:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C bezchmurnie

Dzień Babci i Dziadka świętowano w Pęchratce Polskiej

świąteczne, Dzień Babci Dziadka świętowano Pęchratce Polskiej - zdjęcie, fotografia

Dzień Babci i Dzień Dziadka mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem w naszych kalendarzach już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, a wnukowie mogą okazać swój szacunek.

Babcie i Dziadkowie są w naszym życiu szczególnymi osobami. Będąc dziećmi nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale gdy dorastamy, staje się to dla nas coraz bardziej oczywiste. Wspomnienia szczęśliwych i beztroskich chwil spędzonych z dziadkami powodują, że dzieciństwo postrzegamy jako wyjątkowy czas. Tak wiele zawdzięczamy naszym babciom i dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób.

W Szkole Podstawowej w Pęchratce Polskiej uroczystość z okazji tego święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka oraz Dzień Seniora odbył się w czwartek, 18 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Zaproszeni goście nie zawiedli i bardzo licznie zjawili się, aby wziąć udział we wspólnym świętowaniu.

W pięknie udekorowanej remizie OSP Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Przedszkolaki zaprezentowały się w tańcu i recytacji wierszy, uczniowie klas I-VI przedstawili program FAMILIADA o tematyce ,,Babci wspomnienia – wnucząt marzenia”. Nie zabrakło nawet tańców - był walc i twist. Następnie wnuki obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Były to piękne laurki z życzeniami oraz kolorowe kwiatki z podstawką. Dopełnieniem pierwszej części był występ artystów Zespołu Folklorystycznego Stowarzyszenia „Szansa” z Zambrowa.

Po koncercie wszyscy zostali zaproszeni na pyszny posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Na koniec babcie i dziadkowie ruszyli do wspólnej zabawy tanecznej przy muzyce z ich młodości.

Ten czas przyniósł wszystkim wiele wzruszeń i radości.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do osób, które poświęciły swój cenny czas w przygotowaniach tak pięknej lokalnej uroczystości.

Polecamy:
:: Dziś Dzień Dziadka!
:: Wyjątkowe święto wyjątkowej osoby – dziś Dzień Babci!
:: „Noworoczne czytanie na dywanie”
:: Zabawa choinkowa w MP4 [foto+video]
:: Przedszkolaki poznały jeden dzień z życia gimnazjalisty [foto]
:: Świąteczne kolędowanie w MP4 [foto]
:: Świąteczne wypieki przedszkolaków ze Srebrnej [foto]
:: Jasełka, kolędy i świąteczny nastrój w MP6 [foto]

Dzień Babci i Dziadka świętowano w Pęchratce Polskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org