:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Delegacja „Czwórki” z wizytą w Grecji

edukacja, Delegacja „Czwórki” wizytą Grecji - zdjęcie, fotografia

Dyrektor zambrowskiej "Czwórki" Ryszard Świderski oraz nauczycielka tej placówki Barbara Głuszcz wzięli udział w spotkaniu roboczym europejskiego projektu w Grecji.

Drugie robocze spotkanie szkolnych koordynatorów projektu "English Learning Friends" (ELF) w ramach europejskiego programu Erasmus+ odbyło się w dniach 5-7 października w Grecji, w położonym w regionie Macedonii Wschodniej i Tracji Aleksandropolis - nadmorskim mieście, które powstało w drugiej połowie XIX wieku. Do Grecji, która przywitała gości wspaniałą pogodą, przybyły delegacje ze wszystkich krajów partnerskich: Chorwacji, Czech, Finlandii, Włoch, Turcji oraz Polski. Zambrowską „Czwórkę” reprezentowali: dyrektor szkoły Ryszard Świderski oraz koordynatorka i autorka projektu Barbara Głuszcz.

Grecy, będący gospodarzami spotkania, ciepło powitali swoich gości. Uczestnicy spotkania rozmawiali o działaniach zaplanowanych na bieżący rok szkolny, doprecyzowali ich szczegóły i ustalili terminy zakończenia prac nad poszczególnymi produktami końcowymi. Zapoznali się też z nowoczesnymi narzędziami internetowymi niezbędnymi do wykonania projektowych zadań, doskonalili warsztat pracy poprzez obserwacje lekcji prowadzonych przez greckich kolegów oraz dzielenie się własnymi doświadczeniami.

Nauczyciele omówili również program przewidziany na wymianę uczniowską, która odbędzie się w lutym w mieście Lappeenranta leżącym w południowo-wschodniej Finlandii, nad jeziorem Saimaa. W spotkaniu dzieci ze wszystkich krajów partnerskich uczestniczyć będzie również czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. Będzie to już druga wymiana uczniowska, w której wezmą udział uczniowie „Czwórki”. W ubiegłym roku szkolnym dzieci odwiedziły Chorwację, gdzie nie tylko doskonaliły swoje umiejętności językowe, poznawały kulturę odwiedzanego kraju, ale też nawiązały nowe przyjaźnie, które pielęgnują do chwili obecnej.

Po zakończeniu roboczej części wizyty w Grecji goście zwiedzili Aleksandropolis, uczestniczyli w spotkaniu z merem miasta, któremu przekazali upominek od burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego oraz wzięli udział w wycieczce do wyjątkowej w skali europejskiej delty rzeki Evros, należącej do największych i najciekawszych ostoi ptaków na naszym kontynencie (odnotowano tam 314 różnorodnych gatunków, w tym wiele bardzo rzadkich w tym kraju i Europie). Rozległe kompleksy naturalnie utworzonych wysp oraz słone i słodkie wody to nie tylko raj dla skrzydlatych podróżników, ale też idealne miejsce upatrzone przez wiele ciekawych roślin (można tam podziwiać ok. 350 gatunków).

Partnerzy ze wszystkich krajów partnerskich zgodnie przyznali, że wizyta zakończyła się pełnym sukcesem. Podkreślają, że Grecy przygotowali ją wzorcowo. Zadbali o każdy jej najmniejszy szczegół. Wszystkie zaplanowane działania zostały sprawnie zrealizowane. Uczestników spotkania ujęła grecka serdeczność i gościnność, a przepiękne widoki oraz smak greckich specjałów na długo pozostaną w ich pamięci.

Polecamy:
:: Miejskie obchody DEN [foto]
:: Pierwsze spotkanie „Przyjaciół Biblioteki”
:: Narodowy Dzień Sportu w „Czwórce”
:: Bałwanek Olaf czytał dzieciom w MP 6
:: 70-lecie zambrowskiego liceum [foto+video]
:: Uczniowie SWEiRP na stażach w Niemczech
:: „Wspomnienia z ZSO” - kroniki sportowe cz. II [foto]
:: „Święto pieczonego ziemniaka” w Pęchratce Polskiej
:: Pasowanie na pierwszoklasistów w „Piątce” [foto]
:: Jak adaptują się 2- i 3-latki w MP1? [foto+video]

Delegacja „Czwórki” z wizytą w Grecji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org