:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

Dziś Walentynki! [video]

świąteczne, Dziś Walentynki! [video] - zdjęcie, fotografia

Dziś obchodzimy Święto Zakochanych. Walentynki to najlepszy moment, aby wyznać ukochanej osobie swoje uczucia. Dziś każdy powinien wysłać kartkę z życzeniami, maskotkę lub kwiaty osobie, którą lubi.

Dziś Dzień Świętego Walentego uznawany za Święto Zakochanych. Przez sceptyków nazywany skomercjalizowanym świętem z USA. Nie każdy jednak wie, że tradycja Walentynek praktykowana jest w już od XIV w. i chociaż zwyczaj ten dotarł do Polski zza oceanu, swoje korzenie ma w Europie, a dokładnie w stolicy Włoch – w starożytnym Rzymie. W dniu 14 lutego odbywało się tam Święto Wiosny zwane inaczej Lupercalia. Według wielu podań tego dnia panny i młodzieńcy wpisując na karteczki swoje imiona wrzucali je do dużej urny, a potem losowali towarzysza na cały wieczór.

Wg innej teorii wybór daty 14 lutego na Święto Zakochanych wiąże się z rozpoczynającą się w tym dniu porą godową ptaków na wyspach brytyjskich.

Na patrona zakochanych wyznaczono św. Walentego, jednak nie do końca wiadomo dlaczego akurat jego. W Kościele Katolickim św. Walenty jest patronem osób chorujących na epilepsję i choroby umysłowe. Jedna z teorii o świętym głosi, że jako biskup Tereni udzielał potajemnie ślubów młodym zakochanym osobom w czasach, gdy cesarz wprowadził zakaz zawierania małżeństw.

W Polsce dniem zakochanych do lat 90. była Noc Kupały, popularnie zwana Sobótką, związana z letnim przesileniem, przypadająca na noc z 21 na 22 czerwca. Gdy do Polski w latach 90. trafił zwyczaj świętowania Walentynek, Noc Kupały odeszła w zapomnienie.

Wiele osób zarzuca, że Walentynki to święto komercyjne. Z całą pewnością jest w tym dużo prawdy. Jednak z drugiej strony, gdy spojrzymy na przesłanie tego święta, to dla wielu par (narzeczonych, a tym bardziej małżonków niejednokrotnie popadających w rutynę) święto to jest jedną z nielicznych okazji w roku do wyrażenia swoich uczuć w sposób wyjątkowy i romantyczny.

Warto więc dziś swojej ukochanej lub osobie, którą się lubi, wysłać kartkę walentynkową, podarować maskotkę, kwiaty lub słodki upominek. Ważne, aby życzeń i prezentów walentynkowych nie podpisywać. Osoba obdarowana sama powinna domyślić się od kogo dostała prezent.

A co o miłości sądzą dzieci? Zachęcamy do obejrzenia video.Polecamy:
:: Dziś ostatki
:: Dziś tłusty czwartek. Zaglądamy do cukierni... [foto]
:: Dziś Dzień Dziadka!
:: Wyjątkowe święto wyjątkowej osoby – dziś Dzień Babci!
:: Święto Trzech Króli
:: Zambrowianie powitali Nowy 2018 Rok [foto]
:: Witamy w Nowym 2018 Roku!

Dziś Walentynki! [video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org