:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

-7°C bezchmurnie

Druhny z OSP w Starym Laskowcu wicemistrzyniami województwa

25 drużyn, w tym 10 żeńskich, Ochotniczych Straży Pożarnych z Województwa Podlaskiego walczyło 9 września w Grajewie o tytuł najlepszych. Wśród nich, jako zwycięzcy finałów powiatowych w swoich kategoriach, znalazły się druhny i druhowie z OSP w Starym Laskowcu. Szczególnie dobrze wypadły dziewczęta z tej jednostki, które ostatecznie zostały wicemistrzyniami województwa.

9 września 2018 roku na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie rozegrane zostały VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych województwa podlaskiego. W zawodach wzięło udział 25 drużyn, w tym 10 drużyn żeńskich oraz 15 drużyn męskich. Powiat zambrowski reprezentowały drużyny składające się z druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu.

Wszystkie drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich była sztafeta. W drugiej konkurencji – ćwiczeniu bojowym, należało jak najszybciej rozwinąć linię zasilającą w wodę, dwie linie gaśnicze, zbudować i podłączyć do motopompy linię ssawną, uruchomić motopompę i przy pomocy dwóch prądów gaśniczych strącić dwa pachołki. W obu konkurencjach liczył się czas. Za niewykonanie jakiejś czynności podczas sztafety lub nieregulaminowe wykonanie poszczególnych elementów w ćwiczeniu bojowym, sędziowie dodawali kolejne punkty karne. Suma punktów z obu konkurencji i ew. punktów karnych, wpływała na ostateczną klasyfikację drużyny, oczywiście wg zasady – im mniejsza suma punktów, tym wyższa lokata w klasyfikacji końcowej.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła reprezentacja jednostki OSP w Sieniewicy. Doskonały wynik osiągnęła drużyna żeńska z OSP Stary Laskowiec, zajmując w klasyfikacji generalnej 2. miejsce.

Wśród drużyn męskich najlepsi byli zawodnicy z OSP w Zubrzycy Wielkiej. Reprezentanci Laskowca uplasowali się w środku stawki, na ósmym miejscu.

Ponadto drużyny uczestniczyły w ćwiczeniu musztry, które było oceniane oddzielnie. W tych zmaganiach kobiety ze Starego Laskowca zajęły 2. miejsce, zaś drużyna męska uplasowała się zaraz za podium, na 4 pozycji.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale, dyplomy oraz sprzęt pożarniczy.

Naszym reprezentantom - druhnom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu składamy serdeczne gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów!

Druhny z OSP w Starym Laskowcu wicemistrzyniami województwa komentarze opinie

• Gość - niezalogowany 2018-09-13 06:16:49

Wielki sukces kobiet z Laskowca. Gratulacje.

• gość 2018-09-13 06:36:04

Gratulacje

• Gość - niezalogowany 2018-09-13 07:32:38

Sieniewica? Na terenie województwa podlaskiego nie ma takiej miejscowosci. Zeby tego było mało to na terenie Polski tez takiej miejscowosci nie ma. Nie rozumiem jak moze byc puszczony do publikacji artykuł w którym jest tak rażący blad. Wystarczylo sie upewnić wpisując nazwę tej miejscowosci w dziadka google. Prawidłowa nazwa to SIENIEWICE.

• Gość - niezalogowany 2018-09-13 21:21:04

Nazwa miejscowości z której pochodzą dziewczyny ( które wygrały zawody Wojewódzkie) to SIENIEWICE ! GRATULACJE :) I powodzenia na zawodach Krajowych !!!