:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C bezchmurnie

Długi weekend uczniów z Osowca

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Osowcu wraz z opiekunami spędzili pięć niezapomnianych dni nad morzem.

W dniach od 30 kwietnia do 4 maja grupa 42 dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Osowcu uczestniczyła w wycieczce nad Morze Bałtyckie. Jego pierwszym punktem był seans filmowy pt. „Kosmiczny ekspres” w olsztyńskim planetarium. Następnie uczestnicy zwiedzili Zamek Krzyżacki w Malborku, a już wieczorem podziwiali Park Oliwski w Gdańsku.

1 i 2 maja uczniowie poznawali historię Westerplatte oraz podziwiali atrakcje Trójmiasta, między innymi Stadion PGE Arena w Gdańsku, zabytki Gdańska – Drogę Królewską, Długi Targ, Fontannę Neptuna, Bramę Zieloną, Żuraw, ul. Mariacką, Kościół NMP (z wejściem na wieżę widokową) oraz Katedrę Oliwską, w której wysłuchali koncertu organowego.

W Sopocie obowiązkowym punktem wycieczki było obejrzenie Krzywego Domku oraz spacer po najdłuższym w Europie drewnianym molo. Atrakcjami w Gdyni były: Skwer Kościuszki, zwiedzania statku Dar Pomorza, rejs statkiem Galeonem po porcie oraz wjazd kolejką na Kamienną Górę i oglądanie panoramy wybrzeża.

Kolejnego dnia uczestnicy wycieczki wzięli udział w imprezie kaszubskiej „Czarne wesele” w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Był też długi spacer Szlakiem Wydmowym w Słowińskim Parku Narodowym oraz wejście na latarnię morską w Czołpinie.

Wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze upłynął wszystkim bardzo szybko. Zarówno dzieci, jak i opiekunowie wrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń.

Długi weekend uczniów z Osowca komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się