:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Dziś z Zambrowa do Hodyszewa wyruszyła XXVI Piesza Pielgrzymka (foto + video)

religia, Dziś Zambrowa Hodyszewa wyruszyła Piesza Pielgrzymka (foto video) - zdjęcie, fotografia

Kilkuset pątników ruszyło w piątek rano z Zambrowa na Pieszą Pielgrzymkę do Hodyszewa.

Już po raz 26. z Zambrowa wyruszyła Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Bierze w niej udział kilkaset osób. Na pątniczy szlak ruszyli około godziny 9.00 po porannej Mszy Św. odprawionej w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Droga jaką mają do pokonania pielgrzymi (52 km) została rozłożona na dwa dni.

Pierwszy kilometr razem z pielgrzymami przeszli: ks. bp. Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski, dziekan zambrowski ks. prał. Jerzy Samsel oraz jeden z pomysłodawców pielgrzymki - Lech Feszler. Pątnikom przez całą drogę z Zambrowa do Hodyszewa towarzyszą księża, diakoni, siostry zakonne i sztab kilkudziesięciu osób tworzących służbę porządkową pielgrzymki.

Dzisiejszą noc pątnicy spędzą w Brzóskach Brzezińskich oraz Średnicy Jakubowięta. Jutro rano wyruszą w dalszą drogę do Hodyszewa. Do grupy żółtej i niebieskiej idących z Zambrowa, dołączy grupa zielona z Wysokiego Mazowieckiego. Tego dnia przewidziane są postoje w Dąbrówce Kościelnej, miejscowości Kostry Noski oraz w Nowych Piekutach.

Do celu pielgrzymi dotrą w sobotę około godziny 15.15. Około 45 później w Sanktuarium w Hodyszewie odprawiona zostanie Msza Św. przed cudownym obrazem, po której odbędzie się pielgrzymka do Krynicy. Tam o godzinie 17.30 odprawiona zostanie Msza polowa. Na godzinę 18.00 w sobotę zaplanowane są pierwsze powroty do domu.

Poniżej galeria zdjęć zrobiona przez naszych fotoreporterów i amatorski filmik video z wymarszu pielgrzymki z Zambrowa:Polecamy:
:: 2011: Wyruszyli pieszo na Jasną Górę
:: 2011: Wrócili z rajdu rowerowego Zambrów – Wilno (foto)
:: 2011: Wyruszyli rowerami z Zambrowa do Wilna
:: 2010: Dziś pielgrzymi z Zambrowa dotrą do Hodyszewa
:: 2010: Rano z Zambrowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę
:: 2009: XXIV Zambrowska Piesza Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa
:: 2008: Ponad 400 osób wyruszyło w piątek z Zambrowa do Hodyszewa
:: 2007: Pielgrzymi z Zambrowa wędrują do Hodyszewa
:: 2006: Pielgrzymi w drodze do Hodyszewa
:: 2005: XX Zambrowska Piesza Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa
:: 2004: Zambrowska Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa
:: 2003: Zambrowska Pielgrzymka wyruszyła do Hodyszewa

Dziś z Zambrowa do Hodyszewa wyruszyła XXVI Piesza Pielgrzymka (foto + video) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się