:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Dzień Myśli Braterskiej w Zambrowie

edukacja, Dzień Myśli Braterskiej Zambrowie - zdjęcie, fotografia

Harcerze i skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Ma on przypominać o podstawowym założeniu ruchu skautowego, jakim jest braterstwo wszystkich skautów świata. Święto symbolizuje też więzy łączące ludzi różnych klas społecznych, pokoleń, narodowości i wyznań. Tego dnia harcerze przesyłają sobie kartki z pozdrowieniami, organizują gry terenowe i spotykają się przy ognisku. Jak co roku święto to obchodzili także zuchy i harcerze z Zambrowa.

Każdego roku 22 lutego, w rocznicę urodzin generała Roberta Baden–Powella - założyciela skautingu - skauci na całym świecie, zuchy, harcerze i instruktorzy ZHP obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia wszyscy harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

Wieczornica z okazji Dnia Myśli Braterskiej w Zambrowie odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 4 w miniony piątek, 24 lutego o godz. 17:00. Udział w niej wzięli m. in. phm. Lidia Grad, dh. Wiktoria Grad, dh. Natalia Glińska, dh. Anna Karwowska oraz drużyna harcerska i gromada zuchowa z Zambrowa: 33. ZDH im, mjr. Stanisława Knapika na czele z drużynową pwd. Katarzyną Powichrowską oraz 4. ZGZ „Leśne Skrzaty” z drużynową phm. Elżbietą Glińską. Na uroczystości nie zabrakło również rodziców.

W czasie spotkania goście rozpalili symboliczne ognisko. Wieczornica rozpoczęła się od gawędy, którą opowiedziała drużynowa „Leśnych Skrzatów”. Następnie goście i gospodarze zaprezentowali przygotowane na spotkanie pląsy i piosenki. Uroczysta wieczornica była wyjątkową chwilą dla zuchów z 4. ZGZ „Leśne Skrzaty”: Oliwii Chryczyk, Antoniny Grzenieckiej, Igi Zaremby, Olgi Modzelewskiej, Patrycji Włodkowskiej, Marii Grabowskiej, Patryka Chankowskiego, Bartłomieja Jonasza, Gabriela Lutostańskiego, Kamila Zakrzewskiego, Kamila Kossakowskiego i Artura Dołęgowskiego, którzy złożyli, na ogień proporzec gromady oraz flagę Polski, Obietnicę Zuchową, po czym otrzymali znaczki zucha.

Wieczornica zakończyła się tradycyjnym zgaszeniem ognia podczas „Pożegnalnej pieśni” i zawiązaniem kręgu, w którym uczestniczyli również rodzice najmłodszych zuchów. Po odśpiewaniu „Bratniego słowa” i puszczeniu iskry przyjaźni krąg został rozwiązany.

Polecamy:
:: DMB w Zambrowie [foto]
:: Harcerze ze Srebrnej pomagają dzieciom z Afryki
:: „Harcerzem być to wcale nie wada...”
:: „Leśne Skrzaty” w Rosochatem
:: W Zambrowie odbył się VII Harcerski Zlot Przyjaźni
:: Zuchy i harcerze z Zambrowa na zlocie w Rosochatem
:: 44. urodziny ZDH Oaza Spokoju
:: Leśne Skrzaty i Oaza Spokoju na Mazurach
:: Harcerze z Zambrowa na polach Grunwaldu
:: Pięć druhen z Zambrowa wyruszyło na Rajd Grunwaldzki
:: Zuchy i harcerze z Zambrowa z wizytą w Sejmie i Senacie


Dzień Myśli Braterskiej w Zambrowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się