:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C pochmurno z przejaśnieniami

Dziś Dzień Ojca!

święta, Dziś Dzień Ojca! - zdjęcie, fotografia

Dzień Ojca jest to czas, w którym wszystkie dzieci mogą podziękować i wyrazić miłość swoim Tatom. Święto to obchodzone jest w Polsce od 1965 r. Nie jest jednak tak znane jak Dzień Matki. Pamiętajmy jednak o nim, bo ojcowie tak samo jak matki, zasługują na szacunek i pamięć.


Święto na cześć ojca zapoczątkowała Sonora Louise Smart Dodd w USA. Kobieta, która chciała oddać hołd swojemu ojcu za trud, jaki włożył w wychowanie jej i jej rodzeństwa. Zwróciła się ze swoim pomysłem do władz. Jej prośba została rozpatrzona pozytywnie i po raz pierwszy Dzień Ojca obchodzono w Spokane w stanie Waszyngton 19 czerwca 1910 roku.

W wielu krajach święto to przypada na różne dni. Na przykład we Włoszech obchodzone jest 19 marca (dzień św. Józefa), na Litwie - w pierwszą niedzielę czerwca, w Austrii - w drugą niedzielę czerwca, a w Niemczech - w dniu wniebowstąpienia Jezusa, który przypada tam na 39. dzień po Wielkanocnej niedzieli.

Niech nikt z naszych czytelników nie zapomni w tym dniu o swoim Tacie.

Wszystkim Tatusiom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, aby spełniły się ich wszystkie marzenia i aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia!
 

Dziś Dzień Ojca! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org