:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Dzień Edukacji Narodowej w „Siwej” [foto]

edukacja, Dzień Edukacji Narodowej „Siwej” [foto] - zdjęcie, fotografia

Społeczność Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Za oficjalną datę tego święta uznaje się 14 października.

14 października obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w szkołach organizowane były uroczyste gale. Uczniowie składali nauczycielom życzenia, wręczali kwiaty. Wszystko w ramach wdzięczności za trud włożony w wychowywanie i wykształcenie młodego pokolenia.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się dziś także w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie. W akademii udział wzięli uczniowie, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.

Obchody święta rozpoczął dyrektor szkoły Jan Zakrzewski, który w swoim wystąpieniu przypomniał o ważnej roli, jaką nauczyciele odgrywają w rozwoju młodego człowieka. Wszystkim złożył serdeczne życzenia.

- „Praca nauczyciela często traktowana jest jako posłannictwo i jeśli sięgniemy do historii, Polska zawsze mogła liczyć na swoich nauczycieli, którzy z honorem i godnością wypełniali i nadal wypełniają powierzone im zadania. To dzięki państwa wiedzy, umiejętnościom i poświęceniu, nasza młodzież jest dobrze przygotowana do wyzwań, które ich czekają w dorosłym życiu. Państwo wiedzą najlepiej, że wykonując trudne zadania edukacyjne, nie można zapomnieć o konieczności stałego doskonalenia.” - mówił dyrektor ZSA Jan Zakrzewski.

Wiele ciepłych słów zostało skierowanych do pracowników szkoły również od zaproszonych gości. W swoim wystąpieniu, oprócz złożenia życzeń, Starosta Zambrowski Robert Rosiak nawiązał m.in. do zbliżającej się reformy szkolnictwa, która nie ominie także „Siwej”.

- „Zapowiadane są wielkie reformy, które będą skutkować na wasz Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości. Są to wielkie wyzwania i wielkie problemy, które będą rozwiązywane, począwszy od szczebla ministerialnego, przez sejm, ale będziemy dochodzić coraz niżej do szczebla samorządu i szczebla poszczególnych szkół. Życzę państwu tego, żeby ta reforma, która tutaj jest planowana, była według was i waszych ocen trafną reformą. Żeby ten skutek, który ma ona przynieść, był skutkiem dobrym i zamierzonym.” - mówił starosta Robert Rosiak.

Podniosłym momentem było wręczenie nagród dyrektora szkoły, wyróżniającym się nauczycielom. W tym roku w ZSA takie nagrody otrzymało siedem osób:
:: Barbara Rybicka
:: Elżbieta Modzelewska
:: Ewa Faszcza
:: Joanna Rusiecka
:: Stanisław Kowalewski
:: Mariusz Dąbrowski
:: Wiesław Maleszewski

Ponadto starosta Robert Rosiak postanowił wyróżnić w tym roku jeszcze jednego pracownika z tej szkoły. Za wysokie osiągnięcia w kształceniu młodzieży oraz pozytywne efekty w pracy wychowawczej nagrodę starosty otrzymała Marta Dybowska.

Na zakończenie uczniowie przedstawili część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem Rafała Antosa.Dzień Edukacji Narodowej zwany do 1982 roku Dniem Nauczyciela, obchodzimy jest na pamiątkę powołania 14 października 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej - w praktyce pierwszego w Europie Ministerstwa Oświecenia Publicznego. Dzięki powołanej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji stawiającej sobie za cel "stworzyć naród przez wychowanie publiczne", szkolnictwo polskie XVIII wieku osiągnęło jeden z najwyższych poziomów nauczania w Europie. Działalność samej Komisji zaczęto kojarzyć z najlepszymi tradycjami intelektualnymi naszego narodu, dlatego akurat tego dnia nagradza się zasłużonych nauczycieli i pedagogów.

Polecamy:
:: MOK wyłoni mistrza ortografii szkół ponadpodstawowych
:: Delegacja „Czwórki” z wizytą w Grecji
:: Spotkanie integracyjne w „Trójce”
:: Miejskie obchody DEN [foto]
:: Pierwsze spotkanie „Przyjaciół Biblioteki”
:: Narodowy Dzień Sportu w „Czwórce”
:: Bałwanek Olaf czytał dzieciom w MP 6
:: 70-lecie zambrowskiego liceum [foto+video]
:: Uczniowie SWEiRP na stażach w Niemczech

Dzień Edukacji Narodowej w „Siwej” [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się