:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -6°C pochmurno z przejaśnieniami

„Dobre Rady na Elektroodpady” w „Czwórce”

Klaudia Kurant, Kinga Choromańska, Klaudia Krajewska, Anna Mentecka i Alicja Piekarska pod opieką nauczycielki biologii Doroty Zimackiej zajęły piąte miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym AURAEKO „Dobre Rady na Elektroodpady - Oddaj Mnie w Dobre Ręce 2018”.

 

Jubileuszowy X Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego AURAEKO „Dobre Rady na Elektroodpady - Oddaj Mnie w Dobre Ręce 2018” miał miejsce w połowie czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Konkurs objął patronatem Główny Inspektor Ochrony Środowiska.

W gronie ośmiu nagrodzonych grup znalazł się zespół „Pozytywnie Naładowanych” uczennic z klasy VII D ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie: Klaudia Kurant, Kinga Choromańska, Klaudia Krajewska, Anna Mentecka i Alicja Piekarska, pod opieką nauczycielki biologii Doroty Zimackiej, zajmując piąte miejsce w kraju.

- „Członkinie zespołu otrzymały nagrody rzeczowe oraz upominki od Głównego Inspektora Ochrony Środowiska i AURAEKO, a także pamiątkowe dyplomy oraz koszulki z logo projektu i gadżety. Było bardzo uroczyście i radośnie. Organizatorzy przygotowali także koncert, poczęstunek i zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.” - relacjonuje Dorota Zimacka, nauczycielka w SP4 i opiekunka zespołu „Pozytywnie Naładowanych”.

Misją tego konkursu było zmniejszenie negatywnego wpływu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów na środowisko poprzez kształcenie postaw proekologicznych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, a także zmniejszenie ilości ZSEE oraz zużytych baterii i akumulatorów w odpadach komunalnych. Komisja konkursowa oceniała zespoły z przeprowadzonej kampanii edukacyjno-informacyjnej, zorganizowania zbiórki niebezpiecznych odpadów oraz z działań na Facebooku.

Zespół „Pozytywnie Naładowanych” dziękuje całej społeczności szkolnej, mieszkańcom Zambrowa i wszystkim tym, którzy czynnie włączyli się do akcji.

„Dobre Rady na Elektroodpady” w „Czwórce” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org