:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych ma już 5 lat [foto]

książki publikacje, Dyskusyjny Książki dorosłych [foto] - zdjęcie, fotografia

Miłośnicy literatury z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych spotykają się co miesiąc. Tym razem świętowali piątą rocznicę działalności. Był to czas podsumowań, wspomnień i snucia planów na przyszłość. Nie mogło obyć się oczywiście bez tortu, a niespodzianką był dla wszystkich klubowiczów darmowy seans w kinie.

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie działa od marca 2012 roku. Koneserzy dobrej książki spotykają się co miesiąc i wymieniają się wrażeniami z przeczytanych lektur.

Dziś, 27 marca w Filii MBP przy alei Wojska Polskiego 25 odbyło się kolejne spotkanie członków DKK. Było wyjątkowe, ponieważ świętowano piąty rok działalności. Nie mogło więc zabraknąć podsumowania.

W ciągu ostatnich pięciu lat członkowie DKK dla dorosłych spotkali się aż 53 razy. Podczas tych zebrań przewinęło się 45 autorów. W ramach działalności klubu zorganizowano także 11 spotkań autorskich. Z roku na rok spotkania członków DKK dla dorosłych cieszyły się coraz większym zainteresowaniem.

- „W ciągu pięciu lat nasz Dyskusyjny Klub Książki na pewno zmieniał się od momentu pierwszego spotkania do tych ostatnich spotkań. Te zmiany dotyczą różnych aspektów. Liczebnie nasz klub jest coraz większy. Na początku przychodziło kilka osób. Były takie spotkania, gdzie rozmawialiśmy w trójkę, czasami w czwórkę, w porywach siedem osób, a teraz zdarza się, że przychodzi 17-18 osób i dosłownie brakuje miejsca, ale też trudno się rozmawia, ponieważ każdy chciałby coś powiedzieć i czasami przekrzykujemy się nawzajem. Jest taki twórczy literacki chaos.” - powiedziała nam koordynatorka DKK dla dorosłych w Zambrowie Jolanta Chrostowska-Sufa.

Inne zmiany dotyczyły też inicjatyw, które pojawiały się w ciągu ostatnich 5 lat. DKK nie ograniczał się bowiem wyłącznie do spotkań dotyczących książek. Po drodze pojawiły się takie pomysły jak klub filmowy. Był on inspirowany jedną z książek, o których rozmawiano - Klub filmowy Davida Gilmoura. Według klucza zamieszczonego w tej pozycji członkowie klubu oglądali filmy i dyskutowali o nich. Pojawiła się też inicjatywa wieczorów etnicznych. Były one z kolei inspirowane książkami, które dotyczyły egzotycznych miejsc, m.in. wieczór hinduski zainspirowany książką Pauliny Wilk Lalki w ogniu czy też wieczór turecki zainspirowany książką Elif Safak Bękart ze Stambułu.

To jednak nie wszystko. W ciągu połowy dekady działalności członkowie DKK pisali też recenzje książek. Kilka z nich zostało wyróżnionych przez Instytut Książki jako recenzje miesiąca. W styczniu 2013 roku natomiast Instytut Książki przyznał tytuł Recenzji Roku 2012 opinii napisanej przez jedną z moderatorek zambrowskiego DKK. Mowa o recenzji pt. „Strategia Antonioniego”, poświęconej powieści Sofi Oksanen „Oczyszczenie”, którą opracowała koordynatorka DKK w Zambrowie Jolanta Chrostowska-Sufa. Dwa lata później takie samo osiągnięcie uzyskała członkini DKK dla dorosłych Zyta Brysacz, za opracowanie recenzji książki Marka Bieńczyka Jabłko Olgi, stopy Dawida.

Warto dodać, że DKK na zakończenie każdego sezonu organizował spotkania w plenerze. Członkowie klubu szczególnie upodobali sobie dworek w miejscowości Łosie-Dołęgi.

- „Jestem bardzo zadowolona, podbudowana i zmotywowana do poszukiwania nowych pomysłów na pobudzenie zainteresowania książką w naszym mieście. Ujęło mnie też to, że na spotkania przychodzą ciekawi ludzie, którzy mają mnóstwo fajnych pomysłów i pozytywnej energii.” - mówi Jolanta Chrostowska-Sufa.

Z okazji piątej rocznicy działalności Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie zafundował dziś mieszkańcom niezapomnianą wędrówkę szlakiem książkowych konfrontacji. Na gości czekał wieczór wspomnień, a w nim m.in.: urodzinowy tort, oglądanie kroniki książkowych seansów, a także spotkanie z sympatykami klubu. Na zakończenie wszyscy członkowie klubu udali się do zambrowskiego kina na seans filmu „Pokot”.

W imieniu członków Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy wszystkich miłośników dobrej literatury na kolejne spotkania DKK.

Polecamy:
:: Wiosenne medytacje w Centrum Kultury [foto]
:: Przedszkolaki śpiewały na scenie [foto]
:: Pasowanie na czytelnika w Bibliotece Publicznej
:: Potyczki Teatralne na deskach Centrum Kultury [foto]
:: Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - finał szczebla powiatowego [foto]
:: Zobacz video z sobotnich koncertów WDK i FaPki
:: III Otwarte Mistrzostwa w Tańcu Towarzyskim [foto+video]
:: FaPki i WDK zagrały dziś w Centrum Kultury [foto]
:: „Koncert dla Ewy” w CK [foto]


Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych ma już 5 lat [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się