:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Czy zostanie opracowany program zniżek dla Zasłużonych Honorowych Krwiodawców?

interpelacje radnych, zostanie opracowany program zniżek Zasłużonych Honorowych Krwiodawców - zdjęcie, fotografia

Radni miejscy z Klubu Razem złożyli interpelację dotyczącą stworzenia programu dla zasłużonych krwiodawców. Jak się okazuje, burmistrz ze względu na deficyt w budżecie na 2018 rok nie przewiduje opracowywania nowego programu. Jednakże przewiduje pewną zniżkę dla osób oddających honorowo krew.

Radni Rady Miasta Zambrów - Michał Klimowicz, Jacek Olszewski oraz Tomasz Kosek przekazali do wiadomości czytelników Zambrowskiego Portalu Internetowego www.zambrow.org interpelację, która dotyczyła opracowania programu zniżek dla Zasłużonych Honorowych Krwiodawców. Adresatem pisma jest Burmistrz Miasta Zambrów.

Krew jest najcenniejszym darem, który ratuje zdrowie i życie ludzkie, dlatego radni uważają, że niezwykle ważne jest stworzenie specjalistycznego programu propagującego i wzbudzającego wśród lokalnej społeczności chęć niesienia pomocy innym ludziom poprzez oddawanie krwi. Zdaniem autorów interpelacji dobrą metodą na zachęcenie osób do oddawania krwi byłoby przyznanie zniżek dawcom.

- „Stworzenie programu nie pociąga za sobą dużych nakładów finansowych. Ma jedynie wymiar symboliczny i prestiżowy dla mieszkańców i miasta. Proponujemy zniżki dla zasłużonych krwiodawców w postaci: ulgowych wejść (w wysokości 50%) na wszystkie obiekty miejskie tj: basen, Centrum Kultury oraz darmową komunikację miejską. Pragniemy zwrócić uwagę, że około 127 miast w Polsce zainicjowało i podjęło szereg różnych działań oraz uchwaliło wiele programów dla krwiodawców.” - czytamy w interpelacji radnych.

Na propozycje zamieszczone w interpelacji odpowiedział już Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski. Włodarz naszego miasta docenia znaczącą rolę krwiodawców, którzy ratują zdrowie i życie ludzkie, jednak w związku z m.in. bardzo deficytowym budżetem Miasta na 2018 rok nie jest w stanie opracować programu zniżek dla honorowych dawców. Podkreślając jednak znaczącą rolę dawców krwi postanowił przygotować zniżkę na przejazdy komunikacją miejską w naszym mieście.

- „Doceniając bardzo znaczącą rolę honorowych krwiodawców wyrażam zgodę na przygotowanie projektu uchwały o 50% zniżce na przejazdy komunikacją miejską w naszym mieście.” - czytamy w odpowiedzi burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego.

Interpelację radnych: Michała Klimowicza, Jacka Olszewskiego i Tomasza Koska oraz odpowiedź Burmistrza Miasta Zambrów prezentujemy poniżej oraz dołączamy do artykułu jako załączniki PDF.


Przypomnijmy, że w ramach cyklu interpelacje radnych każdy radny Miasta, Powiatu, czy którejkolwiek z gmin wiejskich (Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo) może zaprezentować swoje stanowisko w różnych ważnych sprawach społecznych oraz pokazać opinii publicznej treść interpelacji, które składa jako radny w czasie sesji Rady Miasta, Powiatu, czy Gminy. Czekamy na interpelacje rzeczowe, merytoryczne, pokazujące ważny problem społeczny, który dzięki interpelacji może być rozwiązany. Nie interesują nas osobiste antypatie pomiędzy radnymi, czy ugrupowaniami politycznymi, które poza sprowokowaniem kłótni, nie pomagają w rozwiązaniu żadnych spraw społecznych.

Każdy radny, jeżeli tylko chce, aby jego wyborcy dowiedzieli się co robi i jakie inicjatywy podejmuje, może nadesłać do naszej Redakcji drogą elektroniczną lub w dowolny inny sposób (wydrukowane lub napisane odręcznie) swoje interpelacje, które następnie opublikujemy w Aktualnościach Lokalnych Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org, w kategorii „interpelacje radnych”. Interpelacje radni miejscy, powiatowi i gminni mogą dostarczać mailowo na adres [email protected], listownie lub osobiście do naszej Redakcji (Redakcja Portalu www.zambrow.org, al. Woj. Pol. 27A lokal 7, 18-300 Zambrów).

Warunkiem opublikowania interpelacji jest czytelne podpisanie imieniem, nazwiskiem i podanie nazwy rady oraz zgoda na opublikowanie interpelacji z zastrzeżeniem, że odpowiedzialność za treść dostarczanych i publikowanych interpelacji spoczywa na radnym. Najlepiej aby interpelacja miała formę pisma, które już zostało złożone w biurze rady lub sekretariacie urzędu, z pieczątką potwierdzającą złożenie pisma.

Polecamy:
:: Interpelacje radnych: Anna Chętnik ws. stanu bezpieczeństwa w mieście
:: Radna Chętnik wyjaśnia swoje długie milczenie
:: Odpowiedź spółki PGK na interpelację radnej Anny Chętnik
:: Interpelacje radnych: przedsiębiorcy z ul. Kościuszki zostaną zwolnieni z podatku od nieruchomości?
:: Czy prezes PGK używa służbowe auto do celów prywatnych? Interpelacje radnych
:: Interpelacje radnych: ul. Kazimierza i Jerzego Żebrowskich zamiast ul. Podedwornego?
:: Interpelacje radnych: Zbigniew Jach ws. szpitalnego laboratorium
:: Radni PiS: odpady szklane powinny być odbierane częściej
:: Będzie darmowa komunikacja we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny
:: Radni PiS: darmowa komunikacja we Wszystkich Świętych i Zaduszki?
:: Interpelacje radnych: Eugeniusz Kaczyński pyta o ul. Magazynową i oszczędności Powiatu
:: „Obrona partyjnego kolegi świadczy o politycznym zaangażowaniu” - odpowiedź radnego Jacha na pismo starosty
:: Interpelacje radnych: starosta odpowiada na pismo radnego Zbigniewa Jacha
:: Radny Zbigniew Jach: „Wiem, że toczy się postępowanie w sprawie spowodowania przez Pana wypadku”
:: Powiat przystąpił do reformy edukacji w swoich szkołach [retransmisja]
:: Interpelacje radnych: Brak publicznej poradni diabetologicznej w mieście
:: Interpelacje radnych: radna Edyta Marchelska-Groszfeld ws. cennika pływalni
:: Radny Kaźmierczak: zdesperowani mieszkańcy liczą na pomoc!
:: Mieszkańcy Zambrowa bez okulisty
:: Radny Rokicki odniósł się do odpowiedzi starosty
:: Interpelacje radnych: starosta ws. kwot inwestowanych w gminie Szumowo
:: Interpelacje radnych: Gmina Szumowo niedoinwestowana przez Powiat?
:: Interpelacje radnych: Anna Chętnik ws. stanu bezpieczeństwa w mieście


Czy zostanie opracowany program zniżek dla Zasłużonych Honorowych Krwiodawców? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org