:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  7°C bezchmurnie

Finał akcji „Szlachetna Paczka” już w weekend! Jeszcze 3 rodziny szukają darczyńców!

społeczeństwo, Finał akcji „Szlachetna Paczka” weekend! Jeszcze rodziny szukają darczyńców! - zdjęcie, fotografia

Wolontariusze z Zambrowa po raz ósmy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Jej głównym celem jest pomoc materialna rodzinom ubogim i osobom potrzebującym pomocy. W tym roku paczki w Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem otrzyma ponad 50 rodzin.

Już w najbliższy weekend (9 i 10 grudnia) odbędzie się finał akcji „Szlachetna Paczka”. W Zambrowie wolontariusze rozpoczną pracę w sobotę rano i zakończą dopiero w niedzielę wieczorem. W tym czasie do Zambrowa przyjedzie ciężarówka z darami z magazynu zastępczego w Warszawie, zaś lokalni darczyńcy będą mogli osobiście przekazać paczki wolontariuszom. Następnie wolontariusze dostarczą paczki do zakwalifikowanych rodzin.

W ramach tegorocznej edycji nasz rejon obejmuje dwa powiaty: zambrowski i wysokomazowiecki. Liderem jest Adam Szwajkowski. Przygotowania do tej edycji rozpoczęły się już 16 września, kiedy to odbyło się pierwsze szkolenie wolontariuszy. Następnie wolontariusze odwiedzili ponad 70 rodzin, z czego 52 zostały włączone do projektu.

W szlachetnych paczkach, które w sobotę i niedzielę przekazane zostaną rodzinom potrzebującym pomocy, znajdą się produkty spożywcze, chemiczne i ubrania. W niektórych będzie sprzęt RTV/AGD. Podczas przekazywania paczek wolontariusze będą przyglądać się reakcjom rodzin na otrzymane prezenty i sporządzać ankiety.

W Zambrowie pozostały jeszcze 3 rodziny bez darczyńców. Jeżeli możesz pomóc to przyłącz się do akcji. Chcąc wybrać rodzinę wystarczy odwiedzić stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl i tam poprzez opcję „Wybieram rodzinę” odnaleźć Zambrów, zapoznać się z potrzebami „wolnych” jeszcze rodzin i podjąć decyzję, której rodzinie jesteśmy w stanie pomóc. W przygotowaniu paczek pomagają wolontariusze – opiekunowie wybranej rodziny.

Przypominamy, że w Zambrowie magazyn, dzięki uprzejmości dyrektora Ryszarda Świderskiego, będzie mieścić się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 4 przy ul. Konopnickiej 13. Stamtąd wolontariusze będą rozwozić paczki do konkretnych rodzin.

Polecamy:
:: 2017: Jeszcze 10 rodzin czeka na darczyńców. Stwórz „Szlachetną Paczkę”!
:: 2017: Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki! Niebawem rozpocznie się rejestracja
:: 2017: Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!
:: 2017: Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy!
:: 2016: Szlachetne Paczki trafiły do 27 rodzin z naszego powiatu [foto+video]
:: 2015: 84 rodziny z Zambrowa otrzymały „Szlachetne Paczki” [foto+video]
:: 2014: „Szlachetne Paczki” trafiły do rodzin z Zambrowa [foto+video]
:: 2013: „Szlachetne Paczki” trafiły do rodzin z Zambrowa
:: 2012: 53 rodziny z Zambrowa otrzymały szlachetne paczki
:: 2011: 41 rodzin z Zambrowa otrzymało szlachetne paczki
:: 2010: Szlachetne paczki trafiły do 33 rodzin z Zambrowa

Finał akcji „Szlachetna Paczka” już w weekend! Jeszcze 3 rodziny szukają darczyńców! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org