys. zł. Wsparcie otrzymał także inny wniosek Powiatu Zambrowskiego dla zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2015B – ulica Kardynala Stefana Wyszyńskiego w Zambrowie”. Koszt tego projektu to 3 mln 516 tys. zł. Powiat dostał też wsparcie na przebudowę drogi powiatowej nr 1938B w miejscowościach Szeliki Leśnica, Podłatki Duże i Łubnice Krusze. Zadanie to opiewa na kwotę 1 mln 243 tys. zł

 

W gminie Rutki dofinansowanie otrzymały również trzy inwestycje. Pierwsza, opiewająca na kwotę 2 mln 150 tys. 242 zł 25 gr, zakłada przebudowę drogi Nowe Zalesie – Mężenin. Druga, której koszt szacuje się na 1 mln 295 tys. 262 zł 50 gr, dotyczy przebudowy drogi w miejscowości Świątki-Wiercice. Trzecim i zarazem najtańszym zadaniem, wartym 489 tys. 661 zł 57 gr, ujętym do dofinansowania z FDS, jest remont drogi w obrębie miejscowości Grądy-Woniecko.

 

W gminie Zambrów dzięki dofinansowaniu możliwe będzie wykonanie przebudowy drogi Tabędz – Krajewo – Ćwikły. Całkowity koszt tego zadania to 2 mln 979 tys. 200 zł 26 gr. Drugim zadaniem tego samorządu, które zostanie zrealizowane dzięki pozyskanemu dofinansowaniu, jest rozbudowa drogi w miejscowości Śledzie, któej koszt oszacowano na 886 tys. 978 zł 09 gr.

 

Gmina Kołaki Kościelne otrzymała wsparcie również na dwa zadania. Dzięki dotacji z FDS przebudowana zostanie droga w miejscowości Rębiszewo-Zegadły. Koszt tej inwestycji to 977 tys. 944 zł 94 gr. Drugim zadaniem zaplanowanym przez tę gminę jest przebudowa drogi w miejscowości Gosie Duże, której wartość to 426 tys. 902 zł 54 gr.

 

Z kolei gmina Szumowo otrzymała wsparcie na jedną, ale kosztowną inwestycję. Mowa o przebudowie i rozbudowie drogi Srebrna – Kalinowo – Ostrożne. Wartość tego zadania to 3 mln 274 tys. 236 zł 92 gr.

 

Wszystkie złożone przez samorządy wnioski otrzymały dofinansowania w wysokości od 50 do 70%.

 

W załączniku do tego artykułu zamieszczamy pełne listy zadań gminnych i powiatowych w województwie podlaskim zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Reklama

Fundusz Dróg Samorządowych. Jakie inwestycje otrzymały wsparcie? komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-06 20:36:37

  A co się dzieje z droga która jest robiona na Zbrzeznicy ? Czy tylko mi się wydaje czy termin odbioru już minął? Czyżby coś poszło nie tak? Który odważny radny zainteresuje się tematem ?

 • gość 2019-09-07 05:05:18

  A w mroczkach wójt obiecywał w poprzedniej kadencji że droga będzie zrobiona w 2016 a już mamy 2019 i do tej pory droga nie jest zrobiona

 • Gość - niezalogowany 2019-09-07 07:18:15

  Z tego co mi wiadomo to termin drogi w Zbrzeźnicy został wydłużony prawie o dwa miesiące ponieważ umowa o dofinansowanie z Urzędem Marszalkowskim zostala podpisana prawie 2 miesiące później niż to było w zapytaniu ofertowym więc tym samym wykonawca nie rozpoczął prac w terminie jaki był ujęty w zapytaniu ofertowym poniewaz Gmina nie miala umowy i środków na rozpoczęcie zadania. Więc proste i logiczne że termin musiał się przesunąć. Tak mi tłumaczył nasz radny

 • Gość - niezalogowany 2019-09-07 08:36:42

  No to w takim razie wszystko gra

 • Gość - niezalogowany 2019-09-07 10:57:43

  Jacek trzyma reke na pulsie baby ustawil z kola gospodyń to i bitum ustawi

 • Andrzej wsiur - niezalogowany 2019-09-07 18:26:10

  Pany zróbta mi dojazd do Cieciorki bo musze miec

 • gość 2019-09-07 21:57:03

  Termin ukończenia drogi Zambrów - Wygoda to na początku był koniec sierpnia 2019 r., potem zmieniony na koniec listopada 2019 r.
  Potem termin oddania został zmieniony na koniec sierpnia 2020 roku. Ale do tej chwili nie widać, żeby ktoś zaczął jakiekolwiek prace na tym odcinku. I raczej termin nie zostanie utrzymany.
  A co to za radny, komu On wciska ciemnotę, termin się przesunął o dwa miesiące, czy raczej o rok, a może o dwa lata?
  Przyczyna pewnie taka sama jak na Via Baltica.
  Odcinek Węzeł Kolno (Kisielnica) - Stawiski i odcinek Stawiski - Szczuczyn.
  Umowy podpisane na koniec sierpnia 2018 r. ZRID powinien być wydany po 5 miesiącach tj. koniec stycznia 2019 r. i powinny ruszyć prace budowlane.
  Na odcinek Stawiski - Szczuczyn ZRID wydany na koniec sierpnia 2019 r., a wiec 7 m-cy opóźnienia. Na drugi ma być wydany we wrześniu.
  Przyczyny opóźnień mogą być tylko dwie:
  1. Brak pieniędzy w budżecie ( 500+ i inny socjal na kupno wyborców).
  2. " Fachowość " pracowników wojewody (Wojewoda jest z nadania PIS - u, a On zapewne dobrał sobie " odpowiednich " pracowników.


 • Krzysztof - niezalogowany 2019-09-08 08:32:56

  Za PO nawet tej drogi w planach by nie bylo ...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE PLASTIKÓW https://www.facebook.com/autospabaczewski/ https://autospa-baczewski.pl/ Tel. 531-057-551


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


NOWOCZESNE Bramy Przesuwne

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Sprzedam działki budowlane w

1000 M2 - prostokąt, wydane warunki zabudowy dla budowy domu jednorodzinnego z garażem. Woda jest, skrzynka z prądem jest w trakcie doprowadzania,..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Projektant łazienek i wnętrz -

W związku z dynamicznym rozwojem Chemix Sp. z o.o. oddział Zambrów poszukujemy pracownika na stanowisko: Projektant łazienek i wnętrz - doradca..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"