:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Duże różnice zużycia wody między wodomierzem głównym a sumą wodomierzy mieszkaniowych? Interpelacja

interpelacje radnych, Duże różnice zużycia między wodomierzem głównym sumą wodomierzy mieszkaniowych Interpelacja - zdjęcie, fotografia

Dziś w ramach cyklu "Interpelacje radnych" zamieszczamy interpelację radnych miejskich z Klubu Radnych PiS, którą złożyli 28 stycznia w Urzędzie Miasta Zambrów. Pismo dotyczy dużych różnic zużycia wody między wodomierzem głównym a sumą wodomierzy mieszkaniowych i obciążenia mieszkańców kosztami za te różnice.

Radni miejscy z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości: Edyta Marchelska-Groszfeld, Michał Selerowski, Waldemar Gniazdowski oraz Jacek Raciborski, przekazali do wiadomości czytelników Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org interpelację dotyczącą dużych różnic zużycia wody między wodomierzem głównym a sumą wodomierzy mieszkaniowych i obciążenia mieszkańców kosztami za te różnice. Adresatem pisma jest Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski. 

Radni w swoim piśmie skierowali do burmistrza Dąbrowskiego aż 13 pytań:
:: Kto jest odpowiedzialny za prawidłowe i sprawne funkcjonowanie wodomierzy zbiorczych/głównych w budynkach wielomieszkaniowych?
:: Kto jest odpowiedzialny za prawidłowe i sprawne funkcjonowanie wodomierzy w mieszkaniach komunalnych?
:: Kto jest odpowiedzialny za prawidłowe i sprawne funkcjonowanie wodomierzy w mieszkaniach spółdzielczych?
:: W ilu budynkach wielomieszkaniowych, na terenie miasta Zambrów, główne wodomierze działają bez wymaganej co 5 lat legalizacji, a co za tym idzie według prawa nie są urządzeniami pomiarowymi?
:: Czy miejska spółka Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o. naliczała bądź nalicza opłaty za pobraną wodę na podstawie wskazań wodomierzy zbiorczych, które działają bez wymaganej co 5 lat legalizacji?
:: Jaka była różnica we wskazaniach ilości wody wychodzącej ze stacji uzdatniania wody a sumą wskazań na licznikach głównych u klientów ZCiW Sp. z o.o. w Zambrowie w latach 2014, 2015, 2016, 2017?
:: Ile wodomierzy głównych w budynkach wielomieszkaniowych w mieście Zambrowie spełnia ocenę zgodności MID (EN 14154, OIML R49-1), a ile wodomierzy nie spełnia tej normy na dzień 1 stycznia 2017?
:: W oparciu o jakie normy zużycia wody, ustalana jest ilość pobranej wody w wypadku braku wodomierza głównego w budynkach wielomieszkaniowych?
:: W ilu budynkach wielomieszkaniowych w Zambrowie, zarządzanych lub administrowanych przez miejską spółkę Zarząd Mienia Komunalnego Sp. z o.o. oraz przez miejską spółkę Zarząd Nieruchomościami Sp. z o.o., różnica między wskazaniami wodomierza głównego a sumą wskazań wodomierzy w mieszkaniach, przekracza dopuszczalną normę 10 procent?
:: W oparciu o jakie normy zużycia wody, miejska spółka Zarząd Mienia Komunalnego Sp. z o.o. oraz spółka Zarząd Nieruchomościami Sp. z o.o. ustala ilość pobranej wody w wypadku braku wodomierza w mieszkaniach komunalnych i własnościowych?
:: W ilu mieszkaniach komunalnych, na terenie miasta Zambrów, wodomierze działają bez wymaganej co 5 lat legalizacji, a co za tym idzie według prawa nie są urządzeniami pomiarowymi?
:: W oparciu o jakie przepisy naliczono opłaty właścicielom lokali za różnicę zużycia wody przekraczającą 10 procent między wskazaniami wodomierza głównego a sumą wskazań wodomierzy w lokalach?
:: Kto wydał decyzje lub zarządzenie, pozwalające obciążać właścicieli lokali opłatami wynikającymi z różnicy przekraczającej 10 procent we wskazaniach dotyczących zużycia wody, między wodomierzem głównym, a sumą wodomierzy mieszkaniowych.

- „W związku ze zgłoszeniami mieszkańców dotyczącymi dużych różnic zużycia wody między wodomierzem głównym a sumą wodomierzy mieszkaniowych i obciążeniem mieszkańców kosztami za te różnice, zwracamy się o udzielenie pisemnej, merytorycznej odpowiedzi na następujące pytania. (…) Jako, że pytania kierujemy do Burmistrza Miasta Zambrów, prosimy by odpowiedzi, nawet te przekazane przez miejskie spółki miały kontrasygnatę Burmistrza Miasta Zambrów.” - piszą autorzy interpelacji.

