:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Dni wolne w 2018 roku, czyli kiedy będziemy odpoczywać

społeczeństwo, wolne czyli kiedy będziemy odpoczywać - zdjęcie, fotografia

W 2018 roku będzie 114 dni wolnych od pracy. Są to święta oraz weekendy. Liczbę tę można powiększyć korzystając z urlopu. Będzie też kilka okazji do zorganizowania długiego weekendu.

Do najbliższego sylwestra pozostało 363 dni. Aby od początku roku ilość pracy nas nie przytłoczyła, sprawdziliśmy, ile w tym roku będziemy mieli dni wolnych i jak można ten czas przedłużyć.

Jak się okazuje w roku 2018 czeka nas 114 dni wolnych od pracy - są to święta oraz weekendy. Ten czas stwarza kilka okazji do przedłużania laby.

Pierwszy wolny dzień w roku tradycyjnie przypadł w Nowy Rok. Kolejne styczniowe święto – Trzech Króli (6 stycznia) wypada w tym roku w sobotę. W związku z tym osobom zatrudnionym na umowę o pracę przysługuje jeden dzień wolny w innym terminie.

Kolejne święta i okazja do odpoczynku czekają nas dopiero w kwietniu. Święta Wielkanocne w tym roku przypadają 1 i 2 kwietnia (niedziela i poniedziałek). Dopiero pod koniec kwietnia istnieje pierwsza możliwość zrobienia sobie długiego weekendu. Biorąc trzy dni wolnego (30 kwietnia, 2 i 4 maja) możemy mieć 9 dni odpoczynku. Wszystko za sprawą 1 i 3 maja, które wypadają we wtorek i czwartek.

Koniec maja to kolejna okazja do długiego weekendu. Dokładnie w czwartek, 31 maja przypada Boże Ciało. Jeżeli weźmiemy wolne w piątek, 1 czerwca to będziemy mieli cztery dni wolnego. Długi weekend będzie można zrobić sobie również w sierpniu. Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego (15 sierpnia) wypada w środę. Biorąc dwa dni urlopu mamy pięciodniowy odpoczynek.

W listopadzie również będziemy mogli skorzystać z czterech dni wolnego. Wszystko za sprawą Święta Wszystkich Świętych, które wypadnie w czwartek. Chcąc mieć długi weekend należy zaplanować dzień wolny również w piątek, 2 listopada.

Aż jedenastodniową przerwę od pracy możemy mieć dobrze planując Święta Bożego Narodzenia. Wystarczy, że weźmiemy cztery dni urlopu (24, 27,28 i 31 grudnia). Wówczas do pracy wrócimy dopiero po Nowym Roku.

Warto dodać, że oprócz Wielkanocy w niedziele przypadają jeszcze dwa święta ustawowo wolne od pracy. Są nimi: Święto Niepodległości oraz Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki). Za te dni nie przysługuje pracownikom dodatkowy dzień odpoczynku.

Dla dzieci i młodzieży mamy również dobrą wiadomość. Od 22 stycznia do 4 lutego w województwie podlaskim będą ferie zimowe. Tegoroczne wakacje rozpoczną się 23 czerwca i potrwają do 4 września. Najstarsi uczniowie szkół średnich zakończą rok szkolny już 27 kwietnia. Jednak zanim zaczną swoje wakacje, będą musieli zmierzyć się z egzaminem dojrzałości, który rozpocznie się 4 maja i trwał będzie do 24 maja.

Święta ustawowo wolne od pracy w 2018 roku:
:: 1 stycznia (poniedziałek) Nowy Rok
:: 6 stycznia (sobota) Trzech Króli
:: 1 kwietnia (niedziela) Wielkanoc
:: 2 kwietnia (poniedziałek) Poniedziałek Wielkanocny
:: 1 maja (wtorek) Święto Pracy
:: 3 maja (czwartek) Święto Konstytucji 3 Maja
:: 20 maja (niedziela) Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
:: 31 maja (czwartek) Boże Ciało
:: 15 sierpnia (Środa) Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
:: 1 listopada (czwartek) Wszystkich Świętych
:: 11 listopada (niedziela) Święto Niepodległości
:: 25 grudnia (wtorek) Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
:: 26 grudnia (środa) Boże Narodzenie (drugi dzień)

Polecamy:
:: Zambrowianie powitali Nowy 2018 Rok [foto]
:: Witamy w Nowym 2018 Roku!

Dni wolne w 2018 roku, czyli kiedy będziemy odpoczywać komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org