:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Dobra passa uczniów I LO

edukacja, Dobra passa uczniów - zdjęcie, fotografia

Następne sukcesy wpisują się na konto uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie. Po świetnych wynikach dziewcząt w aerobiku sportowym, pływaków i młodego informatyka, przyszła kolej na miłośniczki historii.

Ubiegły tydzień obfitował w niespodzianki dla uczniów i nauczycieli I LO im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie. Zaczęło się od sukcesu dziewcząt w aerobiku sportowym, potem III miejsce Julii Gałązki w pływaniu stylem grzbietowym i jeszcze wygrana Marcina Koteckiego w konkursie informatycznym organizowanym przez wyższą uczelnię. To jednak wciąż nie koniec sukcesów uczniów I LO.

Alicja Gumowska z klasy IIc otrzymała nagrodę specjalną, a Paulina Zalewska z klasy III c wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie historycznym „Strażniczki Niepodległej. Rola kobiet w odzyskaniu i utrzymaniu suwerenności w XX wieku”. Obie uczennice przygotowały się pod kierunkiem Agnieszki Menteckiej. Rywalizację podsumowano w siedzibie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Konkurs już po raz trzeci zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Historyków, przy współpracy Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Uczestniczyła w nim młodzież szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. W uroczystym wręczeniu nagród laureatom konkursu uczestniczyło wielu znanych osobistości. Honorowym gościem była Agnieszka Romaszewska-Guzy – w czasach PRL działaczka studenckiej opozycji demokratycznej, znana dziennikarka.

Finał XVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska Piastowska”, organizowanego przez VIII LO w Białymstoku we współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu w Białymstoku odbył się 11 kwietnia w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku. Do konkursu o dynastii założycieli, twórców i pierwszych władców naszego państwa przystąpili uczniowie szkół średnich z całego kraju. Wśród 49 finalistów, reprezentantów szkół z całej Polski, znalazły się także uczennice ZSO: Julia Grochowska z kl. IIa, która przygotowywała się pod kierunkiem Marii Dąbrowskiej, oraz Magdalena Wapińska z kl. IIIc, której opiekunem był Krzysztof Wasiulewski. Obie uzyskały tytuły finalistek. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: eliminacje, a następnie test dotyczący życia społecznego, gospodarczego i politycznego w czasach rozbicia dzielnicowego. Po emocjach konkursowych zmagań uczestnicy wybrali się na wycieczkę tatarskim szlakiem i odwiedzili Muzeum Ikon w Supraślu.

Wszystkim uczniom i ich nauczycielom gratulujemy sukcesów!

Polecamy:
:: Uczeń ILO najlepszy w konkursie informatycznym organizowanym przez wyższą uczelnię
:: #KOMÓRKOMANIA w ZSO w Zambrowie [foto+video]
:: Młodzież z ZSO z wizytą w Londynie
:: Przyjemne z pożytecznym, czyli Dzień Języków Obcych w ZSO
:: Sukcesy uczniów ZSO w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych
:: Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w SOSW
:: Uczniowie „Czerwoniaka” ukończyli kurs spawacza
:: Uczniowie ZSA poznawali tajniki produkcji okien
:: Uczniowie ZS1 spotkali się z podróżniczką

Dobra passa uczniów I LO komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się