:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C słabe opady deszczu

Dzień wolontariusza w ZSO [foto]

Wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie obchodzili wczoraj swoje święto.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony był 5 grudnia. Z tej okazji w Zespole Szkół Ogólnokształcących wszyscy wolontariusze założyli czerwone koszulki. Zwalniało ich to zarówno z odpowiedzi ustnych, jak i niezapowiedzianych kartkówek. Jednak to nie na tym uczniom zależy najbardziej.

Głównym celem obchodów Dnia Wolontariusza jest rozpowszechnianie idei pomocy innym. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku szkolny wolontariat nie próżnuje. W pierwszym semestrze zorganizowano zbiórkę karmy dla psów i kotów z okazji 4 października, czyli Międzynarodowego Dnia Zwierząt. Zebrano dokładnie 160 kg karmy suchej oraz 17 saszetek i 30 puszek karmy mokrej. Karma dla kotów przekazana została na dokarmianie bezpańskich kotów na terenie ogródków działkowych „Jutrzenka” w Zambrowie. Karma dla psów trafiła do schroniska „Arka” w Łomży.

To nie jedyna akcja, w której brali udział uczniowie ZSO. Pod koniec października odbyło się porządkowanie zaniedbanych grobów na cmentarzu. Sprzątniętych zostało około 15 grobów. Wolontariusze postanowili również nagłośnić obchody Dnia Życzliwości. W całej szkole rozwieszono plakaty promujące ten dzień, co wywołało uśmiech na wielu twarzach. Jednak największą akcją wolontariatu był andrzejkowy kiermasz ciast na rzecz chorej Eryki Kaczyńskiej, który odbył się 30 listopada. Cała szkoła włączyła się do pomocy, a ciasta upiekły nawet osoby spoza wolontariatu!

Na tym nie koniec działań charytatywnych ZSO. Aktualnie trwające akcje to Góra Grosza, bożonarodzeniowa paczka dla bohatera oraz świąteczna paczka.

Polecamy:
:: Spotkanie autorskie z Beatą Ciecierską w „Trójce”
:: XII Jesienny Zlot Harcerski w Rosochatem Kościelnem [foto]
:: LUBIĘ CZYTAĆ - WYBIERAM BIBLIOTEKĘ!
:: Przyszli policjanci i strażacy z „Siwej” złożyli ślubowanie [foto]
:: Znajdź się wśród życzliwych [foto]
:: Warsztaty profilaktyczne dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
:: Wolontariusze z ZSA dziękują za udział w kampanii społecznej
:: Dziś Międzynarodowy Dzień Życzliwości
:: Najlepsi z najlepszych odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów
:: Agnieszka Frączek była gościem Biblioteki Gminnej w Szumowie

Dzień wolontariusza w ZSO [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org