:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Ferie z książką, czyli co czytać w zimowe dni

kultura_, Ferie książką czyli czytać zimowe - zdjęcie, fotografia
 • Ferie z książką
  Ferie z książką
 • czyli co czytać w zimowe dni
  czyli co czytać w zim...
 • Ferie z książką
  Ferie z książką
 • czyli co czytać w zimowe dni
  czyli co czytać w zim...
 • Ferie z książką
  Ferie z książką

Książka jest dobra na wszystko. To doskonała odskocznia od codzienności, znakomita towarzyszka życia. To wspaniałe lekarstwo na chandrę lub niepogodę. Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie poleca kilka propozycji książkowych na zbliżające się ferie zimowe.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie w 2016 roku pozyskała dotację w wysokości 13 500 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w wysokości 10 681 zł od samorządu Miasta Zambrów. Dzięki otrzymanym środkom powiększono zbiory MBP (Oddziału dla Dzieci, Działu dla Dorosłych, Działu Pedagogicznego i Filii MBP) aż o 1130 pozycji.

Struktura zakupionych zbiorów w ramach otrzymanej dotacji i wkładu własnego przedstawia się następująco:
:: 314 książek z literatury pięknej dla dorosłych;
:: 518 książek z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży;
:: 207 książek z literatury pop-nauk dla dorosłych;
:: 56 książek z literatury pop-nauk dla dzieci;
:: 35 audiobooków

W celu zwiększenia oferty bibliotecznej zakupiono też audiobooki oraz książki z dużą czcionką dla najmłodszych czytelników - wspomagające naukę samodzielnego czytania. Dla dzieci, które nie chcą wychodzić z domu w mroźne dni i zimowe wieczory oraz nie mają zamiaru spędzać leniwie ferii, MBP przygotowało ciekawe propozycje:

Landau Irena-„Lenka i magiczne drzewo”
Seria „Pierwsze czytanki” to specjalnie dobrana historyjka oraz kolorowe atrakcyjne ilustracje dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania. Proste, nieskomplikowane zdania, duże litery z pewnością zachęcą dzieci do samodzielnego przeczytania książeczki. Opowiadania napisali najlepsi polscy autorzy współcześni, a zilustrowali znakomici rysownicy.

Onichimowska Anna-„ Za szafą”
Jarek lubi swój kąt za szafą w pokoju, który dzieli ze starszą siostrą. Można się tu skryć, usłyszeć to i owo, nie będąc wcale zauważonym, a potem opisać. Na przykład tę historię z wężem sąsiadów, co im zwiał z terrarium i teraz szuka go w popłochu cały blok. Albo tę, jak Jarek zorganizował pomoc dla dzieciaków z domu dziecka.

Szczawiński Augustyn - „Spoko! To tylko rodzinka”
Zwariowaną rodzinkę Wesołowskich czeka wiele fajnych niespodzianek i przygód. I to właśnie o nich przeczytacie w tej sympatycznej książeczce. Zaprzyjaźnicie się w niej z trzynastoletnim Szymkiem, poznacie jego tatę, Augustyna i mamę – nauczycielkę oraz twardo stąpającą po ziemi babcię z groźną miną sowy.

Sabine Zett - „Geniusz Kuba. Plan doskonały.”
Kuba jest geniuszem, asem sportu i najfajniejszym chłopakiem w szkole – przynajmniej w swoich marzeniach… W prawdziwym życiu od sławy dzielą go jeszcze całe lata świetlne. Chodzi do szóstej klasy, najchętniej spędza czas ze swym roztrzepanym kumplem Nikiem i zadręcza się największym problemem, z którym boryka się człowiek w jego wieku: jak z dnia na dzień zmienić się z przeciętniaka w superbohatera?

