:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Dzień Ziemi w MP4 [foto+video]

Święto Ziemi jest bardzo ważnym dniem dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Zambrowie. Przedszkolaki dowiadują się, w jaki sposób mogą zadbać o czystość środowiska i najbliższego otoczenia.

Od ponad 15 lat Miejskie Przedszkole Nr 4 „Biedronki” realizuje program ekologiczny ph. „Dbajmy o swoją planetę” i co roku włącza się do promowania czystego świata. Dlatego zawsze uroczyście obchodzi też Dzień Ziemi.

 

Tak było również w tym roku. Każda grupa przygotowała coś innego, odpowiadającego wiekowi dzieci. Było przedstawienie, był quiz i nauka segregowania śmieci. Stałym punktem Święta Ziemi w „Biedronkach” jest corocznie przemarsz barwnym korowodem osiedlowymi ulicami. Przedszkolaki szły śpiewając głośno piosenki i wykrzykując hasła proekologiczne. W rękach trzymały kwiatki oraz transparenty z napisami: „Razem posprzątamy świat!!!”, „Kochamy Ziemię”, „Dbaj o przyrodę” czy „Zdrowa Ziemia – zdrowy człowiek”.

 

- „Myślę, że w przyszłym roku marsz też się powtórzy. Właśnie taki połączony z przedstawieniami w grupach i może jakimś konkursem międzyprzedszkolnym albo międzygrupowym.” – powiedziała nam Bogumiła Szymańska, nauczycielka MP4.

 

Takie działania mają zakorzenić w dzieciach dbałość o środowisko naturalne, o czystość naszej przyrody. Przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się odpowiednich zachowań. Dowiadują się, że nie można rzucać śmieci byle gdzie, łamać gałązek drzew, wyrywać niepotrzebnie kwiatów, marnować wody. A wiedzą o zdrowym środowisku i o zdrowym życiu zawsze dzielą się z rodzicami.

Dzień Ziemi w MP4 [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się