:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  6°C bezchmurnie

Dzień drzewa w „Trójce”

edukacja, Dzień drzewa „Trójce” - zdjęcie, fotografia

W dzisiejszych czasach coraz więcej terenów zielonych zastępujemy betonowymi konstrukcjami, parkingami czy placami. Zapominamy, że traci na tym nie tyle krajobraz, co człowiek. A przecież to drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przeciwko pyłom, śmieciom i hałasowi.

 

10 października w Polsce obchodzony jest „Dzień drzewa". Tego dnia prowadzona jest akcja sadzenia drzew. Towarzyszy jej również program edukacji ekologicznej. 

 

Uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią Reginą Marciniak włączyli się do tej pięknej akcji. Tego dnia wszyscy byli ubrani na zielono, a głowy uczniów zdobiły wykonane przez nich listkowe wianuszki. Dzieci rozmawiały na temat roli drzew w życiu ludzi i zwierząt. Wysłuchały prośby tych największych roślin na Ziemi. Obiecały, że będą  ich przyjaciółmi i nigdy nie pozwolą ich skrzywdzić. Wykonały piękne drzewo z odbitek dłoni.

 

- „Zwieńczeniem akcji było posadzenie na szkolnym trawniku ozdobnego drzewka – złotokapu. Uczniowie nadali mu imię „Złotko" od złoto – żółtych kwiatów. Myślimy, że posadzone przez pierwszaków drzewko będzie piękną ozdobą naszego szkolnego trawnika.” – podsumowuje wychowawczyni Ia Regina Marciniak.

 

To święto wymyślone zostało przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, a prywatnie miłośnika przyrody. Święto to jest obchodzone jest w Polsce od 2002 roku.

Dzień drzewa w „Trójce” komentarze opinie

  • gość 2018-10-11 13:16:33

    super! mogliby posadzić więcej drzew w parku przy szkole, w przyszłości będzie tam pięknie ale przydałoby się więcej zieleni :)

  • Paula - niezalogowany 2018-10-11 16:51:22

    Przecudowna akcja!

Dodajesz jako: Zaloguj się