:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Czy Zambrów będzie miał obwodnicę?

To pytanie pojawia się na ustach mieszkańców naszego miasta coraz częściej. I nic dziwnego, ponieważ po tylu zmianach koncepcji i wątpliwościach dotyczących przebiegu budowy trasy Via Baltica, ludzie stracili już orientację: czy w końcu Via Baltica będzie przebiegała przez Łomżę, czy przez Białystok (a więc po drodze i przez Zambrów). Wg ostatecznych ustaleń, nowa trasa tranzytowa będzie przebiegała przez Białystok, a na drodze od Łomży do Augustowa zamknięty będzie ruch pojazdów ciężarowych. Droga ta jest przeznaczona pod pojazdy osobowe i głównie ruch turystyczny.
Obwodnica w Zambrowie będzie, i to o 2 km dłuższa niż wcześniej planowano, bo trochę zmienił się przebieg trasy, jednak jej budowa rozpocznie się o rok później. Kilka miesięcy temu białostocki oddział generalnej Dyrekcji Dróg informował, że obwodnica będzie budowana w 2006 roku. Teraz wszystko wskazuje na to, że realnym terminem będzie rok 2007. Jest to trochę niepokojąca decyzja, tym bardziej, że przed budową obwodnicy Zambrowa zaplanowano wybudowanie obwodnic na odcinku Białystok-Augustów i dopiero po zakończeniu budowy tych obwodnic, będzie mogła rozpocząć się budowa drogi wokół naszego miasta. To niestety może powodować kolejna przesunięcia w czasie.
Niewątpliwym plusem, jest jednak zmiana przygotowywanego od lat pod obwodnicę korytarza, który teraz nie wystarczy. Nowy projekt jest dla Zambrowa korzystniejszy, ponieważ obecnie uwzględnia budowę "łącznika" przejmującego cały ruch z drogi nr 8 w kierunku Siedlec i Bielska Podlaskiego. Samochody ciężarowe będą włączały się do ruchu w kierunku południowym między Laskowcem a Wolą Zambrowską, a więc tym samym ominą Zambrów.
Samorząd Powiatu Zambrowskiego będzie musiał jednak zmieniać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Władze samorządowe Miasta, Gminy i Powiatu w tym celu już prowadzą pierwsze rozmowy z mieszkańcami.

Czy Zambrów będzie miał obwodnicę? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org