:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  15°C umiarkowane opady deszczu

Ekspedycja Mleczna Przybywa

Lekarze biją na alarm: w ostatnich latach u dzieci i dorosłych obserwowany jest spadek poziomu wapnia! Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest małe spożycie mleka i produktów mlecznych. Poprawę stanu zdrowia dzieci i całego polskiego społeczeństwa można uzyskać zwiększając spożycie mleka i jego przetworów. W tym celu prowadzona jest akcja "Stawiam na mleko" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, rządu Rzeczpospolitej Polskiej, Agencji Rynku Rolnego i Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich.

"2 szklanki mleka,
2 plastry sera
codziennie"

- to jedno z głównych haseł programu.

W ramach programu "Stawiam na mleko" prowadzona jest akcja "Ekspedycja Mleczna", która w I kwartale 2008 r. odwiedza miasta w północnej części Polski, od Gryfina i Polic na zachodniej granicy, przez Rumię i Gdańsk na wybrzeżu, po Grajewo, Zambrów, Siedlce i Białą Podlaską - najbardziej wysunięte miasta na wschód. W ciągu trzech lat "Mleczna Ekspedycja" odwiedzi miasta w całej Polsce.

Do Zambrowa Ekspedycja Mleczna przybędzie w niedzielę 6 kwietnia. Akcja odbędzie się na parkingu przy ul. Wyszyńskiego w godzinach od 1200 do 1600.

Wczoraj w Zambrowie rozstawiono kilkadziesiąt billboard-ów w różnych częściach miasta, informujących o akcji "Stawiam na mleko" zapraszających mieszkańców do przyjścia na parking przy ul. Wyszyńskiego 6 kwietnia.

W przyszłym tygodniu w szkołach na terenie miasta odbędą się spotkania i prelekcje dotyczące korzyści wynikających ze spożywania mleka i produktów mlecznych. Dzieci otrzymają też darmowe produkty.

Jak podkreślają fachowcy - mleko jest najlepszym nośnikiem wapnia i innych składników odżywczych. Dzięki nim organizm człowieka funkcjonuje prawidłowo. Dostarczanie wapnia jest szczególnie istotne w przypadku dzieci, ponieważ ich układ kostny dopiero się tworzy. Zapotrzebowanie na wapń jako główny budulec kości najwyższe jest właśnie u dzieci.

Ekspedycja Mleczna Przybywa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org