Wakuła Paweł - „Jagiełło pod prysznicem”
”Jagiełło pod prysznicem” to pełna humoru opowieść o polskich władcach, która zaciekawi nawet tych, którzy dotąd uważali, że historia jest nudna jak flaki z olejem. Przekonają się, że prawdziwa historia Polski obfituje w wydarzenia, których nie wymyśliliby scenarzyści Gry o tron, pełna jest zdrad, ucieczek, braterskich kłótni, przemyślnych forteli i krwawych bitew. Dowiedzą się, że nasi królowie i książęta byli ludźmi z krwi i kości, że zdarzali się wśród nich bohaterowie i tchórze, grzesznicy i święci, patrioci i zwyczajni zdrajcy.

Strenkowska-Zaremba Małgorzata - „Willa trzech łotrów”
Kacper i jego znajomi raczej nie wyczekują z utęsknieniem nadchodzącego obozu. Nie dość, że w tym roku organizuje go najnudniejszy z nauczycieli, to jeszcze ten motyw przewodni, halloween… niby fajny, ale przecież Globus w ogóle nie zna się na straszeniu! Wyjazd zapowiada się nudny jak flaki z olejem! Jednak makabryczny kucharz Wrąbek i Willa Trzech Łotrów, skrywająca niejedną tajemnicę, wkrótce udowodnią bohaterom, jak bardzo pozory mogą mylić…

„Prawda czy fałsz ? czyli zbiór podejrzanych ciekawostek”
To zupełnie wyjątkowa książka. Polecamy ją żądnym wiedzy, młodym badaczom świata, którzy uwielbiają tropić naukowe ciekawostki. To nie lada gratka dla wszystkich, którzy są gotowi zmierzyć się z najbardziej zaskakującymi faktami z różnych dziedzin wiedzy.

Błażejewska-Stuhr Katarzyna - „Gotujemy pełną parą”
Książka autorstwa Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr pokaże, że zarówno przygotowanie, jak i samo jedzenie może być świetną zabawą! Oprócz smacznych pomysłów na posiłki znajdziesz w niej ciekawostki dotyczące produktów - Skąd pochodzą? Gdzie rosną? Jak się je zbiera? Przepisom będą towarzyszyli bohaterowie znani z ulubionego filmu dzieci - Krainy Lodu!

„Dzieci w sieci dobrych manier”
Książka „Dzieci w sieci dobrych manier” jest przewodnikiem po internetowym życiu, przeznaczonym dla dzieci w wieku 9-12 lat. W przystępny i zabawny sposób zgłębia tajniki etykiety w sieci, zajmując się kulturą wpisów na portalach społecznościowych, blogach oraz użytkowaniem smartfonów i tabletów. Porusza temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa w Internecie.

Załazińska Aneta,Rusinek Michał-„Co Ty mówisz?magia słów czyli retoryka dla dzieci”
Ty też możesz nauczyć się, jak przekonać innych do swojej racji, jak pokonać stres przed występem, jak zabawić kogoś rozmową, a nie zgadać na śmierć! Taką magię znali już ludzie w starożytności, a dzisiaj – studiują ją menadżerowie, twórcy reklam, politycy. Ta magia – to magia retoryki! A ta książka – to twój do niej klucz!

„Polska przyroda. Poznaj swój kraj”
„Polska przyroda. Poznaj swój kraj” to kompendium wiedzy o faunie i florze Polski. Informacje zawarte w książce przydadzą się nie tylko w szkole, ale także podczas wędrówek, w parku czy w przydomowym ogródku. Rozglądając się uważnie, dostrzeżecie piękno polskiej przyrody.

Zapraszamy mieszkańców Zambrowa do korzystania ze zbiorów bibliotecznych i odwiedzania placówek w godzinach:
:: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 10:00-18:00
:: sobota 7:30-15:30
Istnieje także możliwość bezpłatnego korzystania z Internetu.

Polecamy:
:: Harmonogram ferii zimowych – basen, lodowisko, kino, MOK, Caritas, parafie, MDK-DŚT
:: Wkrótce 5-lecie zambrowskiego DKK
:: Kolejne spotkanie z podróżnikami w Filii MBP
:: Beata Ciecierska i Bożenna Adamkiewicz dzieciom
:: Skorzystaj z piątkowych propozycji filii MBP

Ferie z książką, czyli co czytać w zimowe dni komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org