:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  15°C umiarkowane opady deszczu

Dyktando zambrowskie 2003

edukacja, Dyktando zambrowskie - zdjęcie, fotografia

W minioną niedzielę na ekranach telewizorów mogliśmy oglądać i spróbować swoich sił w ogólnopolskim Dyktandzie 2003. Natomiast nie każdy wie, że dzień wcześniej (w sobotę, 15 listopada) w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie zorganizowane było podobne dyktando. W Konkursie Ortograficznym dla szkół ponadgimnazjalnych zmierzyć się mogli najlepsi uczniowie z całego Powiatu Zambrowskiego.

W sumie w zambrowskim dyktandzie udział wzięło 13 uczestników.
Wszyscy musieli zmierzyć się z wieloma bardzo trudnymi wyrazami, dyktando rozpoczynało się od słów "chybione hipotezy...", sądzę, że nie każdy z nas potrafiłby prawidłowo napisać takie zwroty jak: "niezamożna i niezamężna Francuzka", "pół-Algierka", "burżujka", "zaręczywszy się w andrzejki z pół Polakiem...", "krótkowzroczny delhijczyk..." itp.
Komisja w składzie: p. Marta Konopka, p. Bożena Poleszak, p. Dorota Korkosz i p. Agnieszka Grajewska, po sprawdzeniu wszystkich prac, postanowiła przyznać tytuł "Mistrza Ortografii" Karolinie Zalewskiej (Liceum Ekonomiczne, Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości) oraz tytuł "V-ce Mistrza ortografii" - Marcinowi Przeździeckiemu (Zespół Szkół Ogólnokształcących, kl. IVB - LO).
Pomysłodawcami zambrowskiego Dyktanda były panie: Marta Konopka (dyr. MOK) oraz Bożena Poleszak (nauczyciel j. polskiego w ZS Agroprzedsiębiorczości). Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości, składają serdeczne podziękowania sponsorowi dyktanda - PZU Inspektorat w Zambrowie.

Dyktando zambrowskie 2003 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org