:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Dzień otwarty w PSM [foto]

Państwowa Szkoła Muzyczna w Zambrowie gościła dziś w swoich murach przyszłych muzyków. Dzień otwarty był sposobnością do wysłuchania koncertu w wykonaniu uczniów szkoły i zapoznania z nauczycielami.

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie otworzyła swoje podwoje. Dzisiaj, 17 maja do szkoły mogli przyjść rodzice z dziećmi, które od przyszłego roku szkolnego chciałyby rozpocząć naukę gry na instrumencie.

Dzień otwarty w PSM był dobrą okazją do zwiedzenia szkoły, poznania form prowadzenia nauki, a przede wszystkim przyszłych nauczycieli. Najważniejszą zarówno dla kandydatów, jak i ich rodziców częścią spotkania była rozmowa z dyrektorem szkoły Krzysztofem Witowskim, który wyjaśnił, jak wyglądają badania predyspozycji muzycznej kandydatów oraz przebieg nauki w szkole. Przyszli uczniowie i ich rodzice mogli wziąć również udział w lekcjach otwartych. Zajęcia miały na celu przekazanie informacji dotyczących badania przydatności oraz pomoc w doborze instrumentu. Ponadto goście wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej, którzy zaprezentowali swoje umiejętności gry na gitarze, skrzypcach, fortepianie, akordeonie oraz ksylofonie.

Przypomnijmy, że nauka w Państwowej Szkole Muzycznej prowadzona jest w dwóch cyklach: 4- i 6-letnim. Kandydaci przyjmowani są od 6 do 8 roku życia do cyklu 6-letniego i od 8 do 16 roku życia do cyklu 4-letniego. Od nowego roku szkolnego uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty w jednej z 8 klas instrumentalnych: akordeon, fortepian, flet, gitara, klarnet, perkusja, skrzypce i trąbka.

Dzieci, które pragną rozpocząć naukę w Państwowej Szkole Muzycznej mogą składać podania o przyjęcie do szkoły w sekretariacie placówki do 19 maja. Formularze można odebrać w sekretariacie. Przy składaniu dokumentów niezbędne jest zaświadczenie lekarskie wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej o braku przeciwwskazań do gry na wybranym instrumencie. Badania przydatności kandydatów odbędą się w dniach 22 i 23 maja w godz. 15.00 – 19.00.

Polecamy:
:: Mistrzowie Ortografii wyłonieni [foto]
:: Pierwszy Zambrowski Piknik Muzyczny za nami [foto]
:: Miesiąc bibliotek w zambrowskich placówkach [foto]
:: Rywalizują o tytuł Mistrza Ortografii [foto]
:: Trwa VII Kiermasz Taniej Książki [foto]
:: Młodzi artyści z Białegostoku na zambrowskiej scenie [foto]
:: Zambrowski Piknik Muzyczny już niebawem
:: Wiwat maj! Trzeci maj! [foto]
:: Maluchem przez Australię. Spotkanie z Marcinem Obałkiem [foto]
:: O „Czwórce z podwórka” w MBP [foto]
:: Uczniowie „Trójki” spotkali się z autorem „Zwierzątkowego abecadła” [foto]
:: „Saksofonowe impresje” - rozdajemy wejściówki
:: Wspominali stary Zambrów w „Labiryncie” [foto]
:: Koncert muzyki kameralnej w PSM
:: Co? Gdzie? Kiedy? - imprezy kulturalne i sportowe na najbliższe dni
:: Powieść zambrowianki najlepszą książką na wiosnę
:: Przedświąteczny nastrój zagościł w Oddziale dla Dzieci MBP


Dzień otwarty w PSM [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się