Interpelację Klubu Radnych PiS prezentujemy poniżej oraz dołączamy do artykułu jako załącznik PDF.

Przypomnijmy, że w ramach cyklu interpelacje radnych każdy radny Miasta, Powiatu, czy którejkolwiek z gmin wiejskich (Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo) może zaprezentować swoje stanowisko w różnych ważnych sprawach społecznych oraz pokazać opinii publicznej treść interpelacji, które składa jako radny w czasie sesji Rady Miasta, Powiatu, czy Gminy. Czekamy na interpelacje rzeczowe, merytoryczne, pokazujące ważny problem społeczny, który dzięki interpelacji może być rozwiązany. Nie interesują nas osobiste antypatie pomiędzy radnymi, czy ugrupowaniami politycznymi, które poza sprowokowaniem kłótni, nie pomagają w rozwiązaniu żadnych spraw społecznych.

Każdy radny, jeżeli tylko chce, aby jego wyborcy dowiedzieli się, co robi i jakie inicjatywy podejmuje, może nadesłać do naszej Redakcji drogą elektroniczną lub w dowolny inny sposób (wydrukowane lub napisane odręcznie) swoje interpelacje, które następnie opublikujemy w Aktualnościach Lokalnych Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org, w kategorii „interpelacje radnych”. Interpelacje radni miejscy, powiatowi i gminni mogą dostarczać mailowo na adres [email protected], listownie lub osobiście do naszej Redakcji (Redakcja Portalu www.zambrow.org, al. Woj. Pol. 27A lokal 7, 18-300 Zambrów).

Warunkiem opublikowania interpelacji jest czytelne podpisanie imieniem, nazwiskiem i podanie nazwy rady oraz zgoda na opublikowanie interpelacji z zastrzeżeniem, że odpowiedzialność za treść dostarczanych i publikowanych interpelacji spoczywa na radnym. Najlepiej aby interpelacja miała formę pisma, które już zostało złożone w biurze rady lub sekretariacie urzędu, z pieczątką potwierdzającą złożenie pisma.

Polecamy:
:: Czy zostanie opracowany program zniżek dla Zasłużonych Honorowych Krwiodawców?
:: Interpelacje radnych: Anna Chętnik ws. stanu bezpieczeństwa w mieście
:: Radna Chętnik wyjaśnia swoje długie milczenie
:: Odpowiedź spółki PGK na interpelację radnej Anny Chętnik
:: Interpelacje radnych: przedsiębiorcy z ul. Kościuszki zostaną zwolnieni z podatku od nieruchomości?
:: Czy prezes PGK używa służbowe auto do celów prywatnych? Interpelacje radnych
:: Interpelacje radnych: ul. Kazimierza i Jerzego Żebrowskich zamiast ul. Podedwornego?
:: Interpelacje radnych: Zbigniew Jach ws. szpitalnego laboratorium
:: Radni PiS: odpady szklane powinny być odbierane częściej
:: Będzie darmowa komunikacja we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny
:: Radni PiS: darmowa komunikacja we Wszystkich Świętych i Zaduszki?
:: Interpelacje radnych: Eugeniusz Kaczyński pyta o ul. Magazynową i oszczędności Powiatu
:: „Obrona partyjnego kolegi świadczy o politycznym zaangażowaniu” - odpowiedź radnego Jacha na pismo starosty
:: Interpelacje radnych: starosta odpowiada na pismo radnego Zbigniewa Jacha
:: Radny Zbigniew Jach: „Wiem, że toczy się postępowanie w sprawie spowodowania przez Pana wypadku”
:: Powiat przystąpił do reformy edukacji w swoich szkołach [retransmisja]
:: Interpelacje radnych: Brak publicznej poradni diabetologicznej w mieście
:: Interpelacje radnych: radna Edyta Marchelska-Groszfeld ws. cennika pływalni
:: Radny Kaźmierczak: zdesperowani mieszkańcy liczą na pomoc!
:: Mieszkańcy Zambrowa bez okulisty
:: Radny Rokicki odniósł się do odpowiedzi starosty
:: Interpelacje radnych: starosta ws. kwot inwestowanych w gminie Szumowo
:: Interpelacje radnych: Gmina Szumowo niedoinwestowana przez Powiat?
:: Interpelacje radnych: Anna Chętnik ws. stanu bezpieczeństwa w mieście


Duże różnice zużycia wody między wodomierzem głównym a sumą wodomierzy mieszkaniowych? Interpelacja komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org