:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C całkowite zachmurzenie

Dziś Dzień Dziadka!

świąteczne, Dziś Dzień Dziadka! - zdjęcie, fotografia

Wczoraj mieliśmy Dzień Babci, a dziś obchodzimy Dzień Dziadka. Nie zapomnijmy o życzeniach dla nich.

Choć zazwyczaj pozostają w cieniu babć, tego dnia wyjątkowo i bezapelacyjnie są na pierwszym miejscu. 22 stycznia w Polsce świętują Dziadkowie. W tym dniu wszystkie wnuczęta nie powinny zapomnieć o złożeniu im życzeń.

Dzień Dziadka w kalendarzu pojawił się kilka lat później niż Dzień Babci, około 30 lat temu. W tym dniu wnuczęta powinny złożyć życzenia dziadkom i podziękować za wszystko co dla nich zrobili, za ich opiekę i troskę. Najmłodsi z pewnością przygotują też laurki.

W wielu krajach niestety nie obchodzi się Dnia Dziadka. Jest za to wyznaczony jeden dzień, w którym swoje święto obchodzą obydwoje dziadkowie. I tak np. w Brazylii dziadkowie świętują w lipcu, w Meksyku - w czerwcu, we Francji – w pierwszą niedzielę marca, w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Kanadzie - w pierwszą niedzielę października, a we Włoszech - 2 października - w dniu, kiedy obchodzone jest kościelne święto aniołów stróżów.

Z okazji Dnia Dziadka wszystkim dziadkom życzymy dużo zdrowia, miłości i zadowolenia z wnucząt oraz jak najwięcej uśmiechu na co dzień.

Polecamy:
:: Dzień Babci i Dziadka w MP6 [foto]
:: „Kochamy Was”
:: Niebawem Dzień Babci i Dzień Dziadka. Mamy pomysły na prezent!
:: Dziś święto Trzech Króli
:: Witamy w Nowym 2017 Roku!

Dziś Dzień Dziadka! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się