:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Dzień Edukacji Narodowej w SOSW [foto]

Msza święta, przemówienia, wręczanie nagród oraz część artystyczna. Tak wyglądały uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Długoborzu.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w całej Polsce 14 października. Tego dnia uroczysty apel został zorganizowany również w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Długoborzu. Udział w nim oprócz całej społeczności szkolnej wzięli zaproszeni goście, m.in.: proboszcz parafii pw. Świętego Józefa Rzemieślnika w Zambrowie ks. prał. Marian Olszewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sławomir Baran, Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie st. bryg. Sławomir Skrzypkowski, sierż. szt. Agnieszka Predko z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, nauczyciele emeryci, a także rodzice podopiecznych SOSW.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej koncelebrowanej przez wikariusza parafii pw. Świętego Józefa Rzemieślnika ks. Adama Tomaszewskiego. Następnie głos zabrała dyrektor Katarzyna Jakimiuk-Baran życząc wszystkim pracownikom placówki zdrowia, radości, satysfakcji z każdego przeżytego dnia oraz jeszcze większych sukcesów. W imieniu całego kierownictwa Ośrodka podziękowała za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość, za życzliwość i serdeczność, twórcze myślenie i kreatywne działanie, fantastyczne pomysły i ciekawe inicjatywy oraz cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także do problemów, z jakimi boryka się polska oświata.

- „Dzisiejszy dzień, to jeden z ważniejszych dni zapisanych w kartach historii edukacji - święto wszystkich pracowników oświaty czyli Dzień Edukacji Narodowej” - podkreśliła w przemówieniu Katarzyna Jakimiuk-Baran.

Podczas uroczystości głos zabrał również Wicestarosta Stanisław Rykaczewski składając najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Ponadto wręczył Nagrody Starosty pracownikom ośrodka: Jolancie Dłużniewskiej, Jadwidze Grzyb oraz Grażynie Annie Żebrowskiej. Ponadto z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody swoim pracownikom przyznała również dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Własnoręczne upominki przygotowane przez uczniów i pracowników SOSW otrzymały osoby, które wspierają ośrodek finansowo i duchowo.

- „Są ludzie, którzy nie szczędzą swojego czasu, pieniędzy, zawsze są zaangażowani w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Ludzie, którzy obdarzeni zostali dużo większymi sercami i wrażliwością. Dziękujemy za wsparcie i pomoc jaką ofiarowaliście nam w ciągu minionego roku.” – powiedziała dyrektor SOSW.

Uroczysty apel zakończył się akademią artystyczną w wykonaniu uczniów ośrodka.

Polecamy:
:: Miesiąc profilaktyki w MG1 [foto]
:: Dzień Edukacji Narodowej w „Siwej” [foto]
:: MOK wyłoni mistrza ortografii szkół ponadpodstawowych
:: Delegacja „Czwórki” z wizytą w Grecji
:: Spotkanie integracyjne w „Trójce”
:: Miejskie obchody DEN [foto]
:: Pierwsze spotkanie „Przyjaciół Biblioteki”
:: Narodowy Dzień Sportu w „Czwórce”
:: Bałwanek Olaf czytał dzieciom w MP 6
:: 70-lecie zambrowskiego liceum [foto+video]
:: Uczniowie SWEiRP na stażach w Niemczech

Dzień Edukacji Narodowej w SOSW [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org